» »

ADSL in vedno ONLINE

ADSL in vedno ONLINE

RedOS ::

Uporabljam Win Xp pa ko me disconecta me ne conecta nazaj gor kjub temu da imam v nastavitvah obkljukano opcijo redial if line is dropped. Zanima me če obstaja še kakšna druga nastavitev ali programček zato.

Hux ::

mas tam nastavleno pod reconnect when line dropped reconnect in 1 second in 3 poskuse daj.

Sicer se nisem probo ce dela ampak glede nato da je to daiup ostanek noja nevem. Drugace bo pa treba SIol klient uporabit.

RedOS ::

Kaj pa obstaj kakšen programček za stalen IP naslov?

rc-car ::

Stalnega IPja ne moreš dobiti s 'programčkom'..

Vendar vseeno obstaja možnost. Potrebuješ router, ki podpira DHCP. Potem moraš ta router samo skonfiguirati, da ob prekinitvi povezave zaprosi za isti IP in če je IP na voljo (če ti ga kdo v tisti sekundi ni vzel) boš imel lepo stalen IP. Vendar se bo povezava vseeno vsakih 24h prekinila.
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

RedOS ::

Kje pa dobiš ta router?

rc-car ::

Ponavadi jih imajo v trgovinah.. Še večkrat v računalnišlih.. takih specializiranih za omrežja..

Aja, cena je +50k.
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

RedOS ::

kaj pa je z tem siol klaientom?
kje to najdeš?

||_^_|| ::

na CDju k si ga dubu zravn ADSLa

RedOS ::

kaj pa počneš s tem PPPoE service-om?

l0wc4 ::

Tii nas slucajno zaj...... ? ;((

LuGi ::

RedDragon !?!?!>:D

Hmmm se ti ne zdi da bi mal pogledal kaj si vse dobil zravn "adsl-ja" ? In prej postudiraj kaj prasas tlele.

:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

StratOS ::

sej ma XP-je, ne potrebuje EfficientNetwork resitve.

Če hočeš imeti "Stalen IP" moreš seveda imeti inštaliran kakšen proggy, ki bo delu preko DNS-a in bo redirektu ta link na tvoj trenuten IP, to je še vseeno bolje kot pa metanje denarja vstran.

Kateri programčki pa ?
Derifield Dns2go, Gjba DynIP ... sej jih je zlo veliko
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

RedOS ::

Hvala StratOS.:)

aky ::

rc-car: DHCP nima absolutno nobene zveze z PPPoE ali s SiOLom. :> Ip dodelitev pride preko PPP protokola (mind that PPP in PPPoE?:), tako da server dodeli IP clientu. Klient nema prava da glasa.

rc-car ::

aky: Kako potem obstajajo osebki, ki to prakticirajo?

Enkrat je nekdo na tem forumu celo dal link do svojga log fajla, kjer ga je vsakih 24h reconnectalo za istim IPjem.

Mogoče sem edino zabluzil s tem DHCPjem...
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

StratOS ::

Ne nismo se razumel.
Stalnega IP-ja pač ne moreš imeti ( če imaš le osnovni paket ) ampak ti ga server avtomatsko dodeli.

Lahko pa naprimer preko Dns2go dobiš zastonj DNS ( primer test.dns2go.com, ki bo sklice na določen port redirectal na sklice na isti port tvojega IP-a.

Sistem je idealen za vse lastnike ADSL in kabelskih modemov, ki jih pri postavitvi strežnika ovira le spremenljiv oziroma dinamičen IP. S tem programom pa si zagotovite, da boste vedno dosegljivi na isti domeni, ne glede na IP, ki ga boste imeli v danem trenutku.

Info Dns2Go in Gajba, moram pa povedati da je ta zadnji od Slovenskega GAJBA networka.

To je seveda tudi dober redirect za postavitev ostalih strežnikov mail,ftp ..., no pa če pomislimo da ma ADSL fuuuuul slab upload je dobro samo za WEB server, pa še to za komaj enega ali malce več (beri bolj malo) userjev.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

RedOS ::

StratOS zanima me kateri operacijski sistem uporabljaš za server? Kaj je boljše Linux ali Win?

StratOS ::

Kar hočeš, če veš dost linux potem priporočam linuxe (apache), drugače pa m$ IIS.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Ziga Dolhar ::

Če se ti ne da zafrkavat, use Windows in IIS.

RedOS ::

Zanima me če obstaja kakšna free verzija Email Servera? probal sem z VisNetic MailServer ampak ta ti poteče v 30-ih dneh;( .

ToniT ::

cahahopie ::

No morda se je že pisalo in je mogoče za odtenek malo off topic...toda:
Zakaj ADSL tok slab za web server če pa po napisanemu (specifikacije) je kabl na istem?
Pa vseeno kabel bolš laufa. Je pri ADSL enako kot pri dial-up...torej zasedenost omrežja in s tem slabši prenosi in konekcija? Ker ko sem v domačem kraju slišu, da je centrala končana..sem htel met ga za web server.....dokler me edn ni posvaril, da to ni najbolš za server. (rc-car :D ).

Kostko ::

adsl je čist ok za web server, razen prenosa je 16kB/s, kar je lahko problem če je velik obiska. drgač pa na kablu server nič bolš ne laufa. zasedenost omrežja je itak povsod pomembna ( kabel ali adsl ). razen pri kablu je to, da si ga deliš še z drugimi, pri adslu maš pa "svoj" link to dslama... tko da adsl je čist ok za server (če izvzamemo dynip - to se pa poštima s dns2go, itd... )
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

Kostko ::

DHCP nima absolutno nobene zveze z PPPoE ali s SiOLom.

DHCP(Dynamic Host Configuration Protocol) ma vezo s PPPoE, saj ti DHCP server (na strani SiOL-a) dodeli nek IP za 24h. seveda pa tak server lahko prisiliš da ti da nek IP, če le-ta ni zaseden. vendar če so serverji pravilno nastavljeni, potem ti res ne bojo dovolil forcat svojga ipja... ne vem pa, kako je stem pr adslu... pr dial-upu si to lohka naredu :D
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kostko ()

aky ::

Ni res. IP pri PPPoE se dobi preko PPP protokola in ne DHCP. RTFM ali RFC.

DavidJ ::

da odgovorim na naslov teme ;)

sej lohk, da si zrihtu, sam mogoce bo tole komu drugemu pomagalo http://www.tweakxp.com/tweakxp/display....
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

router+adsl

Oddelek: Pomoč in nasveti
222153 (1927) TribesMan
»

client za adsl povezavo - zopet a malo bolj specificno..

Oddelek: Programska oprema
91202 (1054) matic
»

ADSLjaši hočemo statičen IP!

Oddelek: Omrežja in internet
161678 (1242) chucki
»

ADSL - Linux router box

Oddelek: Pomoč in nasveti
101117 (923) Bungee-
»

nujna ADSL vprašanja

Oddelek: Omrežja in internet
211464 (994) hatch

Več podobnih tem