» »

Prenosni računalnik Gericom

Prenosni računalnik Gericom

jack10 ::

Odločam se za nakup prenosnega računalnika Gericom v hoferju ki bo na navoljo za nakup v ponedeljek 26.3. Zanima me če ima ta laptop slovensko tipkovnico oz. šumnike. Zanima me tudi kako je s to resolucijo 1680 x 1050 na 15.4''. Kaj potem so to take male ikone ali so iste kot na naprimer 17'' LCD 1280 x 1024? Tukaj je še LINK 4. po vrsti

trnvpeti ::

kolk je garancije?
tega modela nikjer ne najdes na interntu?!?!?
nima BT(bluetooth)
nikjer ni podatka, koliko drzi baterija
zraven je windows vista, in samo 1G rama
ker ni nikjer podatkov o tem notebooku, so vprasljivi driverji za windows XP recimo
cudna je razsiritev newCard

jack10 ::

Za bluetooth mi je tak vseeno sej si lahko bluetooth kluč kupiš najbolj me zanima tipkovnica ali ma slovensko???? Pa resolucija?

trnvpeti ::

a te nic ne skrbi neznan notebook
ni driverjev, ni podatka o bateriji
za resolucijo pa pojdi pogledat kam, da bos videl kako ti bo odgovarjalo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

>>><<< ::

Vprašanje je tudi kako ima porihtano hlajenje in če ne bo prihajalo do pregrevanja. Nabavi rajši kako drugo firmo za katero boš našel drajverje in ostale podatke na netu.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: >>><<< ()

Gwanaroth ::

Čimbolj stran od Gericomov..

Ne kupuj tega sranja.
Lights often keep secret hypnosis..

trnvpeti ::

velik + cena
vse ostalo pa hehe
sedaj se pa odloci

zcetrt ::

Vem, da si v tem trenutku blazno želiš slišati spodbudno besedo na račun omenjenega prenosnika, ampak, žal. Na ta prenosnik niti niso napisali GERICOM... Sam imam Hummerja. Saj je fino, ko dela. Ampak na servisu je bil v dveh letih in pol prej več kot manj kot 90 dni. Slednjič sem dobil zamenjavo, spet Gericoma, ki je bil na servisu nekaj manj (no, le zaradi plastičnega panta in potem napake serviserja pri menjanju). Baterija je verjetno zelo švoh.

Cena je ubijalska, a verjemi, da so živci na prvem mestu. Jaz sem bil zadnjič (pred enim tednom) že čisto obupan (prenpsnik je bil na servisu) in sem sprejel odločitev, da v primeru, da potrebujem nov prenosnik, grem v Big Bang po Hp in doplačam za 6 let garancije (se zgodi staff).

Nebi ga kupil.
4.

xabre ::

Če bi jaz kupoval prenosnika, bi ga takoj kupil. :)

msedem ::

to mi pride naprej kot Hervis in njihove smuče...

hervis je na trgu tako močan, da lahko naroči svoje zaloge, modele smuč pri proizvajalcih.. Le ti nato uporabijo slabše materiale ipd stvari, pa vendar kupci drvijo v Hervisa, in tam kupujejo smuči leta, medtem ko v drugih rgovinah iste smuče(boljši material) normalno da stanejo več... Tako se mi zdi tu, Hofer dovolj močan na evropskem trgu, da naroči svoje modele...

Hočem povedat, da verjetno nebo nič narobe s tem prenosnikom, al pa bodo veliki problemi... Nikoli neveš... jaz če bi kupoval, bi ga verjetno vzel... tako kot vzamem v mercatoru njihovo blagovno znamko(zraven na polici pa isti izdelek, le v drugi embalaži veliko dražji)...

malo offtopic, pa vseeno...

jack10 ::

Mene najbolj zanima ta resolucija 1680 x 1050. Jo ima kdo???

zcetrt ::

Imam 1600x1200 na 15 colskem 4:3 in bi imel rajši 1400 x 1050, 1024x768 pa nikakor.
Je pa balzam za CAD programe.
4.

Fr33man ::

Js mam tako resolucijo na mojmu hp-ju. Slika je zame osebno neverjetno ostra in čista (17 col), seveda pa je odvisno tut od raznoraznih premazov in tehnologij, ki jih uporablajo firme da izbolšajo prikazano sliko (žive barve,....). Take stvari ponavad ne omenjajo oglasi in reklame. Tukej je pogosto past, ker se povprečnemu potrošniku zdi neumno dat 400 jurjov za nezga hp-ja, toshibo, dell-a,... Če dobijo za 200 jurjov gericoma, ki ima na prvi pogled podobne komponente. In ne teh 200 jurjev ni namenjeno bleščečmu napisu hp, dell, toshiba,... Razlika je v podrobnostih, ki so skrite.
Sej si najbrš že kdaj vidu v kakmu šparu ko so prodajal "gorska kolesa" za 40 jurjev, pa je tko bleščeče pisal da je polnovzmeten, ma diske, aluminijast okvir,... Bull shit.... kakovosten kolo s tako opremo stane 600-800 jurjov.

Js ne bi kupu unga gericoma, sploh pa ne v hoferju, kjer so mel probleme še z pralnimi stroji, raj še mal pršpari pa kup kej v specializirani trgovini.

zcetrt ::

17 in 15 col. Razlika je mnogo večja, kot se zdi. Tako pri mobilnosti kot pri velikosti točke oz. posledično prikaza.
4.

trnvpeti ::

pa ne mores priimerjati biciklov in notebookov :)

Fr33man ::

Isto pesm je na vseh področjih. Razumeš, ne moreš kupt prenosnika tm vmes med kruhom in mlekom.

msedem ::

to pa je tudi res...

trnvpeti ::

ja sej zanalas prodajajo tako robo :)
da privabijo
pa da se potem kaj drugega kupis hehe

in ekran je svetlec ali "mat", a kdo ve?

Phoebus ::

Jaz imam 1680x1050 na 15.4 in sem zelo zadovoljen, ker imam rad ostro sliko. Črke pa seveda niso premale, ker si lahko to v operacijskem sistemu vse nastaviš.

Drugače pa ne, nebi kupil te mašine...

trnvpeti ::

povej se, zakaj ne bi kupil te masine
garancija, slab ekran,slaba ventilacija, pregrevanje,....

Fr33man ::

Prvi in zame čist zadosten razlog je, da dam 800 evrov za nek izdelk in sploh nimam nobenga zagotovila, da ga bodo servisiral če crkne, ni garancije.
Morš vedt, da hofer prenosnike tretira glih tko kt sušilce pa pralne stroje pa mikrovalovke. Pa kr spomn se kokšen je bil naval k se je hofer odpru, vsi so kupval pralne stroje (to so seveda povedal po tv-ju), niso pa povedal da je 70 % ljudi nazaj pršlo in jamral da se jim je pralni stroj pokvaru. So se mogl pač sprjaznt, da so pralni stroj stran vrgli, ker hofer tega ni vzel nazaj.

ne_kdo ::

za taki denar kot je tu ta pc sem jaz kupil HP 1,7 1 giga ram itd itd tak da razmisli malo. HP proti gericom :)

bizzzy ::

Kaj bi človek rekel..
Veliko muske za tko-tko denarja.

Kupi si raje Asus. :D
http://www.teal.si/si/page/detail/gitm/...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri izboru monitorja in resolucije

Oddelek: Pomoč in nasveti
232043 (1730) GrimReaper
»

EliteBook/Satellite..?

Oddelek: Kaj kupiti
362723 (1861) mlakar
»

resolucija na prenosnikih

Oddelek: Zvok in slika
61255 (1180) moowy123
»

Gericom 20" Widescreen?

Oddelek: Kaj kupiti
253125 (3125) gorilla
»

Core duo gericom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11912603 (7942) rokipoki

Več podobnih tem