» »

nakup komponent v tujini

nakup komponent v tujini

robertli ::

pozdravljeni

že nekajkrat sem naročil komponente v Nemčiji sedaj sem pa naletel na eno stran, kjer so cene brez davka ko sem jim poslal mail zakaj je tako so mi odgovorili tole:

Hello,

Thanks for visiting our website. If you logged in as a member, the prices are without taxes, because many of our customers in EU have a VAT-Number, so they don´t need to pay the taxes.
If you have also a valid VAT-Number, please write it down in your Customers panel and we will ship your order without tax. If no, we will add the tax after your Order

ko sem jim napisal da sem zmeden ker tega pa res nisem še nikjer slišal so mi še enkart odgovorili tako:

Hello,

yes, you can buy in our store without tax when you have a valid VAT-Number. You can check your valid VAT-Number on following link:
http://ec.europa.eu/taxation_customs/vi...

If you are registered by this service, so please write down your valid VAT-Number in your profile in our store, then we can delivery your orders without tax.

se komu kaj svita kaj je to??

LP Robert

shadow7 ::

ID za DDV

jan01 ::

Toje za podjetja..

robertli ::

ja vem da je za podjetja saj to razumem, saj davčno od podjetja tudi imam sam kdo pa potem davek plača?
Pri nas brez davka ne moreš kupit nič pa si lahko nevem kako podjetje.

Gwanaroth ::

Lahko poveš naslov te spletne trgovine ?
Lights often keep secret hypnosis..

robertli ::

http://www.highlight-pc.de

prijavi se pa primerjaj cene ko si prijavljen in ko nisi

Gwanaroth ::

omg nore cene!

Če bi bil kdo ZA, bi lahko naredili en skupinski nakup, da si delimo poštnino.. ?
Lights often keep secret hypnosis..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gwanaroth ()

robertli ::

Za večino stvari so tu http://www.mindfactory.de cene še nižje ampak nevem če imajo tudi oni to varianto brez davka, ker tu pa imajo cene objavljene z davkom...

VASkO ::

pri vsaki trgovini se da kupit kot pravna oseba - firma, brez DDVja. eni pac ponujajo to ze pri metanju stvari v kosarico (po tem ko posljes kopijo dokumenta o tvoji UID), pri drugih pa pac vprasas, kaj jim moras dat, da ti taksen nakup omogocijo.

edit:mindfactory je zadnje cajte nekam drag, se v avstriji so dostikje cenejsi. za nakupe v tujini in izbiro najcenejse trgovine (imas tudi ocene kupcev, kak hitro posljejo, ce poteka nakup berz problema itd) se vedno priporocam iskanje po Geizhalsu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VASkO ()

robertli ::

No OK Ampak a moraš ta davek potem plačat v Sloveniji al kako al se narediš mona in čakaš, če te bodo našli...?

APSEM ::

Vsako podjetje, s.p. je kot davčni zavezanec "zavezano" plačati DDV za blago/storitve v tujini, oziroma se izvede samoobdavčitev. Torej, to je za firme in plačajo DDV pri nas (20%). Kaj več o tem na računovodskih forumih...

msedem ::

To ni res!

imam kolega, ki nima sp in nič, ampak ima njegov tast sp. No v glavnem, šel je dvignit na davčno en formular(ki je v obeh jezikih(nemščina in slovenščina)), se kolega odpelo s tem v graz(mediamarkt), kupil laptopa, za njega cena bila xxxx, in s tem listom papira, ki ga mimogrede dobiš na davčni zastonj, dal za laptopa 17% manj!!!! tako je za vse izdelke v eu(no vsaj za Avstijo in Nemčijo vem s prve roke), ki si jih firma lahko piše v stroške. tako da tega nikjer potem ne plača firma. In 17% ni malo!

seminal ::

Ja vendar, država mora imeti od tebe 20% davek.. To kar sta naredila je utaja davkov, tako da prosim da mi daš ime firme da sporočim na DURS...
Amapk tudi če on tega ni dalje prodal, se mu gleda kot izdelek na zalogi oz. ima višji kapital to pomeni da potem vseeno plača saj se 1x na leto plača davek na kapital...
Vsaj tako jaz vem..
Drugače pa me razjasnite.. Ker da bi ti državo okrog prenašal to ne gre....:D

APSEM ::

In ta tast si je dal leptiča v strošek, za 20% DDV pa je izvedel samoobdavčitev...če je delal po predpisih...
Vsekakor se to splača, če maš tako fejst tasta, ki ma espe.
Take teme so na primer http://www.ozs.si/obrtnik/prispevek.asp...

msedem ::

seminal, v kakšen kapital?

pc v tem primeru je potrošni material, ki ga firma rabi za izdajanje računov, dopisov in nevem kaj vsega... in za to se ne plača davka.

čist legalno je to. samo nihče, oziroma malo ljudi to ve, ker država če se le da pobere denar! misliš da bo durs to oglaševal okoli, prosim te lepo no.

tudi jaz bom tako kupo pc v avstriji.

theBill ::

Eno vprašanje - je možno kupiti računalnik po komponentah v tujini brez DDV in te komponente dati pod osnovna sredstva in se s tem izogniti plačilu davka, ali je potrebno kupiti "gotovo jelo" oziroma celo kišto, da se lahko šteje pod osnovna sredstva?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletni nakup - zavajanje ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
639786 (3367) UganiKdo
»

Kupim v tujini, prodam v slo. Kot podjetje. Davek?

Oddelek: Loža
316668 (5459) darkolord
»

Nakup brez davka preko spleta

Oddelek: Pomoč in nasveti
61718 (1567) MTB
»

Nakup stvari iz tujine - Italija

Oddelek: Pomoč in nasveti
153149 (2641) NSA Agent
»

VAT number - kaj je to?

Oddelek: Loža
1038948 (38589) perci

Več podobnih tem