» »

DVD enota ne dela

DVD enota ne dela

ajskrim ::

Imam dvd zapisovalnik NEC ND 1300. Pred kratkim mi je ta enota ''crknila''. Sploh ne prebere več niti enga cd-ja oz. dvd-ja. V Upravitelju naprav piše da dela naprava pravilno. Tudi ko zapišem cd oz. dvd, to kar sem zapisal ne prebere na drugih raćunalnikih.

Čudno je tudi to da sedaj ne morem mountati nobenega image-a. Probal sem z Daemonom in z Alcohol 120% pa obadva napišeta da image ni dosegljiv. Alcohol napiše: Cue sheet : line 1 - Datoteka ni dosegljiva Daemon pa: Unable to mount image. FIle not accessable.
Mountat sem probal WH: Mark of Chaos

Ved kdo kaj je problem tukaj?
bla bla

Han ::

Odklopi Neca. Če bo potem delal Daemon, je Nec spustil dušo, drugače pa imaš verjetno sesut Windows. Poskusi še z brisanjem IDE kanalov v Upravitelju naprav...

ajskrim ::

Lhko razložiš brisanje IDE kanalou?? Aja drgac pa z Daemonom laho prebere .iso fajle .cue al pa .mdfpa ne...

i'm confused...:S
bla bla

>>><<< ::

Greš pod control panel --> System --> jeziček Hardware --> Device Manager --> klikneš Ide Ata/Atapi Controllers --> pobrišeš vse kjer piše zraven Ide Chanell
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

ajskrim ::

NEC-a sem odklopil in daemon še vedno ni hotel prebrat .cue datoteke... bom probal z brisanjem ide kanalov.

Edit: Tudi po brisanju kanalov ni spremembe :(
bla bla

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajskrim ()

>>><<< ::

Potem pa še ostane Format C: .
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

mkonci ::

Jst mam tud problem, imam pekač NEC DVD_RW ND-3500AG. CD in DVD brez problema bere ko pa hočem zapečt kako stvar pa naredi sledeče SLIKA, in to naredi vedno neglede na CD ali DVD!

Mi lahko kdo pomaga? Je DVD fuč al je sam kaka napaka?
Probal sem s tistim da sem pobrisal IDE pa ni pomagalo!

Lp,

>>><<< ::

Hmm, verjetno je fuč.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

mkonci ::

:'(

janez77 ::

Najprej probaj zamenjat firmware. Ce ne bo bolje odpri enoto in spucaj leco s cunjico za cistit ocala. Upam da bo pomagalo.

Sixty9 ::

Jst mam tud problem, imam pekač NEC DVD_RW ND-3500AG. CD in DVD brez problema bere ko pa hočem zapečt kako stvar pa naredi sledeče SLIKA, in to naredi vedno neglede na CD ali DVD!

Mi lahko kdo pomaga? Je DVD fuč al je sam kaka napaka?
Probal sem s tistim da sem pobrisal IDE pa ni pomagalo!

Lp,


Srečno! No - malo sem pregledal tvojo sliko - in mi ni čisto nič všeč vrstica "starting to format..." - to meni nikoli ne napiše - to maš čisto mimo nastavljene nastavitve zapisovanja CD-ja... ali kakšen sistem si uporabil ne vem... poskusu DAO - Disc at once... brez multi session seveda...

Čisto natančno ne vem kje bi se našla možnost - FORMAT BEFORE WRITING...

Upam, da sem ti kaj pomagal s tem...
"I Am The ALPHA And The OMEGA!"

mkonci ::

Bom tole poizkusil v torek če bo čas, zadnje čase ga imam hudičevo malo. Pečem pa (oziroma hočem) v Nero 6.?.? Probal sem multisession in tudi brez, vedno je isti napis.
Tisto s cunjico bom še prej mal počakal in bo prej probal vse drugo. Če pa ne bo zaleglo bom pa tudi to probal. Sano jaz mislim da n glava zapacana, sej DVD in CD bere brez problema, samo pečt noče.

Sixty9 ::

Srečno.

Malo sem prečekiru moj NERO 7.2 - Jaz ne najdem te opcije - FORMAT BEFORE WRITING - vem pa da je obstajal... in meni nikoli ne formatira CD-ja / DVD-ja predno ga zapiše... Imam občutek, da je tvoj Nero narobe nastavljen ali pa je pač tvoj pekač takšen, da mora najprej formatirati CD/DVD predno ga zapiše - aja - tu celo zgubiš 50MB se mi zdi... No ja - tukaj sem našel FIRMWARE za tvoj pekač - poskusi z novejšim... In seveda... posodobi NERO :)

KLIK - Firmware
"I Am The ALPHA And The OMEGA!"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako zapečt DVD 7.4G

Oddelek: Pomoč in nasveti
111679 (1447) multiscan
»

DVD pekač ne bere lastnih DVDjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
151877 (1877) k4vz0024
»

DVD NEC nd3500AG ne peče.

Oddelek: Strojna oprema
71341 (1297) Leonardo72
»

NEC ND-3540A problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
282296 (1587) dean444
»

Problem nec 3500

Oddelek: Pomoč in nasveti
111385 (1017) Quikee

Več podobnih tem