» »

Prenosni računalnik !!

Prenosni računalnik !!

283128 ::

Pozdrav!

Upam da mi boste tukaj na tem forumu znali svetovati , namreč pred 1letom in pou sem kupil prenosni računalnik TRONOTE in sem z njim zelo razočaran ampak to sedaj nima veze, odločil sem se da kupim novega in nebi bil rad spet razočaran? zato me zanima katere so znamke dobre za prenosnike ??? kaj priporočate ??


in še nekaj : kaj je sedaj to pri procesorju DOU 2 CORE a je to dobr al slabo al bolš pentium ..??


HVALA ZA VAŠE NASVETE :))

zee ::

na forumu že obstaja tema o prenosnikih.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ant ::

čao

trenutno so procesorji core 2 duo najboljši, torej najhitrejši in najvarčnejši. vsekakor bi bil nakup prenosnika s tem procesorjem dobra izbira, vsekakor pa boljši kot kakšen pentium 4(zanič>preveč se greje), pentium M-centrino pa je tudi dober procesor. najbolj poznane firme pa so Toshiba, Sony, HP, Dell, ...

Kaj te je pa razočaralo pri tronu? lahko bi malo več napisal, da bi lahko potem bolje svetovali, kakšne so tvoje želje, ekran, ram...

283128 ::

hvala na odgovoru....

pri tronu(tronote) me je najbolj razočarala izdelava ohišja tam pri pregibu mi je ceu rač, POČU;( tako da ga sedaj nemorem pregibati ker bi lahko ostal brez zaslona , z rač, sem vedno lepo ravnal tako da ni vzrok slabe uporabe ampak je ta plastika taka da poč , somla pa je da je bila garancija 1 LETO ;(

pri novem pa bi rabil bolj takega za špile(vem da so navadni kompi boljši vendar rabim prenosika) 1024rama, 80GB, grafična pa naj nebi bila integrerana , pa seveda DOU2CORE saj takšen naj bi bil rač..kaj priporčate

masterpsi ::

Jst sm pred 1mescom kupu prenosnika in sm tudi iskal da bojo delale igrce. Iskal sm kak mesec, no pol sm se odloču za ASUS A6KM. Če boš igral igrce glej samo na grafično kartico-more bit ločena. Torej kak intel accelerator odpade. Ali nvidia ali ati. Moj prenosnik ima notr 7300GS. Imel sem še izbiro ati x700 ki je boljša, ampak dražja. Odvisno kolk si prpravljen dat za prenosnik. Poglej da ima grafične kej od naštetih: ati x600,x700,x1600,x1400,x1800 ali nvidia 7xxx. Prej sm mel "hišni" PC in notr ati 9600xt 256mb in je ta nvidia 7300gs mal slabša. Jebiga znižaš grafiko in se da mal igrat. Edin driverjev ni veliko na razpolago. Dual core ti ne bo kaj dost pomagal pr igrah. mogoče no kak procent. Aja in rama vzemi čimveč. priporočam 1GB ;)

LP

ant ::

aja

sej res. asus tud ni slaba izbira. ni vrag, da ne bodo naredili dobrga prenosnika, če že delajo najboljše plate. sicer pa je pri prenosniku itak najbolj pomembna stvar matična.

LP

Pesimist ::

2831XXX: idi ga na servis nest. Meni je tudi poclo tam pa sem nekaj malega placo pa so mi zgorni del ohisja zamenjali. Je reko da je to serijska napaka pri teh modelih :\

Drugace pa je bla par dninazaj ena tema o onih barebone prenosnikih in smo ugotovili da za zelo nisko ceno nekje 1000 euro dobis hudi prenosnik napram tem sestavlenim. kot zelo dober core 2 medna v rangu 2Ghz in 1600ATI karto pa sevedno nizje od sestavlenih. Ohisje jeblo od Asusa ce se ne motim.

fora vsega tega pisanje je da dobiš
1024 mb
T7200 2ghz
120 gb disk
x1600 256
blouetooth
te specifikacije + barbone specifikacije ki sem jih objavil zgoraj za 1082,62 € (po starem 260 000 sit) (e-cena)

barebone prenosniki v agt

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

283128 ::

kakšno je pa kej ohišje ???

Pesimist ::

283128 ::

kaj pa pravite na tega : HP Pavilion DV6200

- Intel Core Duo 1.73 procesor (DualCore) - dejansko 2 procesorja
- 1Gb ultra hitrega DDR2 rama
- 80Gb 5400 rpm SATA disk
- Super Multi DVD pekač
- 15.4" WXGA BrightWiev LCD
- nVidia GeForce GO 7400 256Mb grafika
- vgrajena 1.3Mb kamera + mikrofon
- vgrajen CardReader
- HP Imprint Finish barva
- 3x USB 2.0, LAN, RJ11, FireWire, PCMCIA Express, VGA, TV-Out, IrDA, W-LAN, Bluetooth, Audio
- teža: 2.99kg
- mere (ŠxVxG): 357mm x 39.6mm x 257mm- prednaložen Windows XP Home Edition
- Licenčni Prednaložen Windows XP Home
- 1 letna garancija


se ga splača kupt cena tam 1000€ .......

mtosev ::

Slabo da nima 64bit.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

283128 ::

aha potem se ga ne splača :) gledal pa sem še tega s te strani se mi zdi dober za ta denar : http://www.ceneje.si/toshiba-prenosnik-...

vendar nevem kok so kej TOSHIBA vredni rač. da niso tko kot Tronote??

KandazaR ::

Pa a si ti na glavo padu (oprosti izrazu). Toshiba prenosniki so med najboljšimi polek ibm, hp in sony.

283128 ::

aja hehe :D :D jah res se ne preveč spoznam na rač. bolj na mobitele heh .... pol praviš da se ga splača kupit za tako ceno ??? in da je procesor vredu, pa grafična ??:D

KandazaR ::

Upam da nisi tisto prej razumel kot žalitev. Drugače je pa kar vredu za ta denar. Mal si še review poglej na http://www.notebookreview.com/

283128 ::

nene ah kje bilo je čudno , tako kot bi men en reku če je nokia huda za mobitele firma bi se tud čudu :D drgač pa hvala

ant ::

čao

jaz ti pa predlagam nakup prenosnika v big bangu oz. bofu, kjer lahko dokupiš 3 ali 6 let njihove garancije in imaš pol mir. krije pa okvare, poškodbe in ostalo, razen kraje. doplačilo ni drago.

aja pri pavilion seriji ne boš mogel uveljavljati garancije v SLO.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik Anni HEL80

Oddelek: Kaj kupiti
272773 (1992) neboben
»

barebone prenosniki v agt

Oddelek: Kaj kupiti
112126 (1752) hooger
»

TroN M87-DCWD

Oddelek: Pomoč in nasveti
184082 (3615) ant
»

Grafika v prenosniku???

Oddelek: Kaj kupiti
214115 (3535) M@73Y
»

Se en nakup prenosnika - tokrat do 400.000SIT

Oddelek: Kaj kupiti
362433 (1766) rokleb

Več podobnih tem