» »

Kar naenkrat proces "SYSTEM" porabi skoraj ves CPU

Kar naenkrat proces "SYSTEM" porabi skoraj ves CPU

RokDaKirba ::

Zdravo.

Jst mam pa problem, ki se pojavi ko recimo pečem dvd, predvajam karkoli iz youtube, dljam oz. šeram torrent z utorrentom...
Ko prižgem računalnik in na njemu ne delam nič posebnega razen normalnega surfanja po netu vse dela lepo, in cpu usage je 0%, največ 2%. Ko pa naredim kaj od zgoraj naštetega, mi računalnik začne zelo počasi delovati. Ko recimo pišem, se črke pokažejo kasneje kot sem pritisnil tipko, počasneje odpira strani v brskalniku, če slajdam v katerem koli programu gre slide zelo počasi dol, z zamikom itd. Skratka vse se dogaja z zakasnitvijo.
CPU usage se vrti od 80%-95%, največ oz. vsega ga porabi SYSTEM, kot je razvidno iz slike.
Kaj naj naredim, to se je začelo dogajati kar naenkrat, brez da bi namestil kakšen nov hardware oz. karkoli...
Naj še omenim, da visok cpu usage ne traja samo takrat ko delam kaj od zgoraj naštetega, temveč ostane vse dokler ponovno ne zaženem compa. Tudi, če na njemu ne delam nič in gledam samo namizje...

I Tie A Rope Around My Penis And Jump From A Tree! Don't You Wanna Grow Up To Be Just Like Me?

primzx ::

Mogoče je problem hlajenje procesorja. Ker ko ti začneš nekej zahtevnega delat, tud procesor začne dejansko "delat", in zato gre na delovno temperaturo, nakar se segreje(aka brez hlajenja). Pejt u Bios mal prečikirat voltaže in temperature, ok? :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: primzx ()

RokDaKirba ::

Sm šu pogledat v bios in procesor ma normalno temperaturo 40-45 stopinj (P4 2.6). Samo kaj če se ob tem, ko resetiram komp, da lahko pridem v bios proc že ohladi? A da bi pa takrat ko imam CPU usage visok, kar v winsih pogledal temperaturo se pa ne da?

Ima kdo še kakšno idejo poleg pregrevanja morda?
I Tie A Rope Around My Penis And Jump From A Tree! Don't You Wanna Grow Up To Be Just Like Me?

jan01 ::

Poglej procese raje s process explorerjem, da vidiš malo več podatkov o tem system
Nalimaj slikico kar ti process explorer pokaže(po možnosti v png formatu...)

RokDaKirba ::

Evo tukaj je slikica iz process explorerja, ampak ne vem kako si to mislil v .png formatu?

I Tie A Rope Around My Penis And Jump From A Tree! Don't You Wanna Grow Up To Be Just Like Me?

OZZY ::

@primzx --- Dej lepo te prosim ne z takimi bedarijami...Da pospeši na delovn o temepraturo in podobno..
Go with the flow.

primzx ::

..umer se.

OZZY ::

Sem več kot miren...Sam zgleda,d a te moti, če ti ker pove,d a si napisal bedarijo.
Go with the flow.

primzx ::

..ne me ne. Rad mam clo tko, da vem kai pisem narobe in da v prihodnje ne pišem neumnosti. "umer se" je blo bolj na salo.:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU težava. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
584306 (3503) m0LN4r
»

win 8.1 in taskhost težava

Oddelek: Operacijski sistemi
81072 (877) ||_^_||
»

[ Windows XP ] svchost

Oddelek: Operacijski sistemi
473387 (1762) OmegaBlue
»

CPU usage zelo visok

Oddelek: Pomoč in nasveti
382839 (2229) Mihec1990
»

Task manager-CPU usage over 80%

Oddelek: Programska oprema
211624 (1428) Nevihta

Več podobnih tem