» »

Navijalski Komp

Navijalski Komp

HT33L ::

Spoštovani strokovnjaki za navijanje, če se vam da napište en hud sistem k se bo dau hudo navijat, pa da vas vidmo :!

LP

x45 ::

opteron 146 -939
asrock dual sata 2 + pref bios
a data vitesta DDR 600 ram 2 kom

pa še ugoden je.

JIM22 ::

x45: Vse vredu in prav, samo asrock plata nikakor ne spada med hude sisteme. Raje uzami DFI nf4 ultra-d(mogoče tud sli-d če boš rabo).
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

RC14 ::

Proc pa rami pa so recimo ok, se pa še tud kaj podobnega najde, bo še kdo drug kaj dodal.
Plata pa vsekakor DFI nf4 ultra-d ali sli-d. Na asrock dual sata 2 pozabi, če misliš hudo navijat.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

sirotka ::

spoštovani h33l...sistem se ti bo navijal toliko, kolikor si sam sposoben navijat, ok, do neke mere v tem smislu. Vse se da bolj al manj navit, sam pa poskrb, da se bo dalo.

RC14 ::

Navit se ja da vse, sam kaj ti pomaga veliko znanja in recimo vodno hlajenje, če nimaš takšnih komponent ki omogočajo dobro navijanje (proc, plata, ram...). Če je slab stepping proca, ti vodno in nevemkakšno znanje nič ne koristi, oz malo višje že prideš, sam ni to kar bi pričakoval. Jaz z prejšnim procom nisem prišel višje od 2400Mhz (A64 3000+, z tem ko ga imam sedaj isto 3000+ pa pridem z lahkoto na 2800Mhz na zračnem hlajenju , ostale komponente mam iste tko da, rabiš dobro robo).
Torej rabiš dober proc (dober stepping) in dobro plato , priporočam DFI ter seveda dobro hlajenje in nekaj znanja.


Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

MasterMiG ::

Ja, pa še za kkšno grafično mu tut loh svetujemo :P
Če hočš čimvečji navijalski potencial, pol glej k x1800xt(xl), x1900xt perhapse. Zadnji atiji se navijajo bolš kt nvidie, so pa 'mal' dražji, performance pa skor čist izenačen, ati ma kje mal lepšo sliko, nvidia pa kakšen fps več, as usual. Choice is yours :D
There is nothing to fear but the fear itself.

HT33L ::

Sam nevem ce lohk kr uletis v trgovino pa reces da ti pokazejo steppinge od proca :P : )

drgac pa a so TCCD rami bolsi al BH-5, kukr sm slisu so baje TCCD bolsi. Drgac pa ker je najbolsi ram za navijat z X2 proci

graficno pa itg razmisljam o X1900XT, ker ma sam za 50mhz nizjo core pa ram frekvenco pa je cca 30k cenejs tko da... pa se v SLi gre lohk, X1900XTX pa nemore it...

LP

fire_3 ::

Od kdaj te gre Ati v Sli.8-O
Nima Ati Crossfire:P

Pravi si ;)

RC14 ::

Seveda lahko vprašaš oz pogledaš v trgovini steppinge, saj se vidi skozi škatlo. Nič bat. Če boš hotel fajn navijat mašino, boš itak mogu izbrat dober stepping, razen če imaš veliko srečo.

Glede rama,
TCCD gredo do ~300Mhz oz še višje, vendar na višjih latencah, recimo 2.5-3-3-5 na 2.85V, BH-5 rabijo recimo 3.5V (moraš jih dodatno hladit z kakšnim 12cm ventilatorjem) in z njimi dosežeš recimo ~250-270Mhz Mhz na zelo nizkih latencah 1.5-2-2-5.(za te rame rabiš DFI plato, pa jumperje moraš prestavit, oz kakšno drugo plato z OCZ boosterjem). To sem napisal okvirne vrednosti, in se razlikujejo od rama do rama. Seveda to moraš kupit taboljše modele rama.
Vendar problem je v tem, da boš z TCCD rami težko dosegel 300 Mhz, ker to sam memkontroler v procesorju ne dopušča-spet odvisno kakšen procesor boš kupil.

Kateri rami se bolje obnesejo na X2 procesorjih, pa ne vem, ti bo kdo drug to svetoval, ki je že imel tak procesor. Sam tolk za informacijo sem ti navedel te podatke.

Jaz osebno bi raje vzel kakšne TCCD-je, pač manj se grejejo, ne rabiš dodatnega hlajenja na njih tako kot za BH-5 , grejo višje, razlika v hitrosti ni velika, če pa se ti gre za vsak Mhz in točke v 3dmarku, potem bo verjetno treba vzeti BH-5.

Grafična X1900XT je uredu izbira. SLI ima samo Nvidia. Ati ima crossfire.

Lahko vprašam za kaj boš uporabljal računalnik, predvidevam da za igre.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

HT33L ::

predvsem za Igre...

sj vem da ma ATI crossfire sam pac sm napisu SLi :P

RC14 ce mas msn al pa kj PM k vidm da se ti dost spoznas na te stvari...

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HT33L ()

sirotka ::

aja, če ti denar ni omejitev....si malo poglej dothane, ti se zelo navijajo in so po hitrosti primerljivi, če ne hitrejši od opteronov.

HT33L ::

ni lih omejitev ne bom pa sou v extreme za brezveze...

anyways ce sm prou vidu na googlu je Dothan Intelov proc za laptope... sam pol bi si mogu se plato za laptope kupt... al ne?

a so od dualcore procov tut hitrejsi Dothani?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HT33L ()

sirotka ::

ne, asusova plata in adapter, ki ti omogoča da ta proc laufaš na "namizni" plati. Poglej malo nižje, pa boš videl temo: malo bolj resno navijanje dothana

HT33L ::

neda se men vsega boga modat sam zarad tega da bi lohk nevem kok naviju... ubistvu bi rd meu en hud komp k se ga da tut uredu oz. dobr navit... bistvo vsega je da mi bojo spili tekoce delal, sj to mi ze zdj ampak bi lohk blo se bols.

npr. Q4 na 125 fps... cod2 na 125fps ipd ipd heh

LP

sirotka ::

za dothana ne nucaš neki modat, sam za špile ti bo vsak nenavit 3000+. ob dobri grafični dovolj.

HT33L ::

jah sj mam ze zdj AMD 3200+ XP pa geforce 6800GT pa mi dela dost normalno sam jst bi rd se usen mau vec fpsjev

med drugim tut proc ne izkoristi graficne cist zato pa nameravam it na X2...

LP

AndrewSmith ::

Ma glej.Glede na to da mas ze dokaj soliden komp doma
bi jst na tvojem mestu pocakal do konca leta.
V tem letu pride kup novosti....novi Inteli,AMD M2,nidia 7900,....itd.
Sicer kakor ces......to je samo predlog:D
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

sirotka ::

jao, 6800GT ti ni dovolj:)? Kolko maš pa rama? Tale tvoj sistem, če bi bil optimiziran, bi mogu letet.
lp

Mirč ::

in kateri je dober steping za x2 4200+(e4 ali e6).
lp

AndrewSmith ::

Ma X2 4200 se ne splaca.Sej je isti kot 3800+,razen mnozilnika.
Al vzames 3800+ al pa 4400+,se bolje pa Opterona DC... klik
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

HT33L ::

- Epox 8rda3+ Rev. 1.0
- AMD 3200+ XP (Socket A)
- 1024 DDR 400 TwinMos
- Winfast A400 GT

sam nemorm dost navijat zarad proca in ramov se mi zdi : )
grafo pa itg proc bremza...

LP

AndrewSmith ::

Kaj proc je stock 3200 al navit?
Dvomim da proc kaj bremza to grafo,
cejo ze je verjetno zelo malo.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

HT33L ::

stock nazalost :D ker takrat k sm ga kuvpou se nism meu 0 pojma o navijanju... sj ne da ga mam zdj kj vec ampak ga mam vsaj mal :P

AndrewSmith ::

In zakaj na zalost?
Ga pa navij,ne.
Grafo tudi lahko navijes.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

HT33L ::

grafo vem da lohk navijem jo spravm iz 350mhz core na 430mhz core | 1000mhz ram pa na 1200mhz ce je zadost mraz... polet mam raj ne OC : )

proc pa nemorm navijat k pride do 210fsb pa ga ze jebe... pa mislm da so ubistvu pr AMDju "stock" 3200+ XP sam navil iz 2500+ : )

pa za ksno resno navijanje bi rabu vodno hlajenje... tko da si morm to cimprej omislt, pa ene mau bolse rame...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HT33L ()

AndrewSmith ::

Si dvigal kaj voltazo?
Pa agp/pci frekvenco moras nastavit fiksno in
ne auto.
Seveda pazi na temperature.
Aja.Rami so ql,tako da te oni ne bremzajo.Seveda
probaj tudi njim dvignit voltazo na 2.9V
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

HT33L ::

jah sj sam kok more bit fiksna AGP ferkvenca...

pa bi mogu met zihr na useh mofsetih "hlajenje" : )

AndrewSmith ::

Sicer sem ze malo pozabu,ma mislim da je 33 al 66....nekaj takega.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

HT33L ::

a se ne bi blo lazi pogovarjat prek msna jao jao :P

uglavnm kje bi se dal dubit peltierje v sloveniji ce se jih sploh da : )

PrimozR ::

AGP 66 MHz, PCI 33 MHz (PCIe 100 MHz).

Čak, ti ne bi Dothana, ker je zajebancija? Samo adapterček noter daš, proc v adapter in to je to. POl bi pa rad peterierje, k žrejo štroma malo morje pa še izolirat morš komponente, če so pelti dost močni. Ej ej ej... Drgač pa ja, rajš navij tale XP sistem. Mogoče zameni hladilnik, dej rame na delilnik (da vidš če te to bremza), itd. Pr takmule sistemu je res brezveze menjati.

HT33L ::

Verjamem sam jst nism tak strokovnjak da bi znou nevem kok navijat sam mislm da se tega proca sploh neda : ) oz. bi se ga dal z vodnim hlajenjem pa bolsimi rami najbrz...

sploh pa nevem ce lohk PCI frekvenco stelam za AGP vem da lohk za PCI pa nism zihr...

drgac pa, ker hladilnik je dost hud za zracno(dnar ni omejitev)... sam pomoje se mi skor bl splaca vodno, what do you guys think :P


- Thermalright SLK947 U, AMD Socket A/ Intel P4

Ventilator pa Vantec Tornado 92mm ? : ) ceprou na cool-pc "priporocajo" YS-Tech k ma tut hude ventilatorje, sam je tornado bl zmogljiv, bl glasn pa vec pozre...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HT33L ()

PrimozR ::

Ja če tega kompa ne znaš navijat, še ne pomen, da boš novega znal. PCI frekvenco maš zaklenjeno na 33 MHz, ja. AGP pusti na 66MHz. RAM daj na delilnik (magari pofotkaj BIOS, ti bomo že povedali ali pa če kdo, ki ima Epoxko ve na pamet) in probaj še malo bolje naviti procesor. Če ne gre, zvišaj voltažo. Ne preveč, glej tudi temperature. Lahko zamenjaš hladilnik (SI-97 je baje fantastičen hladilnik za Socket A), poskrbi pa, da bo med njim in procesorjem počivala dobra termalna pasta. Tale recimo je zelo dobra. Malo ga boš že navil, da bi bilo konec na 200MHz dvomim... Res je, da se nekateri 3000+ in 2500+ niso dale naviti na 3200+ in 2600+ (s 166 na 200 FSBja), a je ponavadi to uspelo z višjo napetostjo. Če boš naredil vodno halejnje, ga lahko brez skrbi furaš na 2 V 24/7 :)

HT33L ::

sj tok se ze zastopm... : )

drgac pa a ni bolsga hladilnika kukr je SL-97A, pa termalno pasto sm tko al tko mislu kupt AS 5.

drgac pa bi te prosu ce mi lohk en hud vodno hlajenje sestavs, ce se ti bo dal : )

tnx LP

JIM22 ::

Za hudo vodno maš pa tle.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

PrimozR ::

Yup, CPU blok, cevi pač primerne priključkom (tudi dobiš tam), radiator Alphacool NeXXos za 2 120mm ventilatorja, dva taka venta (pazi da bodo ležaji kroglični in ne drsni), pumpo pa Hydor L30 al pa L35. Seveda lahko vse to dobiš tudi na Cool-PCju ali pa osebno pri Eddy-ju (Cerkovnik, mislim da je v Litiji). Lahko dodaš še rezeorvar (sicer pa T-ćlen in spelješ cev proti vrhu kište, skozi katero sistem filaš, drugače jo nekako zatesniš) in pa blok za NB oz. grafično. Cena je pa tam nekje od 30k naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PrimozR ::

Še linki:
Cerkovnik:
Venti
Črpalka
Radiator
CPU blok

Cool-PC
Vent 1., 2., 3. Pri zadnjih dveh je razlika je v št. obratov posledično pa količini premaknejenga zraka in glasnosti.
Črpalka
Radiator
CPU blok

Te komponente so malce cenejše, lahko na primer vzameš Black Ice Xtreme radiator, a stane prek 15k. Vzameš lahko tudi dražje ventilatorje (npr. kakšne Papste, ki so tihi, ali kaj podobnega, lahko pa te vežeš na 5 oz. 7 V.). Kot sem rekel že prej, lahko vzameš še rezeorvar in pa dodatne bloke.

AndrewSmith ::

In kaj bos dal 40k sit zato da bos proc navil za 300-400Mhz?
Pa se to je uprasanje,ker ce je slab primerek ga niti za tolko
ne bos.
Raje furaj se kake pol leta-leto tako in si pol kupis vse novo.
Po moje se ne splaca dajat vodno na tak sistem.
Kupi si unga SI-97 ter en tih vent...kak Nexus....in je.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

HT33L ::

jst to sam informativno sprasujem sj nism reku da si bom vodno omislu ker se mi pr takmu sistemu ne splaca tbh : )

sm si narocu un 97 hlad. za proc pa en papstov vent in to je to...

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10622659 (18556) svetetko
»

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579682 (7817) Jst
»

Dualcore mašina z vodnim hlajenjem

Oddelek: Kaj kupiti
122760 (2403) TESKAn
»

Kupujem napajalnik kateri ima odstranljive priključke

Oddelek: Kaj kupiti
61307 (1207) SaXsIm
»

Vodno do 30.000 lahko rabljeno!

Oddelek: Kaj kupiti
8862 (622) d3k0

Več podobnih tem