» »

Težave s priklopom HDD

Težave s priklopom HDD

pirpy ::

LP
prek različnih spletnih trgovin kupim dele za moj novi pc danes dobim še HD seagate 320 GB sata2 in ko hočem računalnik sestavit ugotovim da nimam pravega power konektorja za HD,Sedaj pa me zanima zakaj zadeve ne pašejo skup ,saj so vse komponente nove in ne najcenejše in kje naj dobim pretvornih iz navadnega na sata 2 power konektor še ta vikend(v okolici Velenja),ter seveda na koga se naj v ponedeljek zderem ker mi že prekipeva.

[Moderator]: V prihodnje naj naslov teme odseva tvoj problem in ne kdo te je nat****l.
zehanje je nalezljivo
  • spremenil: igor0203 ()

Urc ::

Jah sam si se. Drugič mal poglej kaj kupuješ :\

dejansan ::

>:D

pretvornik iz molex-a na sata dobiš v vsaki štacuni z računalniško robo

samo, če drugje nisi šparal si očitno pa pri napajalniku :D
dejansan

Mavrik ::

Ti kar najprej pojdi in napizdi samega sebe, ker si šao kupovat dele, brez da bi se točno pozanimal o stvareh.

Namreč, kako ti uspe dandanes kupiti napajalnik brez SATA konektorja mi nekak ni glih jasno. A vseeno... preveri škatlo od matične, morda so ti ga tam priložili. Če niso, majo konvertere v vsaki trgovini.
Naslednjič pa, ko kaj kupuješ, se najprej pozanimaj kake konektorje majo stvari.
The truth is rarely pure and never simple.

pirpy ::

Saj vem da je napajalc kriv samo če dam za napajalc 30 € in zraven piše da je primeren za sodoben računalnik potem je to to ?!
Napajalc sem kupu pri mimovrste pa nič ne piše v opisu a ima sata power al ne.
zehanje je nalezljivo

steev ::

Preh si rekel, da komponente niso najcenejše, sedaj pa pravis da si dal 30€.

Nije žvaka za seljaka.
:|

pirpy ::

Z ps jem se pa res ni treba španat če ti že un za 16 € žene soliden računalnik če ga ne navijaš (nisem rekel igračkarski)potem bi ta enkrat dražji moral biti dovolj.
pa ne gre se zato ,ko sem kupoval v spletni trgovini in izbiral napajalnik bi moralo na veliko pisat da nima sata power konektorja saj je ta že nuja in da je primeren samo za stare diske nikakor pa za "sodoben računalnik".
Na pc je se kar presej spoznam(no sem se do par let nazaj potem me je čas malo povozil) in pri mimovrste si nebi smeli privoščit take napake.
poglejte kako na veliko je na škatli od cigare napisano da ubijajo pa čeprav vsi vemo da ubijajo.
zehanje je nalezljivo

Gwanaroth ::

Za 30 € dobiš najbolj osnoven napajalnik.. 450W, z navadnimi molex konektorji. Bi moral prej pomislit..
Lights often keep secret hypnosis..

pirpy ::

core2duo e4300 @3.0GHz 2x1 GB OCZ ram sata2 320 GB gf7600 GT silent, napajalc 420W
zehanje je nalezljivo

Slo-One ::

A zdaj bojo pa na VELIKO pisali česa ni notri in na malo kaj je. LOL >:D

Modri dirkač ::

Če si kupil LC napajalnik, ta ima SATA konektor...
Everybody lies!

pirpy ::

Prej pomislit ?
saj je ta čisto dober in ni treba dat 100€,verjemte popolnoma brezveze le power adapter za 3 € rabim vendar ga rabim danes jezi pa me ker (nisem prej pomislil ko sem jaz mislil si imeli diski še navadne konektorje) tega ni na veliko napisano zraven napajalca.Saj se strinjam da pač za tako ceno ne morejo dat tega zraven ampak morajo pa to povedat .!
zehanje je nalezljivo

pirpy ::

ok krem k sosedu pogledat če ga ima v računalniku-
mu ga koj zaplenim.hehe
zehanje je nalezljivo

Modri dirkač ::

Ja, ne vem, jest sem kupu svojga LC-a pred 2 leti in je imel SATA.
Kvečjemu bi jih moral zdaj imet več ne pa nobenga.

A si ziher, da nimaš črnga konektorja v tistem kupu žic?
Everybody lies!

Azrael ::

Kmalu boš ugotovil še to, da plata dela dobro samo s 24 pinskim ATX konektorjem in boš ugotovil, da si šparal na povsem napačnem mestu. Ti poceni napajalci so pucanje starih zalog.
Nekoč je bil Slo-tech.

Senitel ::

Sem kupil dva točno taka 420W napajalnika, enega že nekaj let nazaj, drugega kakšen mesec nazaj. Prvi definitivno nima SATA priključkov in kolikor se spomnim tudi drugi ne (edina razlika je bila, da ima novi priključek za PCI-Ex grafične kartice).
Sicer pa kot so že ostali povedali: napajalnik ni nevem kaj, pretvorni kabli so običajno tudi zraven matične plošče, nekateri diski imajo tako ali tako obe možnosti napajanja,...

El Barto ::

Pač imaš šolo za prihodnos, da vsaj malenkost pogledaš preden kupiš. >:D
Za tist napajalc nikjer ne piše, da ima sata priklop (popolnoma navaden napajalc za starejše mlinčke- en tak se mi nekje doma valja) vsaj malenkost bi pa lahko pogledal po opisih in nebi škrtaril za tistih 5€ in kupil primeren napajalec (36€ za LC550). :\
Pa če si kupil vsaj tako osnovno ploščo, da si tak naziv zasluži, potem s takim napajlcem nimaš kaj počet zaradi 24 pin priklopa (ki ga ta napajalc nima), OK mogoče za kak okras na steni, obtežilnik za papir, ... :P

Aja pa jaz sem zraven plate dobil še adapter za sata, vendar je že napajalc imel kar nekaj prostih priklopov sata (saj ne da bi zaenkrat katerega potreboval). 8-)
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: El Barto ()

pirpy ::

lov ni bil uspešen ,ah ja ,bom pač moral počakat do ponedeljka.
zehanje je nalezljivo

marjans ::

Ja, poglej na ta "problem" z lepše strani. Ker si napajalnik kupil prek interneta, ga lahko v 15 dneh vrneš brez navajanja razloga in dobiš nazaj teh svojih 30€.

Naslednjič pa kupuj z glavo in se ne izgovarjaj, da niso napisali da napajalnik nečesa nima. Če izrecno ne piše da nekaj ima, potem lahko z veliko verjetnostjo sklepaš da tega najbrž nima (ali pa poiščeš še kakšne druge vire informacij). Da napajec "ni najcenejši" je tukaj slab izgovor - nekako tako, kot če bi kupil avto za 10000 €, potem pa težil kako to, da nima senzorjev za parkiranje in vgrajene navigacije, saj vendar nisi kupil najcenejšega avta kar obstaja in bi ti morali jasno in glasno povedati česa vse nima vgrajenega (npr. hladilnika za pijačo, gretje sedežev, DVD predvajalnika ...).

Za kazen pa boš pač nekaj dni še brez računalnika. Če zadevo prav obrneš mogoče to niti ne bo kazen.

Pa lep vikend.

pirpy ::

problem je ker sem računalnik sestavil že pred enim tednom in imam sedaj noter maxtor 250 ata133 katerega pa sem že prodal in ga moram do ponedeljka vstavit v drug računalnik (podatke pa presnet na novi disk), skratka ,sem mislil da se bo našel heroj iz okolice velenja ki bo ta adapter imel in jaz bi mu ga preplačal 2x.
zehanje je nalezljivo

El Barto ::

Potem si pa sploh ena pojava, k veš že en teden, da nimaš priključka ... :|

Potem pa mora zadnji dan vse štimat - pač šola za prihodnost, da se prej pobrigaš kaj kupuješ ... ;)
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

TRIROG ::

če is iz ljubljane se lahko dogovoriva ti ga posodim / prodam ... na mojem LCju ki sem ga kupil že dolgo nazaj so vsi pravi konektorji gor, pa tudi zraven latre sem dobil konektorje ...

>>><<< ::

Malo beri poste, vsaj prvega v katerem je napisano, da je iz okolice Velenja.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

jan01 ::

Ti pretvorniki iz molex na satanapajanje so poceni
Npr mlacom, techtrade,...

Husqvarna ::

Škoda da nisem tega prej videl. Mam teh kablov malo morje doma. Ah ja. Če se ti da v šmartno ga lahko zdle dobiš :)

tribalxtr ::

Pirpi je dobu sata konektor in sedaj je srečen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tehnična pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
231227 (828) abazuu
»

Kateri HDD kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
708256 (7527) Infusion
»

Napajanje r9 280x - napetosti

Oddelek: Strojna oprema
474142 (3090) Jst
»

Ali obstaja in kje dobiti: SATA power -> Slimline SATA (6pin) Power adapter

Oddelek: Kaj kupiti
51457 (1424) TRIROG
»

Članek: Urejenje napajalnih kablov vprašanja in komentarji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
313323 (2757) ZaFo

Več podobnih tem