» »

MS Query - povezava z XLS datoteko v mrežni mapi

MS Query - povezava z XLS datoteko v mrežni mapi

nurmaln ::

Mam en zelo čuden problem in nimam pojma če se ga sploh da rešit.

Z MS Query (v Excelu) želim dobiti podatke za vrtilno tabelo iz druge .xls datoteke. Če imam datoteko s podatki na lokalnem disku podatke dobim brez problema.
Če isto datoteko s podatki skopiram v mapo, ki je na strežniku na omrežju in se probam povezat jo sicer najdem in tudi lahko izberem list v xls. tabeli s katerega želim podatke. Izpiše mi tudi imena stolpcev ampak ko želim izvesti SELECT * mi prikaže error "INVALID BRACKETING OF NAME 'xls.'."

SELECT Izjava zgleda tkole:
SELECT `Sheet1$`.`št#`, `Sheet1$`.datum, `Sheet1$`.Opis, `Sheet1$`.Podjetje, `Sheet1$`.`Čas porabljen`, `Sheet1$`.F6
FROM `\\Strežnik\Mapa\Poraba_Časa`.xls.`Sheet1$` `Sheet1$`


PRI LOKALNI DATOTEKI (kjer povezava dela normalno) pa takole

SELECT `Sheet1$`.`št#`, `Sheet1$`.datum, `Sheet1$`.Opis, `Sheet1$`.Podjetje, `Sheet1$`.`Čas porabljen`, `Sheet1$`.F6
FROM `Sheet1$` `Sheet1$`


se komu sanja od kje tisti čudni error oziroma ali kdo ve da povezovanje v mrežno mapo ne deluje v MS Query?

DSmidgy ::

Jaz sem problem rešil tako, da sem v makroju datoteko najprej skopiral na lokalni disk, naredil z njo, kar je bilo treba in jo nato zbrisal.

nurmaln ::

Na žalost to pri meni ne bo šlo, ker se bo v eno mrežno mapo dnevno izvažala nova datoteka, do katere bo dostopalo več ljudi z različnih računalnikov.

nurmaln ::

Kaže da ne bo šlo.

Samo v vednost, če se še kdo sreča z istim problemom - zadeva čist normalno dela v Excel 2007.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Excel: tiskanje po vrsticah

Oddelek: Pomoč in nasveti
7957 (870) luksorzi
»

Excell - 2 datoteki in VLOOKUP

Oddelek: Programska oprema
6987 (862) Zelenko
»

Excel in graf

Oddelek: Programska oprema
51276 (1106) bluefish
»

[EXCEL] Pogojno kopiranje na drug list

Oddelek: Programiranje
61702 (1624) StratOS
»

rabim pomoč v excelu

Oddelek: Programska oprema
101318 (1211) nodrim

Več podobnih tem