» »

ADSL - Linux router box

ADSL - Linux router box

Bungee- ::

Najprej kaj trenutno laufam:
Mam ADSL pa Win 2000 server in ICS zato da nas je vec na isti povezavi. 8-) cnej pride ;))
No zdej pa problem. Ker je Win2k kistica zlo glasna (ampak ne podnevi PONOCI) pa sem se odlocil da ponucam star kompjuter eno 233MMX za router. Do tu se vse lepo in prav, tudi na netu obstajajo ravno en floppy veliki routerji, ki naj bi podpirali tudi PPPoE (ADSL), no tu se mi pa zatakne, kakorkoli poskusam vzpostvit stik z zunanjim svetom konec. ;( Torej a je kdo naredil ze kaj takega ali razmislja o tem. Vsaka nova informacija je zelo dobrodosla. aja za router software uporabljam Dachstein Linux router, probal sem tudi Coyote linux .... (One floppy linux verzije).

P.S.: podabu na LINK ce koga zanima
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.
  • spremenil: Bungee- ()

Jebiveter ::

Probaj z FreeSCOjem! Tukej! Zna bit bolj preprosto in zanesljivo!:D>:D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

LinuxJet ::

Men zadeva tece na IPCOP-u,ampak ni floppy verzija in zato potrebujes ene 500 mb disk , lahko tudi manjsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LinuxJet ()

ToniT ::

Jaz laufam zadevo na RedHat 6.2, Penguin pppoe in firewall.

ABX ::

Jaz sem trenutno postavil NT 4.0 Server

Rama - 28Mb
Hdd - 250Mb

Trenutno me jebe NAT, zunanji program mi požre 6Mb Rama.

Router, Web, FTP, DHCP Server

Za Firewall še študiram kateri.


Kolko source-ov vam žrejo Linux mašine?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

ABX ::

Zdaj sem dal gor še Firewall in Dns2go.

Trenutna poraba rama - 34Mb.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

ToniT ::

Trenutno laufam na serverju RH 6.2
pppoe
NAT
Firewall
Apache Web
FTP
Samba
mail....

Evo memorije:
Real memory: 30596 kB total / 13984 kB free Swap space: 85992 kB total / 80608 kB free

der_Alte ::

Jaz imam kar eno 486 dx2 66 (navito na 80 ;), nekaj diskovja in 32MB pomnilnika v slim line ohišju. Kljub trem diskom je škatla precej tiha. Maškarada deluje, teče pa seveda tudi named, kot caching DNS strežnik, SMTP, apache, ssh, telnet, samba, ftp, printer strežnik, DHCP strežnik. Navzven je se zaprto vse razen ssh in http. Pa seveda si je krasno omilsit DDNS, da imaš vedno FQDN in da lahko vzpostaviš povezavo z mašinerijo doma od drugod. Pride prav včasih ;).Kar se tiče porabe procesorja in pomnilnika. DX2 80 zadostuje za PPPoE. Pri največjih prenosih (510 KiB/s not in 120KiB/s) je procesor obremenjen okrog 20%.Seveda se obremenjenost poveča ko apache recimo začne posredovat podatke. Poraba pomnilnika je pa taka.

free -m
total used free shared buffers cached
Mem: 29 28 0 0 1 7
-/+ buffers/cache: 19 9
Swap: 127 12 115

S tem, da je jasno nekaj shellov aktivnih, pa irc client, itd. Brez vse te "navlake", ki pa je jasno zelo uporabna, bi bilo zadosti 8MiB pomnilnika. Teče pa SuSE 7.2 z zadnjim SuSE jedrom, diski so pa vsi sformatirani z ReiserFS. Se je že zgodilo, da so mi kišto kar izklopli in potem čakat na ext2 fsck - ne hvala ;). Zdaj je v bistvu tako, da samo prižgeš mašino in se vzpostavi povezava in zadeva deluje. Manj dela kot pa s pralnim strojem >:D

ABX ::

Win NT4

Web
FTP
Router
Firewall
Dns2go
Printer


Physical memory: 32116 kB total / 4072 kB free
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

hatch ::

Linux slackware (customized)
K6-233, 3 diski, 3 mrezne... brez floppya ali cdroma...
kernel 2.4.15
total used free shared buffers cached
Mem: 61 59 1 0 1 49
(okoli 16Mb rama poraba torej)

gor laufa:
PPPoE
proftpd
sshd
samba
raznorazni screeni (za dljanje in podobne zadeve)

Bungee- ::

Evo zadeve! Oziroma porihtu ! Stvar deluje, malcek bom mogu se konfiguracijo dodelat za moje potrebe. Napaka je bila ena mala malenkostna vrstica v network.conf in sicer:
EXTERN_DYNADDR=YES , mora biti pa NO.
Ta nastavitev pripelje do tega da PPPoE servis ne starta, in potem ne prides nikamor. Torej sistem pa je trenutno takle:

Pentium 233 MMX
32Mb RAM
1.44 FDD
CD
2 x 3Com509
Trident VGA karta (ena zlo swoh)

Sistem na katerem pa vse tece pa je Dachstein Linux Embeded Appliance Firewall. Zadeva se nahaja na CD-ju (zaradi vecjega stevila modulov) in pa na floppyju - konfiguracijske datoteke. Poleg routinga ima vgrajen tudi firewall in pa dhcp streznik za interno mrezo. Ce mogoce koga zanima ta sistem oziroma konfiguracije pa naj pise. Aja zakaj sem sel v to... Zelo malo gibljivih delov ---> manj hrupa pa se veliko boljse deluje kot M$ ICS (internet connection sharing) aja pa vsaj priblizno imam obcutek kaj in kako tole dela :P
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Home PC server

Oddelek: Pomoč in nasveti
141061 (660) blackbfm
»

RAM v Linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
8800 (734) BigWhale
»

Onboard grafika za server ? onboard mrežna ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151090 (973) mrTwelveTrees
»

freesco

Oddelek: Omrežja in internet
71719 (1545) mile
»

ADSL in vedno ONLINE

Oddelek: Omrežja in internet
251723 (952) DavidJ

Več podobnih tem