» »

kateri 24" monitor kupiti

kateri 24" monitor kupiti

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 117
»»

tonex23 ::

Zanima me kateri monitor se bolje splača kupiti glede na kvaliteto monitorja. Seveda pa mi je najbolj pomembno tu, da je lepa slika, da ni opazen ghosting,input lag, da ni težav z banding color...
Zdaj sigurno obstajajo še druge firme kot so acer, sam jih nisem zasledil v slo prodaji, ker pa sklepam, da ni ne vem kakšne razlike pa se
probam odločiti med temi monitorji:

HP LCD monitor 2465 24"

DELL 2407 wfp a03 24"

LG 24" LCD monitor 245WP

Kakšen dodaten nasvet bi mi prav prišel.
lp
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

furnik ::

Jaz imam HP-ja že skoraj pol leta in sem zelo zadovoljen z njim.Niti v enem trenutku mi ni bilo žal denarja ki sm ga dal za ta monitor.

mi345 ::

tukaj en tip po imenu Supradictus prodaja Dell-e. En mesec nazaj sem ga kupil preko njega ter ga plačal preko banke.

Zanj dal 770 EUR s postnino vred, medtem ko jih pri nas ponujajo za 1.000,00EUR.

Pesimist ::

Dell ma velike input lage to vem 11ms minimum in 45ms max. Za ostale modele pa niso se testirali.

tonex23 ::

lahko kje v btc-ju vidiš v živo HP LCD 2465 24"?
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

tonex23 ::

mi345, si zadovoljen z njim, si ga kaj stestiral?
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

suntrace1 ::

mi345 je zelo zadovoljen, tako kot jaz - igre, CAD in filmi so božanski za oči na tem monitorju! Da ne omenjm pol ducata vhodov in bralcev kartic na strani, pivotiranje,....

Samo tisti ki ga nima tukaj, ga kritizira.

tonex23 ::

Me veseli da si zadovoljen z njim. Vseeno, na nekem testu sem gledal da ima dell vseeno mal bluringa med igranjem iger? Kakšne so kaj tvoje izkušnje tu? Si igral kakšno on-line igro, kakšni so bili občutki? Drugače kot sam dizajn celega ohišja mi je pa zelo lep...

Trenutno sem v začaranem krogu sploh se ne morem odločit za kateri model... Všeč mi je sicer tudi hp, samo pa nima dodatnih stvari kot so hdcp, sej obistvu je čist dovolj imet dvi a?
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

tonex23 ::

a se da dobit Benq FP241W 24" monitor v Sloveniji ?
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

tonex23 ::

Še kakšno mnenje glede izbire 24" monitorja ?
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

Pesimist ::

Input lag se je kak vazen za igre sploh za simulacisjke narave. Ce mas ti zakasnitve do 45ms to vpliva na fiziko v recimo simulacijah voznje tak nagravzno da celi obcutek in effektivno korigiranje spremeni in prakticno 10x bol otezi kontrolo nad avtom. V 3D streljacinah je tudi vazno ceprav se da navadit da misko zasabo vleces in ce se navadis ni vecjega fpliva. Sem mel LCD prej ki je mel take lage in sem ga mogo vrnit ker nisem vec mogo dirkat :D. Ce pa samo arkadne in strategije spilas pa pomoje ni vecjega vpliva ce se navadis na mehko vodenje miskinega kazalca pac.

Vse je tudi odvisno kolko je kdo kaj obcutljiv. Mas tudi take z refleksi crkjenega kojna ki ne opazijo cisto nic >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

tonex23 ::

a kdo ve kje imajo v btc-ju razstavljen hp 24" monitor?
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tonex23 ()

Tr0n ::

Samsungi niso vec aktualni? Vcasih so meli dobre monitorje. :)

suntrace1 ::

Preigral Farcry, Doom3 & ROE, Quake4, občasno letim na LockOn in ni nobenega laga. Na bit-tech testu ima 6ms response time, kar je vrh glave. Citat:

Gaming: We ramped up both F.E.A.R. and Quake 4 to test how the display coped with fast-paced, black-heavy action. We were very impressed. Many poor monitors end up just displaying a murky black mess in these games, unable to cope with the subtle differences in blacks and shadows throughout the levels. However, the Dell was able to do well here, with gaming clear and sharp. We saw no response time issues, and the colour brightness and quality was amongst the best we've seen. You won't see any of the compression or banding problems in the midst of a hectic firefight.

tonex23 ::

suntrace a to imaš A03 verzijo monitorja?

Ok, ostalo mi je na izbiri samo HP LCD monitor 2465 24" ali DELL 2407 wfp a03 24"
Zdaj za Dell ne vem. Sam dizajn monitorja mi je zelo všeč, priključki, vseeno pa se ga kar malo bojim, da tudi jaz ne bi naletel na kakšno težave kakor jih opisujejo po forumih.
Za Hp 24" je bilo težko najdit kakšnega, ki bi ga opisal, edino napako so omenili pri hitrih premikih slike -stuttering issue-, ki pa naj bi bila odpravljena z updejtanim hp 24" monitorjem?
Obistvu še zmeraj ne vem katera bi bila prava odločitev.
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tonex23 ()

5pellfire ::

Opis HP2465 ...upam da kaj pomaga

EvilDare ::

Samo tako glede tega input laga. Benq FP241W ga ima napram Dell-u 2407wfp popolnoma isto oz. še slabše vsaj po tej primerjavi sodeč: Klik Z varijanta pa tudi ni nič boljša. HP-ja na žalost nimajo.
Da se prikažejo slike sem moral ugasniti anti-spy v kasperskyju.
Na seznamu so tudi primerjave vidnega kota, ghostinga idr.
Kljub vsem bom verjetno nabavil Dell-a ker se mi ne zdi upravičena toliko višja cena za Benq, če bi ga v tujini kupil saj ga v Sloveniji ne najdem.

P.S. sem našel23' varijanto samo je že ta 1400€ tako da bi bila 24' še več: klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

frudi ::

tonex, jaz sem pred kakšnim mesecem dni nabavil Della pri nas, pa sem dobil celo A04 revizijo. kolikor vem, so bile problematične prve revizije, od A03 naprej pa ni naj ne bi bilo problemov s tem monitorjem, vsaj ne pogostih. hkrati z menoj ga je nabavil še en kolega, oba sma dobila A04 in oba delata brez problema.
kar se pa input laga tiče - že naši možgani ga imajo ~200ms, tako da teh 20-30ms nima nekega blaznega vpliva. dokler številka ne gre v ekstreme (od 50 proti 100ms za povprečni input lag) se ni treba obremenjevati s tem...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

suntrace1 ::

Imam rev. A03, vendar če si dodobra prebral teste z neta, potem veš, da so bili problemi do verzije A01, s A02 pa problemov ni bilo več oz. so jih odpravili. Ostale revizije so menda samo update firmware in menijev.

Nočem da izpade, kot da hvalim "svojo robo", kot delajo nekateri uporabniki foruma, ampak osebno, menim da za ta denar ni boljšega monitorja. Benq je menda tehnično še boljši, samo po mojem ne upraviči cene, še posebej če naročiš preko Ebaya. Za ta denar bi se našel lahko tudi 30" Dell, ki pa je bomba, sam zame je prevelik za delo, ker je občutek kot da sediš v prvi vrsti v kinu. Doslej nimam pripomb, pa sem hud picajzelj kar se mojih oči tiče - čez 12 ur buljenja v ekran zadnjih 5 let pusti posledice.

V vsakem primeru pa najbolje da vsak proba monitor v živo in se odloči na lastnih izkušnjah, ker " vsake oči imajo svojega malarja".

tonex23 ::

kakšna pa je razlika med A03 in A04 revizijo? A slika je drugače vredu ? V nekem testu so tudi poudraili za prevladuje pri dell zelena barva, to ni potem moteče, se da to skalibrirat, da ni to tok opazno ?
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

tonex23 ::

a se da kupit dell 2407 rev A04 tudi v bigbangu ?
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

frudi ::

glavna razlika med A03 in A04 je, da ima A04 1:1 mapping. drugače mislim da niti ni nekih razlik.
kar se pa barv tiče - v vsakem primeru se moraš malo poigrat z njimi, magari samo toliko da znižaš nivo vseh barv. namreč po defaultu so vsi trije kanali nabiti na 100%, ampak v tem primeru na določenih barvnih kombinacijah pride do zelo močnega ghostinga (sam sem to opazil pri nekaterih kombinacijah sivih odtenkov). če znižaš nivo vsakega kanala za kakih 10%, ta efekt izgine.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

CirCA|PhP ::

Se ogrevam za nakup Della, pa se mi niti ne mudi in imam prošnjo. Ali lahko napišete tisti, k ste ga kupili v Sloveniji, koliko ste zanj odšteli in kdaj ste ga kupili. Zanima me namreč, če se mislijo v 3 mesecih kej poceniti..
Hvala!
http://www.icevulcano.com

nurmaln ::

Cene LCDjev grejo gor

T(he) Boss ::

Za tiste, ki nimamo toliko dnarja, pa bi mogoce kdaj kupili 24"
Link

frudi ::

bljak, 24" TN... raje dodaš še 150€ in nabaviš dell-a iz tujine; dobiš vsaj spodoben monitor, pa menda še garancijo lahko kar pri nas uveljavljaš.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

tropinovec ::

No, ja, prvi testi tega Samsunga 245B so zelo dobri:

klik!

klik2!

klik3

Za povprečnega uporabnika, ki hoče imeti 24 palčni widescreen vsekakor dober nakup! Še posebej zato ker sem ga tudi sam že naročil! :D

8-)

Zgodovina sprememb…

CirCA|PhP ::

nurmaln: a de ja?

The boss: Ja, ta je sprejemljiv, vendar TN matrika j za moje delo nikakva. Sm mislu, d bi kej privarčeval, ampak očitno ne.. Hvala
http://www.icevulcano.com

PARTyZAN ::

Kaksne pa so slabosti TN matrike?

bluefish ::

zanič barvna reprodukcija, nerazločni odtenki črne, občasna neenakomernost barv, slab vidni kot,...

Zheegec ::

O razlikah je ogromno napisano v temi vse o LCD od A do ž, na hitro pa;
TN matrika ima blazno slabši kontrast, vidne kote, barvno reprodukcijo (barve niso čisto prave) in pa zna prikazati manj barv kot boljše matrike, zato nekatere barve "simulira". Če imaš doma LCD s TN matriko malo eksperimentiraj z zelo ostrimi barvami in boš videl da slika migota (veliko ljudi ima doma 226BW/206BW Samsunge, tam je to najbolj opazno pri čisto črni sliki), kar pri LCD načeloma ne bi smelo biti.
Ima pa TN dosti boljše odzivne čase in je precej cenejša in veliko bolj razširjena kot PVA/MVA in S-IPS ter izpeljanke.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

T(he) Boss ::

Jaz imam doma Samsungov 225BW in povsem vredu zivim z njim. Edina tezava je prikazovanje crnine, ki res ni povsem enakomerna po celotnem zaslonu.

nurmaln ::

@CirCA|PhP

de ja
Cene bojo šle vsaj še dva mesca sigurn gor, pol pa odvisno od situacije z zalogo, glede na to da se bo čez dva meseca zelo povečalo povpraševanje je malo verjetno da bodo cene potem kej občutno padle. Skratka za LCDje se trenutno ne splača čakat na boljše cene (tko kot na primer za RAMe)

CirCA|PhP ::

Aha, hvala. Zakaj ravno dva meseca, če še smem? Bi pričakoval večjo prodajo v času okoli novega leta.
http://www.icevulcano.com

nurmaln ::

Za nadaljnja dva meseca se ve da proizvajalci LCDjev (na svetu so samo trije) težave z dobavo, zato bodo ta čas cene zagotovo višje, kot so bile pred kratkim. Za naprej je pa malo težje napovedovati, ubistvu je čist odvisno od razmerja povpraševanje/kapacitete proizvodnje. Lahko se zgodi, da bo povpraševanja malo manj kot je razpoložljivih kapacitet, kar v visoki sezoni pred novim letom pomeni hudo tekmo med različnimi znamkami in zato tudi padec cen, lahko pa se zgodi da bo povpraševanje še vedno večje od ponudbe kar pa pomeni da cene ne bodo padale do konca leta.

CirCA|PhP ::

Najlpeša hvala nurmaln.
http://www.icevulcano.com

ovdje kokoš ::

Posedujem omenjeni HP monitor, obnese se odlično. Če ne potrebuješ vseh tistih dodatnih vhodov, ti priporočam HP, mislim da ima e-misija še vedno akcijo za ta monitor in se zato bolj splača.
Kar se slike tiče, ko sem ga jaz kupoval, sem (če se prav spomnim) ugotovil, da imata Dell in HP popolnoma isto drobovje.

Še za vse, ki si morda želite večji monitor: 1. ko ga imaš, nikoli nočeš več na manjšega; 2. če igrate igre in nimate über grafičke, pričakujte zaplete pri novejših igrah
jebi ga

Fizikalko ::

A ima kdo izkušnje z LG 245WP? Menda je s-IPS, dtane pa v SLO samo dobrih 700 EUR... Mnenja?

tonex23 ::

jaz sem ga imel en čas... Slika je sicer zelo lepa, zamenjal sem kar nekaj teh monitorjev, zaradi death pixlov, tudi tretji in zadnji enaki monitor je ieml death pixel, (zato sem ga zamenjal za dell 2407wfp) v igrah je puščal sence med premikanjem (ghosting) Če te te stvari ne motijo in bi ga uporabljaj za kakšen photoshop, maya kjer rabiš veliko prostora... potem je ta monitor za tebe. Vseeno pa priporočam glede vsega kakšen dell 2407 wfp... seveda pa ima ta dell malenkost slabšo sliko od lg 24", vendar to se niti toliko ne opazi, ima pa zato dell več funkcij, priključkov, ter lepši dizajn monitorja, ter zelo bogati meni, podoporo preko neta, itd.
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

Fizikalko ::

A za en death pixel si lahko uveljavil garancijo?

tonex23 ::

ne, ampak se da zmenit, ni pa zagotovljeno da ti zamenjajo. Odvisno je pa tudi od prodajalca. Seveda pa je preko spletne trgovine spet drugače, saj imaš na voljo 15 dni in lahko komot vrneš monitor...
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

Fizikalko ::

tonex23, ok, za mrtve pixle sem se zmenil pri rolan-u, da ne bo problem. Bral pa sem nekaj po netu, da nekateri sumijo, da so posamezni primerki (ali pa kar vsi= v resnici VA matrika, ne pa S-IPS. Je to res? Na primer tule. Moram paziti na verzijo monitorja ali kaj takega?

Pa še tole: a so tvoji trije primerki že novi imeli mrtve pixle ali so le-ti nastali kasneje?

Zgodovina sprememb…

Calligula ::

Ne vem, ce ste opazili tam v testih Samsunga 245B, da so uspeli odpravit precej slabih lastnosti TN matrike in, da so boljsi monitorji smiselni samo za resno graficno oblikovanje ali fotografsko dejavnost.

Fizikalko ::

Calligula, ne seri ga. Vidnih kotov z nobeno kalibracijo ne izboljšaš.

tonex, poleg prejšnjih vprašanj še tole: kje si monitor kupil?

Calligula ::

Kdaj pa rabis gledat monitor iz strani? Resno. Sam se ne spomnem da bi me na mojem 19 TN panelu kdaj motil vidni kot.

Fizikalko ::

A bi nehal smetit temo, ki je dokaj ozko postavljena, prosim? Že pri 19" je kot od centralnega pogleda napram pogledu do roba dovolj, da se vidi izjemno velika razlika med sliko v sredini in ob robovih. Pri 24" je to še precej potencirano.

tonex23 ::

že novi so imeli death pixle. Mislim pa tudi, da so kar vsi va matrika od lg 24"
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

opeter ::

Jep, tako je, kot je Tonex23 napisal, samo NEC-i, nekateri Dell-i, Apple-ov 23" in še nekateri drugi imajo samo S-IPS v tem segmentu. SAMSUNG-ova serija 24" nima S-IPS.

Fizikalko ::

Kateri Dell pa?

Keyser Soze ::

OK, da še nekaj razčistimo. Sem posedoval monitorje tako z PVA/MVA in S-IPS kot tudi TN paneli. Razlika je, vendar je majhna oz. ne tako velika. V veliki primerov neopazna, če nimaš poleg sebe referenčnih primerkov.

Vidni koti pri TN paneli so v največji meri problematični v vertikalni ravnini. Tam je razlika zelo močna in se slika lahko drastično spremeni že pri premiku par °. Horizontalna ravnina sploh ni tako kritična, kot to skušajo prikazati nekateri. Z TN matriko se da popolnoma normalno živeti. In je uporabna tako za vsakdanja opravila od surfanja, do pisanja, računanja in risanja, kot do profesionalnih potreb. OK, z izjemo aplikacij, kjer je potrebna dosledna barvna reprodukcija. Čeprav... Dvomim, da se tule gibljemo v tem cenovnem rangu.

In glede na to, da govorim iz lastnih izkušenj glede TN matrike različnih velikosti (od 17" do 22" wide) se probaj ne razpočit Fizikalnko? Bi šlo? Nihče ne potrebuje hypeanja v praktično vsaki temi.:\

P.S.: Moje oči, po NATO standardih, delujejo perfektno.:P
OM, F, G!
««
«
1 / 117
»»