» »

firefox, thunderbird in zvok v kubuntu

firefox, thunderbird in zvok v kubuntu

comp007 ::

Vprašanje sem sicer že postavil na ubuntu forumu, a še ni bilo nekega resnega odziva, zato poskušam še tu.

1. Rad bi, da si firefox ob ponovnem zagonu zapomni prejšnje odprte strani; v okolju windows sem to lahko naredil (s spremembo v About:Config), v linuxu ista rešitev ne deluje, čeprav me ob vsakem zagonu vpraša ali naj obnovi prejšnjo sejo, odpre prazno stran.

2. Ve kdo kako pomanjšat thunderbird v tray? (add-oni ki sem jih našel so narejeni le za windows)

3. Namestil sem kodeke za razne vrste audio in video datotek, prepozna mi zvočno kartico in vse je delalo, naslednji dan pa več ne. (zvočno sicer še vedno prepozna) Poskusil sem že nekaj stvari; po nasvetu na eni strani sem ponovno naložil kodeke, preizkušal razne nastavitve v mixerju, itd., nič ne zaleže. Kaj bi še bilo lahko narobe? Nekje sem še prebral da bi lahko zvok uporabljal kak drug proces oz. program in da zato ne dela; kje bi lahko to videl oz. kako rešil?

Imam pa kubuntu 6.10, hvala za pomoč, LP.

RedStar ::

3. Glede videa: downloadaj oziroma namestiš v "Add/Remove..." si VLC player. Niso porebni nobeni kodeki ker jih že ima vgrajene in vse dela v "nulo". Za zvoke papredvidevam, da bi rad predvajal mp3je torej si daj gor Amarok in te bom sam vprasal če hočeš, dlat podporo za mp3je.

comp007 ::

VLC player sem posnel poleg ostalega; mogoče sem se nerodno izrazil, ampak z "nedelujočim zvokom" nisem imel v mislih zaprtih formatov, pač pa vse zvoke, sistemske, glasbo in vse ostale. V prvem postu sem že napisal da je en dan vse delalo, naslednji dan pa več ne...

R33D3M33R ::

Poglej v loge, najverjetneje tam piše vzrok težave.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

BigWhale ::

Ker imas vec navideznih desktopov imas na enem vedno odprt mailer in samo dekstop zamenjas, ko ga zelis priklicati na ekran... ;)

Roadkill ::

Za firefox: Session saverji za vse okuse.

Za maile: Google: ubuntu thunderbird tray (jaz namesto tega uporabljam GNUbiff panel applet).

Glede zvoka: Preveč random, da bi ti lahko kar dal rešitev, lahko ti pa predlagam, da kot prvo odpreš alsamixer v knzoli in preveriš VSE nastavitve za glasnost, da ni katera na Mute, ali samo na glasnosti 00. Meni recimo zvok ni delal, ker je bila mutana možnost "Audigy A"
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

comp007 ::

Ugotovil sem da je bil problem z zvokom, ker zvočni kartici nista bili v pravem zaporedju.
Če bo koga zanimala rešitev (iz strani tukaj):
* In a shell, type cat /proc/asound/modules
* This will give the the name and index of each soundcard you have currently. Make a note of the names, and decide which one you want to be the default card.
* Now type sudo nano /etc/modprobe.d/alsa-base
* At the very end of the file, add the following (assuming you have 3 cards with module names A, B and C and you want to have them in the order CAB)

options snd-C index=0
options snd-A index=1
options snd-B index=2


@roadkill ti session saverji so večinoma za firefox verzijo 1.5 in ne delujejo na najnovejši verziji, razen če sem spregledal katerega... ta rešitev ki jo podajaš za thunderbird pa resda doda ikono v tray, ampak okno thunderbirda je še vedno odprto (tako v trayu kot na pultu)...

Hvala vsem za odgovore!

comp007 ::

edit: to za thunderbirda vzamem nazaj, ga je ratalo zrihtat.

[BISI] ::

1. Huf, nisi pregledal okna z nastavitvami? Edit > Preferences... > Main > Startup > When Firefox starts: Show my windows and tabs from last time. Prefe znotraj about:config pa raje obnovi, da ne bos zmedel ubogega Firefoxa.
And then I saw her face... Mozilla Firefox

comp007 ::

@[BISI] , sem povrnil nastavitve about:config v prvotno stanje in sedaj deluje.

Hvala vsem še enkrat, vse 3 stvari zdaj delujejo. 8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefox tezave pri prikazih nekaterih strani (par dni)

Oddelek: Programska oprema
171463 (1306) waters
»

Kako pohitriti FireFox

Oddelek: Pomoč in nasveti
104389 (4100) Bakunin
»

Firefox 2.0 je zunaj

Oddelek: Omrežja in internet
354414 (2461) boyan64
»

Firefox 1.5 Beta1 izšel! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
648833 (6864) christooss
»

Kako bi nastavljali Firefox? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
597817 (6052) Gandalfar

Več podobnih tem