» »

PC se avtomatsko izklopi

PC se avtomatsko izklopi

Flamer ::

Danes zjutraj sem presenečen ugotovil da je bil računalnik izklopljen, kljub temu da sem ga zvečer pustil prižganega. Nisem se preveč obremenjeval, in sem ga ponovno vklopil, par stvari na hitro ppgledal in odšel. Čez približno eno uro pridem nazaj in PC spet izklopljen. Najprej sem pomislil da se mogoče CPU pregreva in se zato izklopi, a po pregledu temperature v BIOS ki je bila povsem običajna sem to opustil. Po približno minuti v BIOSu se je PC pset izklopil. Nimam pojma zakaj kar naenkrat tako...

ricola78 ::

Mogoče napajalc nagaja, ali pa matična plošča (napihnjeni kondenzatorji)
It's nice to be important but it is more important to be ... cool or smth.

zk_eu ::

jah se bi kr strinjo s tabo, če je temperatura normalna, pol je vlka verjetnost da je napajalnik.

nonenone ::

hm, meni se isto dogaja, zamenjal sem dva napajalnika (nova) in še vedno isto, ne morem ugotoviti vzroka, lp

zk_eu ::

zdrago a to se teb dogaja v winsih al tud nevm če si v bioso pa se ti ugasne??

Flamer ::

Pred eno urco sem ga odprl in s kompresorjem spihal, pa mal kable pretikal. Zdej laufa eno uro brez crknit. Sem pa opazil med tem da je en kondenzator prav zraven glavnega napajalenga konektorja na matičn nokoliko izbočen.

nonenone ::

v windowsih ugasne kr naenkrat, kot bi zmanjkalo elektrike, v dosu in biosu nisem bil toliko časa, da bi sprobal, moral bi še to sprobat, a ne?

zk_eu ::

Ja no drgač je tud možno, da je kak virus, men je včasih zlepa ugasno, isto koda bi mu elektrike zmanjkalo, pol sem pa nanov naložu windowse pa je blo vse ok. Ker npr. če sm pa biu v biosu pa je laufo brez problema, brez da bi se ugasno.

ricola78 ::

Če je kondenzator napihnjen je ziher fuč in je velika verjetnost, da povzroča ugašanje računalnika. Je računalnik še v garanciji?
It's nice to be important but it is more important to be ... cool or smth.

bluefish ::

verjetno je res problem v z matično (napihnjen kondenzator) oz. z napajalnikom. Seveda bi bil vzrok lahko tudi kakšen bolj bizaren problem, vendar o tem kdaj drugič :D. Pred menjavo matične, za vsak slučaj formatiraj disk.

Flamer ::

Ne matična ni več v garanciji. A se ne bi prerposto dalo kar zemanjat kondenzatorja namesto cele plate? BTW, zenkrat še zmer ni crknu...

bluefish ::

lahko ga zamenjaš. Poglej njegove oznake, skoči v elektro trgovino,...

nonenone ::

a je to težko zamenjat? a je treba kaj lotat, rezat in podobno?

bluefish ::

če še nisi nikoli delal takih stvari, se raje ne lotevaj.

nonenone ::

sprašujem čisto informativno, če bi kaj takega rabil bi dal kakšnemu ''električarju'', serviseju za tv recimo, on bi že znal zamenjat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535647 (4583) svetetko
»

Računalnik potrebuje 5-10 min za zagon

Oddelek: Strojna oprema
252678 (2170) kratos
»

Racunalnik kar ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
334401 (4002) pol3ni
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
184396 (4149) hudychk
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312198 (11585) k0lar

Več podobnih tem