» »

GeForce 8800 Ultra čaka na AMD?

GeForce 8800 Ultra čaka na AMD?

The inquirer - Po trditvah Inquirerja nVidia odlaša s splavitvijo hitrejših modelov najnovejše serije GeForce-ov, razlog za to je AMD-jevo oziroma ATi-jevo večno prelaganje R600. Po nekaterih govoricah naj bi že vedeli, da bo konkurenca boljša od njihove trenutne ponudbe, zato se trudijo pripraviti še hitrejše in dražje kartice (cene bodo baje švignile do dolarskega tisočaka), na trg pa jih bodo poslali šele, ko bo to storil tudi AMD, da jim bodo odvzeli čimveč pozornosti. Kaj za vraga na drugi strani počne rdeča ekipa še vedno ni jasno. Izvorna novica.

47 komentarjev

xabre ::

Tale R600 me malo spominja na A380.

pviran3 ::

Preden bodo rdeče, ups pardon zeleni:| kej ven dal, bom jz prej penzjon dočakal. Naje se nebo zgodilo nič kaj prej kakor jeseni :(

Zheegec ::

Če bo AMD lansiral middle in low-end čipe približno isti čas kot nVidia ne bo nič zamudil. High-end je zelo mahjna tržna niša in ne prinaša veliko dobička.
NVidia očitno ne zna izkoristiti AMDjeve zamude.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

hamax ::

8800gts 320mb ni high end grafa. tko da ati, padron amd, že pošteno zamuja.

3p ::

Zgleda da nvidii tudi ne manjka težav... inq

Izi ::

Na Inquirerju so razvili dve torije:
- Nvidia čaka ATI, ki mora z svojim R600 nujno prekositi 8800 GTX, prej ne sme ven.
- Nvidia ima probleme z bugastimi karticami G84 in G86 in prelaga njihov izzid.

Meni osebno se zdi, da sta resnični kar obe.
Logično iz ekonomskega stališča se mi zdi, da bi Nvidia izdala kartice nižjega ranga, če bi bile pripravljene. Ker trenutno najšibkejša kartica 8800 GTS z 320 MB je še vedno kar precej draga in bi nižji razred šel precej dobro v prodajo. Se pravi, da dejansko obstajajo težave z G84 in G86.
ATI pa mora nujno izdati kartico, ki bo prekosila 8800 GTX, drugače se bo blamiral in izgubil kar nekaj privržencev, tako, da pilijo svoj R600 in prelagajo njegov izzid dokler ne bo zanesljivo in konkretno boljši od 8800 GTX

Kupci pa čakajo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Mr.B ::

G84 in G86 , čakata verjetno delujoče gonilnike. Krog uporabnikov, ki je kupil 8800 je relativno majhen. Tam bo pa 100x in več večji. Sicer je NV dala ven certificirane gonilnike za 8800. Samo če preberete drobni tisk n koncu ti je takoj jasno, da so velike težave glede funkcionalnosti gonilnikov ali grafične kartice…. Število nezadovoljnih strank, bo bistveno večje, in drugače kot v Sloveniji, tiste stranke se ne vračajo na nekaj, kar ne dela, in začnejo gledati po konkurenci, kar pa je slabo za denarnico NV-ja.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Izi ::

tiste stranke se ne vračajo na nekaj, kar ne dela, in začnejo gledati po konkurenci

Nikoli ne dajo ven nekaj kar ne dela. Res pa je, da vedno nekaj ne dela tako kot si želimo :D
In kaj če so te že vsi razočarali, konkurence pa ni več ?
Tako ali tako so samo trije izdelovalci grafičnih čipov. Intel, Nvidia in ATI (AMD).
Intel je največji izdelovalec grafičnih čipov, proda jih tudi največ in z njimi ni skoraj nobenih težav, ampak kaj ko niso dovolj zmogljivi za igranje iger.

Tako si igričarji ne moremo privoščiti biti nezadovoljni, ker konkurence tako rekoč ni. Skačemo med ATIjem in Nvidio in smo vedno po malem razočarani, sploh glede na ceno, ki jo plačujemo za te kartice.

ricola78 ::

Js mislim pa da sta bili jedri G84 in G86 že nared, pa so bile performanse preslabe in je potrebno jedri malo potweekat in dvignit frekvence ali celo razširit pomnilnilno vodilo, saj so po neuradnih testih baje pokleknile pri visokih resolucijah. Mogoče se motim...

Sicer fino bi bilo, da bi kartice srednjega razreda pridobile vsaj 256bitno vodilo. In to mislim za AMD in Nvidio.

Mr.B ::

V času Dx9 je bil standard 1024x768, danes pa ima vsk doma monitor ki premore 1280x1024. Kar pa verjetno ne morejo, kaj dosti prebaviti poceni kartice, pri kakortoliko novi igri...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Izi ::

Mr.B, mogoče že malo zaostajaš :D , ampak dandanes se proda največ 20" LCD monitorjev, ki imajo trenutno najbolj ugodne cene.
Cene so že pod 300€, kar je komaj polovica cene dobre grafične kartice oz. za ceno 20" monitorja dobiš komaj eno zelo povprečno grafično kartico.
Bežen pregled po trgovinah pokaže, da so 20" LCDji celo cenejši kot 19" modeli.
Poleg tega so 19" monitorji daleč najmanj primerni za igre, ker imajo razmerje 5:4, kar je precej slabše kot 4:3 in so tako najbolj primerni za pisarniške monitorje, kjer je višina bolj pomembna kot širina.
In pri 20" modelih pa lahko izbiraš med 4:3 ali 16:10
Resolucije pa so 1600x1200 ali pa 1680x1050
Se pa vedno več igričarjev odloča za 24" modele, ki so sicer idealni za igranje iger, ampak cena pa še vedno presega ceno naj grafične kartice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Mr.B ::

Bo terba spet anketo, dati ven....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Izi ::

Ja, anketa bo verjetno pokazala, da je doma še vedno največ 19" monitorjev, čeprav so zaradi razmerja 5:4 bolj namenjeni pisarniškemu delu, kot pa igranju iger.
Ljudje raje vsako leto menjajo grafično kartico, čeprav je ponavadi dražja kot pa nov monitor :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Orbit89 ::

Lahko smo srečni da NV dela na nižjem razredu, samo spomnite se GeForce 4 MX!

LP

Mr.B ::

NV kot ATI sta čisto iz poslovne logike, prisiljena dajati ven kartice razreda pod 100$.
Ultra 8800 GTX +zvončki in piščavke, so zgolj marketing, da pokaže kdo ima najhitrejšo, dejansko pa je to nula proti količini in zaslušku srednjega in nižjega razreda.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Izi ::

Ampak človeška psihologija je taka, da večina kupi kartico nižjega ali srednjega razreda od tistega proizvajalca, ki ima trenutno na trgu najboljšo in najhitrejšo kartico.
Zato je zelo zelo pomembno kdo ima najhitrejšo kartico in zato se oboji tako trudijo v najvišjem razredu, čeprav ga redko kdo kupi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Furbo ::

Jaz pa po sebi vidim da se atiju ne rabi muditi, saj sploh še ni potrebe po hujši grafi in se nič ne mudi.. meni v 1920x1200 z x1900xt vse lepo dela... tako da komot čakam na naslednika..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Looooooka ::

Nikoli ne dajo ven nekaj kar ne dela.

hmm...ATI kr velikokrat daje vn neki kar ne dela.morm rect da so njegove graficne ze desetletje znane po tem da se rade pregrejejo.
osebno komi cakam da tega radeona v smeti vrzem in se te firme ne pipnem nikol vec.
ce kdaj izumijo leteci avtomobil...bom rajs pes hodu.

Shegevara ::

Mater ste pametni.
moja baba me je pustila - vse babe so *******
moj bicikel ma feltne polomljene - vsi kolesi zo zanič
moj avto ne dela - vsi avti te firme so zanič
moja ATi grafa ne dela - ati grafe so zanič

zakaj mora folk delovat po tej logiki.

ZAKAJ moram pa bit ravno jaz izjema, če mi ni še MA NOBENA grafična ne ATI ne nVIDIA ma prov nobena težave delala. A mi boš reku da sem izjema po velikem številu grafičnih spet in spet??


Zdej tko, nej AMD odda ta R600 chip, da bo volk sit in koza cela, da bo nvidia čimprej oddala tiste mid-low end grafične, da bo cev svet srečen. Potem pa naj v miru naprej razvijata, mi se bomo pa fajn meli ko bomo vsake 3 mesce slišali o pocenitvah

ricola78 ::

@Loooooooka: Ti si pacient.

OZZY ::

se strinjam....Ni od atija odvisno kak hladilni sistem dajo gor....vsak proizvajalec se lahko odloči za svojega. Ati da pač nekaj kar bo zadostilo potrebam z nekim kompromisom. Da se kartice pregrevajo glih ni res...sam se pri atiju že od radeona 9000pro....in nobena kartica se ni pregervala ali pa da bi kazala take znake..pregreva pa se če jo navijaš. In če navijaš nabavi boljše hlajenje ali pa malo bolj prevetri ohišje. Boš videl kaj naredi kak dodatni vent, ki vleče zrak ven in en ki ga dovaja not.....
Go with the flow.

49106 ::

Če bo AMD lansiral middle in low-end čipe približno isti čas kot nVidia ne bo nič zamudil. High-end je zelo mahjna tržna niša in ne prinaša veliko dobička.
NVidia očitno ne zna izkoristiti AMDjeve zamude.


AMD zamuja kar precej. V srednjem in nižjem cenovnem razredu dominira 7600GT. Nvidia tu(razen 1950GT) nima konkurence in če bi izdala dx10 grafične srednjega razreda, bi sama sebi delala konkurencu. Nasploh pa se je v (skoraj)letu dni prodalo kar precej GF8800. Roko na srce, ampak nVIDIA je trenutno edina izbira in izgleda da bo tako še dolgo.

Zheegec ::

Tako bo še kakšen mesec, potem pa bo AMD dejansko prej imel 65nm grafike zunaj kot nVidia... Najbrž :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

DJ MartiNi ::

Messiah: Mislim, da kot dober nakup lahko še štejemo ati radeon x1950pro...drgač pa ati nima kej dost za brbat trenutno.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

globoko grlo ::

a je mogoče amd kr od začetka šel delat R600, ker je ugotovil, da je ati zavozil zadevo in zato tok zamuja?

Fatboyslim ::

Na kaj ATI zamuja? Saj dx 10 še ni zunaj

mtosev ::

Za XP ga tudi ne bo, bo samo za Visto
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mr.B ::

Bodimo realni, v primerjavi, koliko se proda grafičnih tipa ATI 1550 proti skupnemu srednjemu razredu ATI in NV ter skupaj še ti. HE grafikam, bi rekel, da tako na oko je razmerje cca 5:1 če še ne več. Le zakaj je Intel na vrhu po prodanih grafičnih karticah. Verjetno zato, ker se proda na vsak računalnik kupljen v BBM, vsaj deset za pisarne...in ne zaradi svojih superiornih sposobnosti v igrah...
Ko pride ven, mora ATI dat srednji in spodnji razred, ki bo delujoč. Tisto tam ultra pa je zgolj potreba za rajo, da sanjajo o grafični....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

paljer ::

Že pred pol leta, ko ste vsi veselo zatrjevali, da so ATIjeve kartice tik za ovinkom sem bil skeptičen glede tega. Zgleda, da sem imel prav. Tako kot takrat še vedno stojim za trditvijo, da ATIjeve kartice ne bodo več konkurenčne Nvidii. Sedaj pa sploh, ko morajo vse notranje stvari porihtati v zvezi AMD vs. ATI.
Nvidia bo zgleda spravila s trga še svojega drugega konkurenta v roku 5-6 let. In folk še vedno pljuva po NVidii, da ne zna delati grafičnih kartic. Mogoče res ne, ampak tržniki so odlični. Pika.

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

3p ::

Fatboy: DX10 seveda že je zunaj, le da zanj ni na voljo še nič "pametnejšega" kot kak Cascades demo...

Fatboyslim ::

No potem se IMHO, še zdaleč ne splača kupiti dx 10 karte in zato ATI ne zamuja

Tr0n ::

Ce se splaca ali ne ni pomembno. Se vedno AMD zamuja. :)

Senitel ::

AMD/ATI definitivno zamuja, ker obljubljajo razvijalcem kartice že od lani poleti, pa vsaj kakšen mesec nazaj še vedno niso bile na razpolago. Spomnite se kaj se je zgodilo, ko je NVIDIA z GeForce FX zamujala... DX9 špili ki so začel takrat prihajat ven so bili pisani za Radeon 9700 in FX je izpadel totalno skropucalo.
Čeprav je za tako obsodbo R600 prezgodaj in zelo verjetno sploh ne bo tak hud polom kot je bil NV3x, bo AMD še vedno imel določene probleme glede tega.

Pšenični ::

Heh, ali to pomeni, če bo r600 hitrejši od 8800gtx se bo v bistvu samo pokazalo ,da so igre pisane za amd-ati kartice.

Za tiste ,ki vemo kaj je bilo narobe s to serijo nv kartic(fx) so takšne trditve smešne.Fx ni samo izpadel ampak je tudi bil čista nula.

Gregor P ::

Meni Supreme commander čisto krasno dela na 8800 GTX:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Senitel ::

telbanc: In kaj je bilo narobe z GeForce FX? >:D GeForce FX sam po sebi ni bil napačen v DX8 igrah se je brez problema kosal z vsemi karticami takrat vključno z Radeon 9700 PRO. V DX9 igrah je pa seveda zgorel ko bakla... Sedaj pa mi pa povej kje vse se da DX10 zabluziti? >:D

Gregor P: No sedaj samo še počakaj da pride DX10 patch ven (če imaš Visto). ;)

Pšenični ::

Mel sem doma ene študije o tem kaj je bilo narobe s fx serijo. Kje so sam bog ve, zdele pa ne grem premetavat po stanovanju. Kokr se spomnim je bilo nekaj v zvezi z arhitekturo čipa, ki je bila premalo optimizirana-nebi hodil v podrobnosti, to so potem nekoliko popravili z naslednjo serijo -sicer si pa ti s tem bolje seznanjen kot jaz, samo ne smeš povedat. Glej zdele mam gf 6800gt, sem zlo zadovolen z njo. Sestra ma gf ti4400, tamali brat pa gf6800le. Zakaj to pišem, zato da ne boš mislil da ne vem kaj je v danem trenutku najboljše(zdaj bi kupil radeona na dx9). To da je fx dobro laufala na dx 8 pa mislim da je popolnoma brezpredmetno, oziroma je kaj slaba tolažba. Radeon 9700 pro je pa bil velika, velika uspešnica, kot je bila pred njim serija gf ti4, ki je bila res fantastična.

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

Senitel ::

In kaj če ti povem, da je nekaj arhitekturnih zabluzov iz GeForce FX še vedno prisotnih tudi v GeForce 6 in GeForce 7? Saj sem že 100x po tem forumu tudi pisaril kaj je bil problem FX-ov... Ampak kdo določi, da je nekaj problem? Radeon 9700 PRO je zakoličil vse FX-ove probleme. Še posebej dejstvo, da je bil Radeon na trgu precej pred FX-om in so vsi developerji pisali DX9 špile z 9700 PRO v mislih. Danes vsi delajo DX10 špile z GeForce 8800 v mislih in kaj vemo o R600 in DX10? Razen tega, da ga bo podpiral, čisto nič! In čeprav fantje pri AMD/ATI gotovo niso zabluzili je med R600 in G80 celo morje potencialnih arhitekturnih razlik. In vem kaj G80 zmore v DX10 in tudi vem, da AMD/ATI že daje developerjem nasvete "kaj ni za počet," ki jih NV ne daje...
Iz DX8 na DX9 je bil možen en zabluz: podcenjevanje hitrostnih zahtev po operacijah s plavajočo vejico. NV je to konkretno zabluzila.
Iz DX9 na DX10 je pa cel kup možnih zabluzov: geometry shaderji (in sem 99% prepričan, da bo implementacija tega na R600 povsem drugačna od tiste na G80), celoštevilske operacije v shaderjih (bit shift vektorjev?), texture arrayi (DX9: samo en render target (ok 4, ampak samo en z-buffer) DX10: 8 render targetov (in 8 z bufferjev) hkrati). Nič od tega ne bo že v DX9 začelo kričat nate, da je nekaj hudo narobe. ;)

Zheegec ::

Čisto možno da bo R600 počasnejši od 8800Ultra - to da NV čaka je čista ekonomska logika, če že imaš TRI najhitrejše produkte na trgu pač ne boš izdal enega še hitrejšega ker to nima smisla. R600 bo menda že kar hitro na 65nm kar bi znala biti prednost če bo dobra arhitektura. To je pa tudi vse kar vemo, razen tega da bo AMD izdal maja vse grafike iz vseh razredov ter tudi mobilne, tako da dejansko ne bo zamudil veliko...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Mr.B ::

Primer novice, za zamisliti.
To je tisto, kar je zanimivo za podjetja. Tisti del integrirana grafična v procesorju….
Kolik je AMD v tempu za to ne vem …
Je pa zanimivo, da če bo grafična kolikor toliko na nivoju nizko cenovnih grafičnih, kar ponavadi ravno ni, bo trg samo še za HE kartice, kar pa bo premalo za preživetje samostojnega proizvajalca grafičnih čipov. Bo še zanimivo, kakšna je dolgoročna vizija NV, mogoče pa bo to bilo NV in tel divizion.

Moje mnenje je to da low end kartice, ter kartice nižjega cenovnega razreda nimajo prihodnosti, recimo po letu 2009. Postavi pa se ?, če ne bo takrat aktualne kak Xbox 1080, verjetno ceneje kot kupovati dodatno kartico za v računalnik. Upam pa le, da bodo več posvečali tudi za bolj prave strategije, ne za napol arkadno igranje strategi na konzolah…
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kotnikd3 ::

omfg

kdaj pa pride DX11 ? ah kurc, se itq ne splača čakt na 11....bom kr na DX12 počaku:D
sm res....upam da ne bo serijo 8800gts/gtx hitro povozil čas, ker mislim nabavt eno izmed teh dveh, še v tem mescu

Mr.B ::

Ti kar kupi, še pred majem. Prvega pridejo nove NV ven, potem pa še ATI, kar pokupi zalogo, da bomo ostali lahko kupili nove, in ne tri mesece stare kartice...
PS med Dx9 in DX10 je preteklo cca 4 mogoče 5 let, tako da ti kar preskoči če misliš kupiti do konec meseca PS3, no samo notri ni nv8800 kartica, ampak dx9 kartica...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

zee ::

ze res, da je notri dx9 kartica, vendar bo slednja aktualna precej dlje kot danasnje dx10 kartice >:D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Shegevara ::

dej zee prosim a mi razložiš kako je to mogoče? malo proti mojemu razumu *

Mr.B ::

Simple kot pasulj Ultra, ki naj bi bila hitrejša od R600, bo stala 1k$. Torej, če imaš prekratkega, si omisliš Ultro, če pa znaš računati, pa si omisliš kaj bolj pametnega kot je ena izmed konzol, in investiraš razliko v igre, ali pa še drugo konzolo,... No zarazliko najmanj 500$, si lahko omisliš ogromno iger, filmov itd..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Senitel ::

MedoPu: Jah v PS3, ki ga bodo bojda prodajali še 10 let, tiči okleščena 7900GTX...

Mr.B: Uh, sam pol pride še GT200, pa bo sploh štala pa povozil vse grafe na trgu vključno z RSX for PC. >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skrivno orožje R600 - zvočna kartica

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
255022 (3853) Senitel
»

Najboljše in najslabše s CeBIT-a

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
93163 (2516) MrStein
»

Dx10

Oddelek: Programska oprema
91523 (1188) Mr.B
»

Procesorji v letu 2006

Oddelek: Novice / Procesorji
132949 (2637) Izi
»

Tudi nVidia razvija svoj CPU

Oddelek: Novice / Grafične kartice
214199 (2711) PrimozR

Več podobnih tem