» »

Zvok iz kasete na CD

Zvok iz kasete na CD

Hammer123 ::

Torej imam HiFi Sony W55, sicer že 6, 7 let star, vendar še zmeraj dokaj vredu. Edina slaba stvar je da nima CD zapisovalca.
Ravno tu je catch, kajti rad bi presnel 2 kaseti iz HiFi-ja na računalnik in potem na CD. Kabel med računalnikom pa hifijem že imam.
Zanima me v kater izhod v računalniku moram ta kabel vtaknit? Pa na odzadaj na HiFi-ju - na IN ali na OUT? Pa kateri program bi potreboval za to?
Nekaj malega sem že poskušal, pa imam probleme ravno pri računalniku, ker mi ne zazna nobenega zvoka.

LP!

flashek ::

na HiFiju morš dat na out na računalniku pa na line in
AMD Athlon 64 3000+ ; 2x512 MB ; Radeon X700 pro ; ASUS A8N-SLI Deluxe

HyperKiller ::

Za programčke ki znajo snemat poglej na internetu. Jaz poznam GoldWave.
Pa pazi da ne boš imel na računalniku "line in" utišan (mute).(za WinXP: control panel -> sounds and audio devices ->advanced)
Program s kateim boš snemal, mora biti primeren tudi za razrez zvočnega zapisa.(da boš posneti zapis razdelil na dele)
Ko boš snemal, oz. ko boš hotel v programu ustvariti novo datoteko, nastavi primerno kvaliteto. Naj ti kdo pove kakšna kvaliteta je na audo CD-ju. (brezveze snemat v kvalitetnejšem formatu.) p.s.: wav datoteke so lahko velike!
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

Hammer123 ::

Vse skupaj je lahko v enem delu, saj se gre za presnemavanje nekih kaste za angleščino.
Rahlo sem zmeden glede tega "line in". Ker nikjer ne vidm tega. Kje se to nastavi in kaj to sploh pomeni?

Zgodovina sprememb…

steev ::

Poglej za računalnikom. Verjetno je na zvočni kartici (matični) narisan poleg vhoda (izhoda) tak krogec pa puščica, ki kaže vanj.
:|

iso2000 ::

Torej Line in je zvočni vhod v zvočno kartico. Če imaš integrirano zvočno kartico na plošči poglej v navodila od matične plošče za razpored priključkov. Če imaš posebej pa vsaj povej katero zvočno kartico imaš in kako imaš nastavljen zvok na računalniku... Line in najdeš v mixerju od zvočne kartice, kjer nastavljaš jakost zvoka in med drugimi opcijami moraš imeti tudi nastavitve za Line in.

Hammer123 ::

Jao, kako sem blesav. Ta izhod sem že prej sprobaval, pa mi kabel ni šel notri, ker nisem vtikoval naravnost, ampak pod malim kotom!

Hvala za vse!

horb13 ::

V zadnjem Sw Powerju za 990sit maš program za to delat in na strani 69 najdeš še malo opisa v Help pa najdeš tudi sličico kakko kaj povezat.
Ker nisem imel dobrih vtikačev na kablu sem linije povezal kar s krokodilčki in vse prav lepo deluje


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Static noise/brnenje iz zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
231480 (1134) X-Jumper
»

Kako iz gramofona v MP3???

Oddelek: Zvok in slika
253973 (2711) Gapi
»

Kar naenkrat se mi je začel pojavljati brum zakaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
232030 (1578) multiscan
»

Avdio signal iz PC na HiFi

Oddelek: Zvok in slika
81432 (1257) prideb
»

izhod za slušalke

Oddelek: Zvok in slika
81025 (935) CaqKa

Več podobnih tem