» »

Task manager-CPU usage over 80%

Task manager-CPU usage over 80%

Nevihta ::

Pozdravljeni!

Imam en problem in sicer ko vklopim task manager mi skoz piše CPU usage preko 80% čeprav pod process kaže System idle proces cca 70%.
Nikakor ne najdem nobenega procesa ki bi mi obremenjeval proc, ga pa sigurno, kajti tudi špili ne delajo več gladko, čeprav je bil system sformatiran pred 1 tednom.
Ps Špili so delali tekoče, zadnje čase pa se to ponavlja - kaj bi lahko bilo?

Prosim za nasvete!

LP
Nevihta

Nevihta ::

Aja, tempeatura proca naj bi bila 46°C, tako da mislim da ni vzork kako pregrevanje.

Prosim za nasvete, ker me bodo ob živce spravili diapozitivi.

LP
Nevihta

Tilen ::

Ja ce je idle process 70% potem hkrati cpu usage ne more bit preko 80%. Ce je idle 70%, je cpu usage ostalih 30%. Zdaj pa najdi program, ki konstantno odzira teh 30%...

Imas Visto? >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Nevihta ::

Vem da je nelogično, zato mi pa ni nič jasno.

Imam windows Xp, ne teče mi noben program kot so antivirus,... Laufajo mi samo osnovni gonilniki za zvočno, miš, grafično..

Če bi vedel kako prilepim sliko bi jo, kjer bi se lepo videlo da je vsota idle + cpu usage preko 150%:)

Gremo reševati dalje, ker drugače bo letelo vse skupaj čez okno.

LP
Nevihta

Tilen ::

Ko imas odprt task manager pritisni tipko "Print Scrn", pojdi v slikarja, edit ---> paste. Shrani na namizje pol pa uporabi recimo http://shrani.si/ ter nalozi sliko gor.

Pa da vidimo ;)

Lahko tudi prilepis rezultate iz tega task managerja. Bo lazje. Ali pa kar iz obeh ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ronaldo ::

Downloadaj si Process Explorer in napisi kateri proces ti odzira cpu.

Nevihta ::

Evo za probo še slika, upam da bo uspelo:

 and Settings\Dejan\Desktop\task_manager.JPG

and Settings\Dejan\Desktop\task_manager.JPG



PS: Tu sem že imel zalaufanga avg in v pauzi, ampak se lepo vidi idle pa cpu usage.
Nevihta

Nevihta ::

Ko smo že ravno pri tem, kako se naloži slika sem gor?
Nevihta

krneki ::

Dejan, žal nimamo dostopa do tvojega desktopa, zato naloži prvo sliko na npr. http://www.shrani.si/, nato pa pri objavi vstavi sliko s pritiskom na gumb "slika" in vpiši naslov slike, ki ti ga izpljune shrani.si.

Nevihta ::

Evo dolpotegnu process explorer in mi piše sledeče:

POd proces je zaveden DPCs in ima cpu 85 s+description:deferred procedure calls

Komu kaj jasno?

LP
Nevihta

ronaldo ::

Sedaj pa napisi tvojo pc konfiguracijo in povej ce si kaj spreminjal zadnje dni (instaliral nove driverje al kaj takega ?)

Nevihta ::

Evo pa probajmo:





Evo upam da bo sedaj kaj več jasno in pa da bo uspelo, btw hvala za tole pomoč.

LP
Nevihta

Nevihta ::

Moja konfiguracija:
P4 2400-Gigabyte 667Titan MB-Ati960Pro-Theaatron DTS-LogitechMX5000, a sem kej spustu, aja 1GB RAMA,
Nevihta

Tilen ::

Klik

Malo preleti...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ronaldo ::

Nazalost je tezko ugotoviti pravi razlog. Moral bos poskusati izklopiti eno po eno napravo da vidis katera je kriva. Ali pa si tle preberi 42 strani dolgi problemi z dpc.

Nevihta ::

Pozdravljeni!

Hvala vsem za nasvete, samo prosim nekateri predno dajete kake nasvete preberi si... ali pa google dela čudeže in podobno vzemite v obzir da niso vsi problemi enaki, in meni trenutno če niste prebrali dela proc na 100% cel čas, kar pomeni da komi miško premikam, kaj šele brskam po internetu, že tole pogledat traja 20minut.

Do sedaj mi je uspelo izlediti naslednje:

Nisem sam s tem problemom :) očitno je tega full predvsem ogromno folka z geforce 6800 karticami, kar sumijo na grafo, vendar to očitno ni tako, ravno tako je ogromna skupina ljudi ki imajo enak model prenosnika z podobnimi težavami, potem so tu še nekateri ki sumijo xp service pack 2 in automatic update. Potem nekateri krivijo integrirano on boar zvočno, jaz osebno sem že vse probal pa še vedno nič.

Prišel sem tako daleč, da sem s kernrate vierjem opazil, da mi vse breme pade na ntoskrnl, kaj pa je to pa pojma nimam.

Skratka tukaj bi naprsil vse, ki so kdaj naleteli na podoben problem in če so ga rešili kako.

LP
Nevihta

Gwanaroth ::

Lights often keep secret hypnosis..

tham ::

drgač maš pa 40 procesov tko da lahko probaš malo eliminirat tiste nepotrebne cca 20 (levi klik -end process)

Nevihta ::

Evo sem se namučil in zadevo rešil, za vse bodoče, ki bodo imeli težave.

Skratka sem odklaplal posamezne naprave in nič ni pomagalo, na koncu sem naredil format xp z SP1 in stvar deluje brezhibno, tako da močno sumim SP2.

LP
Nevihta

PINki ::

LoL, nemore bit zarad tega. Edino ce mas verzijo s travnika pa si se kaj notri dobil:)

ronaldo ::

Jaz mam tudi Sp1 ker dela vse tekoce, z sp2 sem vedno imel neke probleme.

Nevihta ::

Imam uradno verzijo, in sem že marsikaterega slišal jamrati zaradi posodobitev, ne vem če ravno SP2 ampak zadnji popravki so baje full problematični, da smo pa na sigurni strani ostanem raje pri SP1.
Nevihta


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU težava. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
584305 (3502) m0LN4r
»

win 8.1 in taskhost težava

Oddelek: Operacijski sistemi
81071 (876) ||_^_||
»

"štekanje" prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
292988 (2580) ciklon
»

CPU usage zelo visok

Oddelek: Pomoč in nasveti
382839 (2229) Mihec1990
»

Kar naenkrat proces "SYSTEM" porabi skoraj ves CPU

Oddelek: Pomoč in nasveti
81077 (930) primzx

Več podobnih tem