» »

COM kabel

COM kabel

StricGeZza ::

imam matično Asus A8N-e ampak nimam COM kabla; katerega bi rabil za komunikacijo s programatorjem kje dobit ta kabel ? ali kako povezat Klikni me nežno

Azrael ::

Ti manjka kabelček, ki ga priklopiš na matično, na drugi strani pa ima 9 ali 25 polno moško SubD vtičnico za COM port, konektor pa je montirano na pločevini, ki se pritrdi tako kot PCI kartice (bracket)?

Če je to, potem lahko uporabiš kabelček iz katere druge matične, multifunkcijske kartice in podobnega, kjer je služil za isti namen. Res sta možna 2 razporeda priključkov, v praksi pa se vsaj zadnjih 10 let uporablja eni in ist razpored, ne glede na proizvajalca.

Če pa rabiš samo kabel med računalnikom in programatorjem, ga dobiš v vsaki rač. trgovini, lahko ga narediš tudi sam, samo je samogradnja dražja.
Nekoč je bil Slo-tech.

StricGeZza ::

jst sm mev enkrt ta kabel sam je nekaj zjeban. dobil sem drugega in iz radovednosti pogledam vezavo in na original je nekaj križano na tem ki sem ga dobil pa ni nič

Azrael ::

O KaterM kablu govoriš? O tistem, ki gre iz matične do COM vtičnice na kišti ali o kablu, ki gre od te COM vtičnice do programatorja?
Nekoč je bil Slo-tech.

StricGeZza ::

iz matične do COM vtičnice

gumby ::

poglej pinout obeh konektorjev, ce sploh paseta skup...
my brain hurts

Azrael ::

Če imaš originalni kabel, potem samo preveri, če ima drug kabel enak razpored priključkov, kot ti je že svetoval gumby.

Žal v manualu za to matično manjka ravno razpored pinov na headerju za COM port, samo IMHO, tu Asus ni šel izumljati tople vode in je uporabil enak kabel, kot vsi ostali Taiwanski proizvajalci.

Če pa slučajno razpored odstopa od standardnega (zelo malo verjetno) pa pač predelaš kabel.

>jst sm mev enkrt ta kabel sam je nekaj zjeban

Kaj je bilo narobe?
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri UTP kabel?

Oddelek: Omrežja in internet
3614040 (4215) Lonsarg
»

UTP poleg koaksialne antene

Oddelek: Omrežja in internet
293827 (3493) Pyr0Beast
»

Katero matično ploščo

Oddelek: Kaj kupiti
162007 (1757) dunlop1
»

COM 1 in PIC programator ne gresta skupaj!?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
272526 (2138) BluPhenix
»

Zvok iz kasete na CD

Oddelek: Zvok in slika
72001 (1927) horb13

Več podobnih tem