» »

Težave z USB ključem

Težave z USB ključem

igor0203 ::

Pred parimi tedni sem na eBayu kupil 2Gb USB ključ. Vse lepo in prav, dokler ga pred nekaj dnevi nisem začel uporabljati.
Problem se pojavi v tem, da ko prenesem podatke z mojega računalnika na USB ključek, mi potem, ko ga vtaknem v drugi računalnik in hočem odpreti, ne zazna nič na flash pomnilniku in mi ponudi možnost za formatiranje ključka. Ko pa ga nesem nazaj na moj računalnik, mi pa normalno dela. Probal sem ga že xxx-krat formatirati, pa ni nič boljše.
Sedaj pa vprašanje. A je kaj narobe s ključem(fizično,...) ali moram kaj posebej naštimati? Probal sem tud z unim, varno odstranite...pa ne funkcionira.

Gonzales2 ::

mogoče je pa nekaj narobe s tistim računalnikom?!?:\

DominusSLO ::

Je kje kak linux vmes in/ali ntfs?
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

igor0203 ::

@Gonzales2:
Ne, nič ni narobe z računalnikom, ker potem bi bilo nekaj narobe z vsakim računalnikom, v katerega dam USB ključ. ;)

@DominusSLO: Ne, nobenega Linuxa ni vmes, ker ga ne znam uporabljat. :P

Je možno, da je kaka mehanska napaka vzrok temu?

igor0203 ::

Kaj res noben ne ve?

StratOS ::

Hja, malce več informacij o proizvajalcu in tipu ključka.
Imaš na ključku kakšno private skrito particijo za lastne namene ali si uporabljal kakšen program, ki si ga dobil zraven ključka ?
Določeni podobni tipi imajo zaradi tipske različice tudi probleme pri različnih driverjih ( če uporabljaš podobno različne vrste ključkov istega proizvajalca ).
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

igor0203 ::

USB ključ je popolnoma tak kot ta. KLIK
Zraven sem dobil samo CD z gonilniki za Win98, ter navodila. Na ključku ni nobene skrite particije.

profii ::

igor0203 jaz sem mel podoben problem. pomagalo mi je učasih če sem dal usb v drugo luknjo.
potem je pa situacija nanesla da mi je šel usb z ohišja. od takrat se je to formatiranje končalo. kmalu je šel pa tudi ključek rakom žvižgat

coder7 ::

Pozdravljeni

bom iskoristil kar to temo.

težava je sledeča v zvezi USB ključa. Doma imam USB ključ ki naj bi imel kapaciteto 32GB. Danes sem želel kopirati datoteke na njega in mi je rač.zmrznal. Po rebootu računalnika mi ključ nehal delati. Ob formatu mi napiše da ima ključ kapaciteto le 8MB. Ko želim odpreti ključ mi napiše da ga morem najprej formatirati. kasneje javi napako [img]http://shrani.si/f/2q/VK/xWQoGNg/error....

Poskusil sem formatirati z HP USB disk storage format tool . Brez rezultata.

amigo_no1 ::

"Švaba" bi rekel: Er ist kaputt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

coder7 ::

a mislis da mu res ni več pomoči ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Format usb ključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
253936 (1845) Skylord
»

USB ključ - problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
217027 (4264) deninho1989
»

USB ključ v FAT

Oddelek: Pomoč in nasveti
295369 (4989) bbenci2
»

Usb ključ ne predvaja določenih formatov

Oddelek: Strojna oprema
1611630 (9535) Toros
»

Usb ključ 16giga in veliki fajli in direktoriji

Oddelek: Pomoč in nasveti
122330 (2087) T_F_7

Več podobnih tem