» »

Firefox tezave pri prikazih nekaterih strani (par dni)

Firefox tezave pri prikazih nekaterih strani (par dni)

CyberPunk ::

Par dni imam probleme s prikazovanjem nekaterih strani v Firefoxu. Konkretni primeri: predvajanje videa na RTVSLO.si ne deluje, okno za sporocila (tisto, kar se odpre v spodnjem desnem kotu strani) v Facebooku se ne odpre vedno, potem je tu recimo YouTube, ki izgleda npr. takole:

Po refreshu se video pricne predvajati, ne delajo pa vedno kliki na ostale (zgodilo se mi je celo to, da sem lahko navigiral po YouTube straneh, medtem pa je v ozadju predvajal zvok - mislil sem, da gre za nov feature od YouTube, ker naj bi v zadnjih dneh posodobili vmesnik).

Pa stran promet.si, ki izgleda takole:


V drugem browserju (Chrome, IE) dela vse omenjeno OK. Ja, imam AdBlock, NoScript in Ghostery, poskusal sem jih izklapljati, pa ni bilo sprememb. V zadnjih dneh je bilo kar nekaj apdejtov, vkljucno s flash playerjem. Ima se kdo podobne tezave v podobnih kombinacijah? Ali pa mi ne preostane drugega, kot da FF postavim na novo?

Hayabusa ::

Poženi firefox brez add-onov.

CyberPunk ::

Ja, v tem primeru je delovalo (razen RTV, kjer je, kot kaze, tezava na njihovi strani).

Hayabusa ::

Če uporabljaš adblock, dodaj problematične strani na white listo.

LJ4L ::

To kar pravi Hayabusa deluje. Če pa slučajno ne pa: Imaš čisto zadnjo verzijo flasha? oz. si že poizkusil z reinstallom flasha?
LP from LJ

CyberPunk ::

Ja, saj sem napisal v prvem postu, da uporabljam tiste tri addone, ki pa sem jih izklapljal po vrsti in ponovno poskusal naloziti strani, ampak ni bilo razlike. Samo v safe mode so delovale prej.

Flash je zadnji, par dni nazaj je bilo posodobljeno, pa tam okoli so se tudi pricele te tezave. Bom poskusil reinstall.

Hayabusa ::

CyberPunk ::

Hvala. Reinstalacija flasha ni spremenila zadeve, tako da bom naredil bodisi kaksen reset preko safe mode ali pa cisto clean reinstall (mogoce bi bil pa res ze cajt za to).

Hayabusa ::

cisto clean reinstall (mogoce bi bil pa res ze cajt za to).

Če ne boš pobrisal FF profila ne boš naredil ničesar.

CyberPunk ::

Ja, kompletno sem mislil. Odinstalirati in potem se pobrisati folderje in kaksen registry entry, ce bi ostali.
Edino places.sqlite ohranim zaradi bookmarkov. Pa se tega bi bilo verjetno fajn malo skompresirati in pobrisati vso zgodovino.

Hayabusa ::

FF, bookmarks, show all bookmarks -> import and backup -> export.

CyberPunk ::

Export to HTML? A ni boljse backup (izvozi v bookmarks-2014-02-23.json) in potem restore? Preko HTML fajla sem ze nekaj izvazal/uvazal pred davnimi cajti, ampak so bile tezave.

CyberPunk ::

Izgleda, da je bil krivec NoScript. Vse tri potencialne addone sem po vrsti disablal se skozi Add-ons Manager - in omenjene strani so pricele delovati po disablanju NoScript (in restartu FF). Disablanje skozi menuje addonov ocitno ni zadoscalo.
Napaka je bila ocitno v samem addonu (vmes je ze prisla nova verzija, ki dela OK), saj so bile omenjene domene dovoljene.

Ko smo ze pri temi... kako ze dobis seznam vseh nastavitev, ki si jih "na roke" spremenil preko about:config?

Hayabusa ::

V about:config filtriraj po stutusu (so boldane).
V NoScript moraš poskrbeti za white listo, vse kar ni na njej bo blokirano.

Export to HTML? A ni boljse backup (izvozi v bookmarks-2014-02-23.json) in potem restore?

Sam uporabljam export v html (aka plaintext), format, ki ga odpre vsak browser.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

waters ::

A lahko še kdo pogleda in primerja ceneje.si. Meni malo čudno izgleda!

LP

CyberPunk ::

Hayabusa je izjavil:

V about:config filtriraj po stutusu (so boldane).

Tiste, ki so "user set" - ampak to vkljucuje tudi vse, kar je bilo nastavljeno s strani addonov, in je tega kar precej. Enkrat vem, da si lahko videl izkljucno tiste, ki si jih spremenil samo rocno v about:config. Mozno, da je bilo v kaksni precej starejsi verziji.

V NoScript moraš poskrbeti za white listo, vse kar ni na njej bo blokirano.

Ja, to je vse OK, imam tudi knof od NoScripta v statusni vrstici, da lahko sproti vidim ali spreminjam. Problem pa je bil, da so bile doticne strani ze odobrene (oz. ni bilo na omenjenih straneh nobene domene, ki bi bila blokirana) in je bila tezava nekje drugje (najbrz v kodi NoScripta, saj je po apdejtu spet normalno delovalo).

waters je izjavil:

A lahko še kdo pogleda in primerja ceneje.si. Meni malo čudno izgleda!

Meni izgleda normalno - bolj ali manj enako v FF ali v IE (ki nima dodatkov).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CyberPunk ()

Hayabusa ::

waters je izjavil:

A lahko še kdo pogleda in primerja ceneje.si. Meni malo čudno izgleda!

LP

Screenshot daj.

waters ::

Že ugotovil, kje je bil problem. Imel sem večje črke vključeno in je vse čudno zgledal. Odkril sem povsem slučajno.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefox čudni znaki

Oddelek: Omrežja in internet
141527 (907) KTr1sk
»

Google sledi tudi uporabnikom Internet Explorerja

Oddelek: Novice / Zasebnost
339891 (8157) gruntfürmich
»

Najobsežnejši napad s SQL-vrivanjem v zgodovini

Oddelek: Novice / Varnost
229296 (7385) ABX
»

Nov val click-jacking napadov na Facebook

Oddelek: Novice / Varnost
289158 (7269) PinkBunny
»

Nemčija: Odrecite se Firefoxu

Oddelek: Novice / Varnost
376330 (4363) srcek

Več podobnih tem