» »

izginula particija in pokvarjene datoteke

izginula particija in pokvarjene datoteke

MAX34216 ::

pozdrav vsem!

potreboval bi vašo pomoč...
namreč... na mojem prenosniku imam že naložena operacijska sistema win xp in win vista, nato pa sem s partition magicom začel ustvarjati še eno particijo da bi naložil še linux... (particija okrog 10gb, prostor odvzami od c particije kjer je gor xp)
po restartu je začel pm ustvarjati particijo nato pa je neki zaštrikal, javil da je prišlo do težav in se ugasnil, po reštartu računalnika pa je začel sistem obnavljati datoteke na particij d (data particija, brez os)... to je mlel več kot eno uro... nato pa se je sistem zagnal nazaj...
ko sem malo čekiral podatke na particiji d je na prvi pogled izgledalo vse ok, nato pa sem začel opažati da pol datotek ne dela, oz. se nočejo zagnati, na primer filmi, exe programi, doc fajli, pdf-ji, mp3-ji,; pol fajlov dela, pol ne... pa tud tistih 10 gb zdej ne vidim nikjer več, tudi partition magic mi jih ne kaže...

kaj lahko storim? da dobim tistih 10gb nazaj in da bi zrihtal vse datoteke ki mi ne delajo. Zanimivo da pri vseh datotekah kaže pravo velikost in vse, vendar ne delajo...

Hvala za bilo kakšno pomoč...

lp

amigo_no1 ::

Prvo in edino pravilo:
Pred vsakim posegom PMja in podobnih programov NAREDI BACKUP !

nonenone ::

prepozno ampak resnično, ljudje to pzabljajo

mmmato ::

Probi s kašnim recovery programom, npr getdataback

MAX34216 ::

ja vem, zafrknil sem ker nisem naredil backupa, zmeraj ga, tokrat ne, in sem dobil...

sem probal z raznimi data recovery programi in ni uspeha, sicer ni najde neke fajle, ampak neuporabno...
mogoče kdo pozna kakšne program za upravljanje particij poleg partition magica seveda? rad bi videl kam je šla tista particija 8gb ki je ni nikjer sedaj, pa tudi prostora ni tega...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pri urejanju ne pokaže vseh particij

Oddelek: Operacijski sistemi
303521 (3002) Malajlo
»

Saj se ne more zgoditi meni - izbris particije wtf? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
784820 (3802) Dejk0
»

Disk Cloning - ghost image (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
537269 (5689) thebaloh
»

[Windows] Kako odstraniti Linux particijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
628014 (7098) buneech
»

ne morem razdelit sistemske particije brez formata

Oddelek: Pomoč in nasveti
171339 (1173) KontraCepec

Več podobnih tem