» »

Po zamenjavi baterija na Matični plošči tema na monitorju

Po zamenjavi baterija na Matični plošči tema na monitorju

pcatozzo ::

Zamenjal sem baterijo CR2032 na matični plošči Asus P4C800 Deluxe in ne oddaja več signala na VGA. Pri vstavljanju stare baterije je po vstavljanju nove enako.
Dioda na plošči gori in ni nobenih piskov.
Pri postopku odpravi težav sem zamenjal grafično AGP, ker ni delovalo sem poskusil tudi z PCI grafično. Vedno tema.
Prvotna grafična je uredu, ker sem testiral na drugem PC-ju.
Premostil sem tudi jumperje , tako da sem izbrisal konfiguracijo flasha na plošči.

Razen zamenjave matične nimam več idej, kaj bi lahko storil oz. kje je napaka ?

farko ::

Po vsej verjetnosti si naredil šmorn iz baterije.Predno si kar koli šel premikat po nadzorni plošči bi moral ugotoviti ali si sploh prav vstavil baterijo ali je imela kontakt kajti ,če je na stari bateriji delalo je problem bil samo kontakt.Možnost pa je tudi,da si vstavil prazno ali napačno baterijo.Ali si mogoče še kaj druzga odklapljal oziroma prestavljal kajti meni malo diši tudi ,da ti kater od ramov ne deluje in je potem prav tako tema .Ali sploh prideš v bios?
farko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: farko ()

Tomay ::

Poberi ven rame in zaženi, če bo piskala, potem je še upanje.

Še prej preveri, če je nova baterija res polna, če ima v redu stik in če je prav obrnjena.
Voodoo 4Ever

brezimni ::

Vzame še procesor ven in zalaufaj kišto brez vsega. (kartice, spomini, procesor vse ven). Če ti zapiska, potem ponovno daš 1 procesor (ne pozabit ventilatorja priklopit), potem rame in grafično iz zaštartaš da vidiš kaj bo naredilo. Probaj še z džamperom bios resetirat (čeprav si to že tako naredil ko si baterijo ven vzel). Mogoče kaj pomaga od tega.

Gwanaroth ::

Če ni procesorja notri, ne bo piskalo..
Lights often keep secret hypnosis..

pcatozzo ::

Baterija je bila kupljena prava CR2032, zmerjena z voltmetrom. Na mizi razstavljeno vse poskušeno od zamenjave rama, grafike in procesorja in nič od tega.
Kupil sem matično pred 3-mi leti (računalnik malo rabljen povprečno 5-ur na teden), dal 60k Sit, ker pač ima flash recovery in nema da nima pol pa se ti zgodi tako pri zamenjavi baterije (pa nisem šlampasto vstavljav baterije imel sem celo elektrostatični pašček)
Zgleda, da je šla matična :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterija na matični plošči

Oddelek: Pomoč in nasveti
121026 (740) car100
»

Stara matična ne zazna SATA diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
282071 (1311) solatko
»

i7 x58 sistem šel v franže?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5641 (513) opeter
»

Je baterija fuč?

Oddelek: Pomoč in nasveti
112025 (1730) GummyBear
»

Comp -- Noče se zbudit :((

Oddelek: Pomoč in nasveti
141058 (892) T0RN4D0

Več podobnih tem