» »

racunalnik je "crknil"

racunalnik je "crknil"

Matty ::

Takole... Imam (imel sem???) naslednjo konfiguracijo... AMD64 3200, Gigabyte K8NS-9 Ultra MB, 2*512 DDR, 3x disk, ... , Enermax 500W...

Pred nekaj tedni sem zamenjal napajalnik saj so napetosti v starem precej nihale, poleg tega se je vcasih (pod loadom) resetiral... No, pred dvema tednoma se je spet zacel resetirat, ponavadi med graficno intenzivnimi programi (beri: Trackmania nations). CPU se ni pregreval, sel je do max. 45C. No, danes se je pa med video obdelavo lepo ugasnil... in... ko prizgem, delajo par sekund ventilatorji, potem se pa tudi to ugasne... (na plati gori lucka MEM led, samo to samo par sekund... napetost na plosci ocitno je, saj gori lucka od mrezne...Zamenjam napajalnik (sem mislil da je ta sel), pa naredi isto...

Mogoce kdo ve kaj bi lahko slo? Ce bi sel procesor se verjetno vse skupaj ne bi ugasnilo po par sekundah? Je vseeno mogoce napajalnik?? Maticna plosca?

Hvala za sugestije...

Lp,
M.

MEDENA ::

Ima nov PSU slučajno 20+4 pinov, plata pa 24 pinov....če ni psu je plata najbolj verjetno, nič ni zagžan ali smrdi ?

Matty ::

plata ima 20+4 (brez tega 4 ne dela sploh)... tako je bilo tudi prikljuceno... ni pa nic zazgano, niti nic ne smrdi :( tko da CPU mora biti po moje OK...

Eh, plata... ce je to res, bo treba pocas zamenjat cel sistem... :(

nonenone ::

napisal bom kar original:
If you intend to use PSU with 20-pin and 4-pin power plugs, make sure that 20-pin power plug can provide at least 15 A on +12V. The system may become unstable or may not boot up if the power is inadequate.
Do not forget to connect the 4-pin ATX +12V power plug, otherwise, the system will not boot up

moja plata ima drugače 24-pin in 4-pin power plug
upam, da si boš s tem saj malo pomagal, lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična kartica in matična plošca (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15411374 (8415) Gapi
»

Računalnik je kar naenkrat crknil

Oddelek: Pomoč in nasveti
345725 (4742) solatko
»

Težava z matično ploščo

Oddelek: Pomoč in nasveti
276682 (6114) lucky13
»

24-pin KONEKTOR na matični plošči in 20-pin na napajalniku

Oddelek: Strojna oprema
486906 (4955) Win8NonGrata

Več podobnih tem