» »

TroN M87-DCWD

TroN M87-DCWD

myself ::

Razmišljam o nakupu prenosnika in trenutno sem zasledil tegale TroN M87-DCWD Core Duo1.6GHz 1G 120GB 17" WXGA za 279.999,00 SIT.

Nabor čipov
- Intel 945PM+ICH7
Pomnilnik
- Vgrajeno 1 GB DDR2
- Razširitvena mesta 2 x SODIMM Sockets - DDR2 Max 4GB
Trdi disk
- 120GB SATA 5400 obr./min
Ekran
- 17' WXGA (1440x900)
Grafična kartica
- ATi M56 Radeon Mobility X1600 256MB
Zvočna kartica
- integrirana
Čitalec kartic
- 4-in-1 Card Reader
Vmesniki in priključki
- 4 x USB 2.0
- 1 x IEEE1394
- 1 x Mini card slot
- 1 x RJ11
- 1 x RJ45 (LAN)
- 1 x S-Video TV-Out
- Headphone out
- 1 x VGA
Napajanje
- Li-ion 9 cells
Velikost in teža
393mm x 281mm x 28mm ~ 34mm
3,9 kg in več (odvisno od konfiguracije)

Mislite se mi ga splača kupiti, ker kolikor sem gledal dobiš razne Dell-e in HP-je s slabšo konfiguracijo za večjo ceno.

In še to, pravijo tudi da se ti Tron prenosniki včasih segrevajo, je to res?

LP Grega

ant ::

kvaliteta se pač plača

moja izkušnja z troni: dobil sem ga na preizkus > bil je nek slabši model s celeronom, deloval je dokaj hitro, problem pa je nastal ko sem dal v dvd cd in se je ta pričel vrteti. prenosnik se je začel skoraj tresti, pač ful je bilo čutiti vibriranje tok da ohišje je pomoje pr teh tronih bolj švoh. če ga misliš okol prenašat pol pa sploh pozabi. jaz ti priporočam toshibo ali ibm(moj stari ibm t21 ima tako plastiko, da sploh ni videt obrabe pa še ne razpada kot npr compaq presario 700)

myself ::

Ok potem ta Tron odpade, če so res ohišja tako slaba.

Kaj pa recimo Dell?

Recimo ta http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=2...

ant ::

sej ne rabiš zdej gledat samo moje mnenje, mogoče je pa tale tvoj model v redu sestavljen. najbolje da greš v trgovino in ga stestiraš. pol pejt pa še v big bang pa pogledaš še vse ostale. v temi kaj kupiti pa je tudi ful napisano v temi o prenosnikih, tako da še malo tam poglej. zdej če misliš igrat igrce je tvoja prva izbira kar prava, saj ima dell integrirano grafično in je slabša kot ta v tronu.
sej ne rečem, da tronove specifikacije niso dobre glede na ceno, samo skrbi me za kvaliteto. sicer pa ima verjetno 2 leti garancije.

poglej še to temo Kateri prenosnik?

Hux ::

jaz sem dans v comtronu gledal oz vceraj pa je Lenovo ohisje za smejat se ces samo lol. Mislim kaj vidite v takem bednem ohisju res nevem. Tronovo je blo ne samo lepse obcutek je isti.

ant ::

ma samo moraš gledat stare modele ibm kot npr serijo t, z, r itd ne pa te novejše.

Gambino ::

OK ohišja od IBM so kvalitetna oz so narejeni iz trde plastike. So mi pa po izgledu zelo grdi in brez okusa. Notri pa dobiš švoh konfiguracijo da se vprašam zakaj so te prenosniki tako dragi. Kupim prenosnik od IBM-ja dobim kvalitetno ohišje in to je vse. Konfiguracije so obupne in izgled samega prenosnika je obupna. Pa da ne bo gdo rekel da so komponente notri tok kvalitetne, da upravičujejo ceno. Jih imamo na servisih polhn. Takšno je moje mnenje o IBM-jih. A ja pa še to sem pozabil povedat, da tudi zasloni niso nič kaj HIGHT tech kvalitete.

Kaj mi bo kvaliteten IBM računalnik oz. ohišje, če pa ko ga kupim je po konfiguraciji dokaj zastarel. Pa še to če ti crknejo kakšne komponente ala DVD-ji itd so za IBM tako drage, da te glava boli. Pa to da dokupiš ram in ti ga matična ne sprejme (to je tudi pri HP-jih). Ne vem no kaj ljudje vidijo na IBM-jih ko pa je edino to da je narejen iz trde zmesi oz. da je boljši za prenašat.

Hux ::

Ma ja. TRON zgleda lepse kot IBM vsekakor. http://www.comshop.si/article.asp?Artic...
Mislim take komponente za tako ceno nebos nikjer drugje dobo. Tajwanksa firma.
Ce ces mocen in istocasno poceni laptop ni druge izbire kot to.
Ce pa reskiras malo performanca za kaki bolsi name pa placas pac ne samo vec tudi performance. Treba se sam odlocit.

Trda plastika mislim eh! bo prej poknila :D . Te si treba nabavit oni laptop ko ma erbeke not pa ga lahko na tla fuknes :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

myself: aja se nekaj. Med tema dvema ko jih zbiras je razlika tudi kot dan in noc. Oni ma x1600 ta pa integrirano grafo ki ni bolsa za kaj druga kot brskanje po netu. Ce nerabis mocne grafe bi jaz vsel Dell sicer.

myself ::

Zanima me samo še če je ta model TOSHIBA SATELLITE A100-694 tudi med tisitmi, ki so jim vpoklicali baterije zaradi napake?

Se jo splača kupit za 320.000 SIT, 2 meseca rabljeno?

15,4 TFT 1280*1024 BRIGHT WIEV
Intel Core Duo 2*1.73 Ghz 2* 2 MB
1024 MB DDR-II
80 GB HDD 5400 rpm
ATI RADEON X1600 z 512MB DDR
DVD-RW DL
TOSHIBA WIN XP HOME
22 Mesecev garancije
Firewire, Tv Out, IR, PCMCIA, USB 2.0


LP Grega

ant ::

kaj pa ta, ki je nova
http://www.ceneje.si/toshiba-prenosnik-...

ali

http://www.ceneje.si/toshiba-prenosnik-...

http://www.ceneje.si/sony-prenosnik-vai...

vsi imajo 1gb spomina, core duo in neintegrirano grafično.
jst bi vzel prvega.

LP

myself ::

se bom jaz tut vrjetno odločil za prvega ja

mi lahko samo še nekdo pove kaka je rezlika med core duo in core duo 2?

ant ::

core duo 2 je najnovejši procesor iz intela in je tudi dosti dražji pa tudi boljši. a si dobil kakšen prenosnik s tem proc??

Hux ::

Samo ti zaj malo skaces ko nezvesta zena naokol.

Tronov ma vecji ekran in super baterijo.
Toshiba pa manjsi ekran...

Ti pa isces kaj tocno sploh? Racunalnik za igre igrat?

Ker za tako ceno ko so ti Clevoti od Comtrona nebos nikjer najso. Ohisje pa je super. Recem ti da je bolse od IBMa lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

myself ::

Malo skačem ja, da preverim vse možnosti, pa nebi rad kupo neke v tri dni.

Glede igrc je pa tak. Ko programiram kake tri ure paše malo kaka strategija al pa cod2, kaj novejšega pa trenutno ne gre na zdajšnem sistemu.
Tak da recimo, da iščem nek prenosnik, na katerem bi delovala tudi katera novejša igrca, če pa dela igerca pa dela Dreamweaver tut.

Nekako sta mi zdaj v ožji izbor prišla Toshiba Satellite A100-720 PSAA9E-09S00QGR-1GBRAM in pa Tron.

Samo se bol nagibam k Toshibi, ker ste že rekli da ma Tron bolj slabo ohišje pa vsi so nekako proti Tronom.

Misliš, da se splača vseeno vzet Trona???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: myself ()

ant ::

čeprav je toshiba dražja za 30 jurjev bi jo jst vseeno vzel raje kot trona. če tok pogledaš boš laptop mel kr neki časa kaj ne???

canonic ::

Še ena izkušnja s Tronote. Kupil pred 2 letoma, ohišje pri tečajih dvakrat počilo, brez težav zamenjal. Ohišje res ni blo ne vem kaj. Performance pa res 1A. Za tak denar takrat boljšega ni blo. Ker tud jaz kupujem zamenjavo za ta prenosnik, sem bolj natančno povprašal fante na Comtronu, kako je z ohišji. Pravijo, da so veliko boljša, do z njimi ne bi smelo bit več težav. En mesec sem iskal najugodnejšo ponudbo, in daleč najboljši za ceno izpod 300K je M87-DCWD. Pa sem si ga naročil. Če bi ga rad kupil, ti lahko pomagam do še malo nižje cene.
Mailaj me ali pa me pokliči na 0599 55555.

LordPero ::

Mal bom osvežil temo -torej, kako je s tem(i) Troni sedaj? Jih je kdo kupu, kaksni so vtisi po par mescih?
LordPero

ant ::

čao

moj bratranec ima trona in je zaenkrat zadovoljen z njim, res pa je, da je višjega cenovnega razreda. saj je dal takrat zanj okoli 270 jurjev (kakšno leto je star). kolikor sem si ga ogledal je kar dobro sestavljen, ohišje je solidno, sem bil kar presenečen, saj sem imel priložnost delati tudi z nizkocenovnim tronom, ki pa je bil sestavljen katastrofalno. če si dal cd v laptop je začelo ohišje kar vibrirat ;)

tako, da je odvisno tudi ali kupiš poceni ali drago.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater procesor v prenosniku do 700€

Oddelek: Kaj kupiti
211910 (1492) brera
»

Laptop (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
615358 (4280) ant
»

Prenosni računalnik !!

Oddelek: Kaj kupiti
161572 (1282) ant
»

nakup prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
7926 (859) Good Guy
»

ASUS A6T-AP002H Turion ali TroN M87-DCWD Core Duo1.6GHz

Oddelek: Kaj kupiti
251929 (1677) kody

Več podobnih tem