» »

router Planet WRT-410 - nastavitev za zaščito WLAN

router Planet WRT-410 - nastavitev za zaščito WLAN

awake ::

Ker nimam pojma kako se nastavi router, bi prosil koga če bi mi lahko povedal kako naj nastavim zadevo, da bomo imeli varno povezane komputere v domači firmi. Na router je priklopljen 1 računalnik žično in 2 brezžično. Vem kako piti v nastavitve ruterja, samo pol pa nimam pojma kaj naj nastavim, da omejim dostop samo na te 3 računalnike in da preprečim drugim uporabo in vdore... Vrjetno je treba tudi kaj na priključenih računalnikih nastavit ali? Mi lahko kdo po korakih svetuje kako naj nastavim? Navodila od ruterja Planet wrt-410

amigo_no1 ::

izklopi: SSID Broadcast
spremeni SSID v nekaj drugega
pri protokolu izberi: wpa-psk/wpa2-psk (AES)
PSK passphrase naj ima maksimalno dolžino (vprašaj googla za "wpa generator" )
vklopi mac filtriranje (na vsakem računalniku napiši "getmac" v konzoli) (ko imaš zbrane vse dovoljene mac naslove jih vpiši v router , če seveda podpira wireless mac filtriranje)
Group Key Update Period naj bo na 3600 sekund

Zgodovina sprememb…

awake ::

jeje997: thx!

˝˝vklopi mac filtriranje (na vsakem računalniku napiši "getmac" v konzoli) (ko imaš zbrane vse dovoljene mac naslove jih vpiši v router , če seveda podpira wireless mac filtriranje)
Group Key Update Period naj bo na 3600 sekund˝˝

Do tukaj sem sledil, to mac filtriranje pa ne vem ravno nastavit. Kaj se ti da oz. komu drugemu da pogleda v moja navodila in mi pove kak naj nastavim? lahko še tudi za druge nastavitve, če ma čas kdo... So pa v navodilih slike teh menijev od rutera. Aja mamo pa internet Adsl od Siola, če kaj pomaga...

awake ::

evo to sem porihtal,thx. Zaj pa imam problem, da na enem laptopu wireles adapter ne podpira wpa protokola. Na netu sem zasledil da bi se naj dalo firmware nadgradit, samo sploh ne vem od katerega proizvajalca je, ker nič ne piše... Piše samo miniPCI wireless adapter in PRISM wireless lan. Je pa v 4 let starem Tron prenosniku T65-sx. Je ze delal kdo kaj podobnega? Kaj pa če nastavim na WEP protokol in omejim mac naslove,je dovol varno pol to?

amigo_no1 ::

Tale tvoj tron sploh nima wifi mrežne kartice ?
http://tinyurl.com/yracek

Kaj piše v Device managerju / Network adapters ?
Kaj prikaže ukaz "ipconfig/all" (pod "Description") ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

awake ::

ja je takšen kot si dal link. Samo da ima wifi kartico noter, saj sem ga že imel povezanega na ruter na odprto omrežje. Pod Network Adapters piše: MiniPCI 802.11b Wireless Adapter in NDIS 1394 Net kartica. Če pa grem še pol dalje pod lastnosti, tam pa pod izdelovalec sploh nič ne piše in je prazen prostor, sam piše da deluje pravilno... Pod "Description" piše isto kot pod network adapter, torej MiniPCI 802.11b Wireless Adapter.
Sem naložo še "McAfee Wireless Security for Small Business" in ko zaženeš program napiše,da trenutni driverji ne podpirajo WPA protokola in da si naj od proizvajalca naložim novejše driverje,ki to podpirajo.

V WLAN programu, ki je zraven prenosnika prišel pa če pogledam pod Abaut piše:
-PRISM Wireless LAN
-Network driver version: 2.00.09.010 date: 23.9.2002
-Configuration utility: 2.00.09 date: 23.9.2002
-NIC firmare version: 1.05.06.00 in mac adress...

hmm upam da se bo dalo kaj rešit...

amigo_no1 ::

Poskusi s temi:
www.pretaktovanie.sk/download/wireless%...

Piše mogoče kaj pod Drivers/Driver details ?

za mac filtriranje:
Poglej v nastavitvah routerja v zavitek "Wireless" in Access -> Filters

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

awake ::

sem vse sprobal pa ne gre WAP, dela samo WEP. Bom kar usb ključ kupil ki podpira wap... Vseeno hvala za pomoč!

Spc ::

Planet pač kot planet.
Od planet-a ne pričakuj dosti.

:)
 


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem wireless povezave

Oddelek: Pomoč in nasveti
192124 (1777) teedy
»

prenosnik ne najde wireless točke

Oddelek: Omrežja in internet
102092 (1944) amigo_no1
»

WiFi - IBM ne najde SSID, ki oddaja

Oddelek: Omrežja in internet
132971 (2682) johanblond
»

Ruter za 5 uporabnikov

Oddelek: Omrežja in internet
171132 (979) jan01
»

Wireless pada

Oddelek: Omrežja in internet
61126 (1021) 'FireSTORM'

Več podobnih tem