» »

Kje bi pri nas tole dobil ??

Kje bi pri nas tole dobil ??

#000000 ::

Raw ::

RDC pride v kašnih mini ohišjih.. a tega še nism vidu, kar imas na slik. Kaj točn bi rad? Landisk? Opiš problem pa kaj si že sam dognal. Je pa zanimiva reč videt.

edit:
tole ima tvoj chipset: ibej
I am what I am and I do what I can

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Raw ()

#000000 ::

Na sliki je adapter oz. kar rabiš za lan disk, sem gledu na online naših štacunah in imajo drago k pes, kar pa je poceni pa je na USB, no res je da je ponavad poleg še 250 ali 400 gb disk. Jest bi rad tole ali kaj podobnega ker lahko sam izberem kak disk bom imel, recimo ti leži kje kak star disk in ga ponucaš, ko je poln pač priklopiš druzga itd.

Mora pa nujno bit z ethernet vhodom oz. za lan ker usb je prepočasen, za to kar jaz rabim. LP

edit: aja šele zdaj sem zarolu stran do konca in vidm da ima tud lan vhod. Hvala ti, za tale link. Kako se tukaj kej kupi ?? ker nism še nikol, a se da po povzetju ?? LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

SeTAr ::

USB počasnejši od lan-a? Kaj ni 480Mbit/s > 100Mbit/s (ali imajo mogoče te kartice gigabit lan?)

#000000 ::

No sej jest sem zadnič prenešal iz USB ključka na eno staro gajbo z 1.1 usb in je trajal genau 45 minut za 500 mb, ko sem to isto naredu preko mreže je trajalo 4-5 minute. LP

Calligula ::

Ne primerjaj USB kljucev z USB diski.
Prvi imajo hiter dostopni cas a pocasne prenose, drugi pa obratno.

Kupi si USB ohisje za cca 30-40 Eurov. Ce ma se firewire se toliko boljse.

Pa pac gor priklapljas na vezje diske ki ti pasejo. Tudi DVD enote ipd..
Meni za kopiranje enega divx filma (cca 700Mb) na zunanji 160 giga disk porabi cca pol minute.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Calligula ()

gm80 ::

USB 1.1 ima prenos 12Mbps, 2.0 pa 480Mbps, tko da pr starih gajbah z 1.1 traja in traja.

#000000 ::

@Caligula

Ja pa bo z usb diska na gajbo z 1.1 usb portom šlo hitrejš kot v mojem primeru. 45 minut ??

Če ja pol je super, edino zgoraj omenjeni (na sliki) adapter ima še neki software naložen da nardiš ftp ipd. finte, a če kupim usb ohišje bo tud imelo to funkcijo al ne ??

Sorry ampak nimam nobenih izkušenj s temi zunanjimi diski. LP

gm80 ::

Dokupi kartico USB 2.0 (bo najbrž cenej kot tista LAN varianta)

GaS ::

Tocno to, ne vem zakaj bi kompliciral. Tvoja plata ima USB 1.1 porte, ti pa rabis 2.0. In ce te bo karkoli omejevalo, bo to disk.

#000000 ::

@gas zakaj disk ??

Ne gre se tukaj samo za eno gajbo, na tem disku bi imel sliko particije oz. sliko pingo linux in še kakšno drugo, recimo backup moje gajbe ipd.
Ponavad če gre za kako predpotopmo škatlo nima niti usb-ja mrežno pa ima, če ne pa jo imaš seboj, rukneš notr kartico priklopiš gor lan disk in zajebancija se lahko prične. Sicer imaš lahko sabo tud usb 2.0 kartico ampak nism siguren če bi pol delal.

Dobr bom probu z USB, vseeno pa tole moram nekje zvohat. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Calligula ::

Z 1.1 bo trajalo in trajalo.To kar traja preko 2.0 30 sekund ponavadi pri 1.1 tudi 10 minut. Skratka obup.

Ce dobis 2.0 kartico po ugodni ceni samo grabi.
Ali pa firewire kartico in oisje z firewire..

#000000 ::

No če bi člo za samo eno škatlo, bi vzel to usb 2.0 kartico, ampak ker gre za mnoštvo gajb s tem 1.1 portom, je bolj če vzamem ta lan disk adapter, ker ima vsak še tolk star jajc 10/100 mrežno not. LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matična plošča in usb 2.0?

Oddelek: Strojna oprema
292345 (1811) itsmeanthony
»

Počasen prenos podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
121751 (1559) MrStein
»

kabel za disk oz. dvd..!!kje kupiti

Oddelek: Pomoč in nasveti
151173 (923) 2004
»

priklop naprav na USB in zamrzovanje pc-ja...

Oddelek: Pomoč in nasveti
141399 (1167) Duhec
»

Zunanje ohisje+pekac,tezave z bufferjem,a kdo ve?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151030 (910) Realman

Več podobnih tem