» »

kateri 24" monitor kupiti

kateri 24" monitor kupiti

Temo vidijo: vsi
««
90 / 117
»»

Heisenberg ::

medenko je izjavil:

imam HP ZR24W, pa sem vmes menjal sistem, pa zgleda pozabil shraniti icc. profile....ima kdo za posoditi kalibrator ali pa da ve, kje kupiti poceni?


sem opazil da to pocenejo nekateri fotografski studiji za 10€

Okapi ::

Ena ne ravno fer možnost je, da ga kupiš v spletni trgovini, skalibriraš monitor in vrneš.

O.

Heisenberg ::

Okapi je izjavil:

Ena ne ravno fer možnost je, da ga kupiš v spletni trgovini, skalibriraš monitor in vrneš.

O.



kot sem napisal nekateri dajejo v najem http://najel.bi/o/2045/Kalibrator%2Bmon...

bolje 10€ pa čista vest :)

Okapi ::

Lahko bi pa za takšne namene naredili posebno temo na slo-techu. Verjetno ima marsikdo marsikaj (ne samo kalibratorje), česar trenutno ne potrebuje in bi bil pripravljen posodit za par dni.

O.

MrStein ::

Lahko bi tudi kdo to kot biznis fural (moja ideja!!!!11ena).
Izposoja malenkosti. (adapter za zunanji disk, ali kar disk, za migracijo na drug PC, omenjeni kalibrator, skener za en dan uporabe itd...)

(ali pa tudi ne)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

LuiIII ::

Oh ja, ko bi monitorji po več let držali profile bi bilo pa tudi v redu. Razlika je že ali uporabljaš monitor ob dnevni svetlobi ali pa zvečer.

medenko ::

10€ za najem se mi zdi malce predrago, ko stane recimo kalibrator 100€?
bom malo na ebayu pogledal, katero firmo svetujete?

TehDucky ::

Za 2€ se mu še vn iz bajte ne splača... Rajši odcolaš 100€ kot pa 10€ za kolikor dejansko rabiš ? No ja, saj te štekam po eni strani, sem sam isti.

medenko ::

fora je ta, da mi ne bi ratalo v enem dnevu...pridem domov ob 16, ne verjamem, da bi poštimal do 17-18 pa laufal na pošto takoj oddati nazaj, je strošek vračila nazaj vključeno v teh
10€ recimo? če ni še tam spet nekaj €...pa če zamudim 1 dan, bi mi jokali še za dodatnih 10€, potem smo že skoraj na 25€, vključno z potencialnim stroškom ptt vračila.
samo ugotoviti moram katerega rabljenega recimo hehe.

gruntfürmich ::

koliko pa so kalibracije odvisne od monitorja do monitorja, če nisi profi uporabnik, rad bi pa imel pravilne barve?
je možno da so vrednosti enake za vse take monitorje in bodo zadeve špilale v 90% ?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

GrimReaper ::

Ugotovil sem da mi e-IPS monitor ne ustreza (U2412M), ponoči oddaja preveč moteče svetlobe, tut če dam brightness in contrast proti 0.
Se sedaj da dobit še kaj poleg e-IPS in TN? S prejšnjim S-PVA sem bil zelo zadovoljen. Pa tudi LG IPS TV mi ne oddaja take svetlobe kot Dell, tko da možno da so samo ti tapoceni e-IPS problematični.
Pa še prepričan sem bil da bo ok, ker ga ima fotr že eno leto, ampak sem zdej videl da ima zraven vedno prižgano luč, tko da glow ne pride do izraza. Sam pa ne prenesem luči ponoči, prejšnji S-PVA mi je ravno prav osvetlil.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Dr_M ::

Pomoje je problem Led osvetlitev, ki nikakor ni tako dobra, kot to nekateri verjamejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

gruntfürmich ::

GrimReaper je izjavil:

Ugotovil sem da mi e-IPS monitor ne ustreza (U2412M), ponoči oddaja preveč moteče svetlobe, tut če dam brightness in contrast proti 0.
Se sedaj da dobit še kaj poleg e-IPS in TN? S prejšnjim S-PVA sem bil zelo zadovoljen. Pa tudi LG IPS TV mi ne oddaja take svetlobe kot Dell, tko da možno da so samo ti tapoceni e-IPS problematični.
Pa še prepričan sem bil da bo ok, ker ga ima fotr že eno leto, ampak sem zdej videl da ima zraven vedno prižgano luč, tko da glow ne pride do izraza. Sam pa ne prenesem luči ponoči, prejšnji S-PVA mi je ravno prav osvetlil.


ti to misliš ko je monitor prižgan ali ko je v stand by?
če misliš to ko je prižgan sem tudi jst imel s sedanjim težave, ko mi je kar preveč žarel, in da daš kontrast in svetlost proti 0 ni to to; same regulacije moči žarnic zadaj pa nima. ampak sem se nekako privadil... dvomim pa da ima tako regulacijo veliko monitorjev.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

GrimReaper ::

Ko je prižgan ja.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Heisenberg ::

hmmm ne priporočate kombinacije LED in IPS ? sedaj sem pa v dvomih, pa ravno Della sem hotel kupiti 24"

mchaber ::

.

bluefish ::

Niti ne.
Robu ima res samo 2mm, vendar potem sam zaslon ukrade še kak cm ali dva. Je pa res, da je vizualno zanimiv.

GrimReaper ::

Dr_M je izjavil:

Pomoje je problem Led osvetlitev, ki nikakor ni tako dobra, kot to nekateri verjamejo.

To je to ja, najprej sem mislil da gre za IPS glow, o katerem je tut veliko govora, ampak mene očitno LED osvetlitev moti.
CCFL monitorjev je pa zgleda bolj malo še, v glavnem samo U2410.

Sicer bi najraje kar starega Lenovo L220x dal popravit, za zamenjat bi bli kondenzatorji pa najbrž še kak element. Kdo ve kam bi lahko to dal?
Pa da ne pride preveč, ker za 100€ ga dobim na eBayu.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

yayo ::

Če ni ips glow potem te morda moti pwm flickering, ki je lahko precej opazen pri nizki svetilnosti, mene osebno ne moti ampak nekateri tožijo o glavobolih. Poišči na YouTube pa ti bo precej jasno za kaj gre.

Dr_M ::

Jest sem si kupil sicer rabljenega Eizota S2100, 21.3" 1600x1200, S-PVA in CCFL osvetlitev (zamenjal samsunga 770P). Fenomenalen monitor.
Zraven imam se Della 2209WA, IPS, sicer dober monitor, ampak meni IPS ne sede.
Fotr ima 2412U, pa sem tam videl, da mi IPS in LED ne gresta skupaj. Gre za zelo dober vsestranski monitor, ampak meni osebno ne pase.

MrStein ::

E-IPS, ne IPS. To ni isto.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dr_M ::

Seveda, vse gre na ceneje, kar pomeni tudi slabsi produkt.
Pa kot sem napisal ze prej, tudi IPS ni nic posebnega.

GrimReaper ::

Potem je to to kar je dobrih monitorjev?
http://oskarveliki.si/dell-ultrasharp-u... - 431EUR
http://oskarveliki.si/dell-ultrasharp-u... - 576EUR

Prihajajoči U2413 bo pa najbrž slabši od U2410, kot je U2713HM slabši od U2711.
Bosta pa tako U2410 kot U2711 kmalu discontinued, tko da bo treba pohitet z nakupom.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Flyer ::

Kupujem monitor pod 200€ med 22" in 24". Do sedaj sem uporabljal ta monitor LG M228WA 22 MONITOR TV
Kaj pravite na ta monitor LG IPS234V-PN, je vreden nakupa ?
Uporabljal bi ga za vse, splet, video, igre,...(nikakor si ne želim bluranja pri brskanju po spletu, potem rajši dam več denarja)
Kateri bi bil lahko še boljši od predlaganega, ter ne veliko dražji in da je seveda dosegljiv v sloveniji?
hvala za pomoč

Dami ::

Dell U2413 Official Information
Time to upgrade my 2409? :)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

M-XXXX ::

Kakšna bi bila vrednost kaj 24" 19:10 zaslona? TN matrika. Oziroma koga zanima?

GrimReaper ::

Dami je izjavil:

Dell U2413 Official Information
Time to upgrade my 2409? :)

W-LED? To je potem isto sranje kot U2412M. Mislim da bom kar U2711 vzel, očitno zadnji CCFL monitor.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

kmetek ::

pa kaj je fora teh CCFL no.

pa kje boš vzel grimmy?

u2713 je ful cenejši :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

kmetek ::

aja ravno videl, oskarveliki....fak kakšni mutiči morajo biti z ceno 559,99€.

Matej_K ::

Kako so lohka tolk cenejši? Na mimovrste in drugje je 100€+ dražji...
... .. .

MrStein ::

Če naročijo direkt po MPC iz tujine, skupaj s poštnino, so še vedno profitirali. Tako da....

Na enaa pa je 588, tako da res...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

kmetek ::

no linke iz tujine + ptt pa da vidimo...tale oskar je krneki.

M-XXXX ::

kmetek je izjavil:

no linke iz tujine + ptt pa da vidimo...tale oskar je krneki.

Ker? Jaz imam prekleto dobre izkušnje z njim!

Maxl ::

kmetek je izjavil:

no linke iz tujine + ptt pa da vidimo...tale oskar je krneki.


Lol, važno da je Comshop najboljši al kako?! Tudi sam imam sem pri Oskarveliki nabavil nekaj stvari, ker so bile precej cenejše od slovenskih prodajalcev (z visoko maržo) in sem bil več kot zadovoljen.
Se opravičujem za offtopic ;).

Dr_M ::

(z visoko maržo)


Kako visoko pa? 5 ali 6%?

Matej_K ::

Ah sej vidim da je drugje še cenejši.
KLIK
... .. .

Dami ::

U2713H
A to se šalijo s tako ceno?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

skyline ::

Wide gamut ima svojo ceno.

Matej_K ::

Se pravi je ta monitor pripročljiv tudi za gledanje filmov, glede na Wide.
Namreč zelo veliko gledam filme na računalniku, občasno pa tudi kakšno igro. Samo predvidevam da bom moral sčasoma tudi grafično zamenjati, da bom lahko igre igral na native resoluciji. Imam pa HD 4870 512MB.

Sem bral en review so se edino pritožovali da je vse majhno(pisava), ampak verjetno je to pri vseh takih monitorjih s tako resolucijo(2560x1440)?

Ali bi bil za to uporabo dober tudi kakšen LG 27inch, z manjšo resolucijo, IPS za 350€? KLIK
Kaj izgubim pri takemu monitorju glede na Della. Kakovost?...
... .. .

bluefish ::

Pač povečaš DPI, če se ti zdi pisava premajhna.

mtosev ::

u2413 bo enako dober al boljši od svojega predhodnika (u2410)?
me zelo zanima tale monitor
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluefish ::

Glede na specifikacije nekih hudih razlik ni. Pač, LED varianta. Počakaj na teste.

mtosev ::

iščem ceno v evropi pa ne najdem. help?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluefish ::

Update 6/12/12 - The U2413 is expected to be released in early January in the UK. No word on price yet.

http://www.tftcentral.co.uk/news_archiv...

skyline ::

Če računaš na cca. 500 EUR, pomojem ne boš prav veliko falil.

mtosev ::

ja računam,da bo nekje 500euros,ampak nekje sn vido da bo monitor stal 800usd kar pa je več kot 500eur
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

VoidRay ::

Kateri je najboljsi monitor za do 200e? Za igre. Najraje bi da je cimvecji. IPS matrika me vlece ampak kakor vidim ne odgovarja vsem...
Work can't kill you, but why take a chance?

JamesQ ::

Živjo.

Pred kratkim sem kupil monitor Dell u2312HM preko spletne trgovine Mercator M-Tehnika. Imajo neko akcijo (kodo najdeš na ST forumu) -10% na vse v M-Tehniki. Tako sme dobil monitor za 172€ in je super.

LDŽ

kokpa ::

Zdravo tudi sam si po novem lastim monitor Dell u2312HM, mi je zelo všeč čeprau sem na začetku pogrešal malo več prostora, namreč prej sem imel samsung t240 s večjo resolucijo(1200), ampak se da navaditi na manjšo, slika je bolj živa realna. Je pa res da so me prvi dan bolele oči, ne vem zakaj, zgleda da se še niso navadile.

kuglvinkl ::

1080p na 24" je hobo resolution :)
««
90 / 117
»»