» »

Ubuntu 6.10 + Adsl = križ in še težave zraven :(

Ubuntu 6.10 + Adsl = križ in še težave zraven :(

|Luka| ::

Zinštaliral sem si Ubuntu 6.10 in ne morem nastavit Adsl-ja. Če zaženem pppoeconf in mi tisti koncentrator nekaj melje na koncu pa napiše, da Sorry, concentrator was unable to find...skratka, da ni mogu astavit povezave na eth0. V računalu pa imam samo eno mrežno. Če grem nastavljat ročno z ifconfig in route je isti šmorn - na net se ne poveže.
Uporabljam pa IPCop kot firewall in router s statičnimi IPji klientov. Pingam pa lahko samo router in ostale rač. v mreži. Ali je napaka v nastavitvah Ubuntu klienta ali routerja.

Prebrskal sem njihov support in forum a nikjer nič pametnega.

Za pomoč se zahvaljujem

LP

AndrejS ::

Če imaš router je že router povezan na ADSL in ne vem zakaj bi se še povezoval 1x na ADSL - to je nemogoče , zato ti javi napako. Ti samo pusti naslavljen DHCP in se more sam povezat na net.

|Luka| ::

Poglej, vem da je router always-on, in da ne rabim še enkrat se logirat. DHCP je pa izključen, ker imam v Winsih konfigurirane statične IPje in nočem da mi routrer dodeli nek xyz naslov, ker je računalnik med drugim tudi v mreži za izmenjavo datotek.
Torej težava ostaja...

LP

arjan_t ::

system->administration->networking
izberi svojo mrežno in stisni properties ter nastavi ip

|Luka| ::

Verjemi, da sem tudi to že neštetokrat probal...pa je isto. Mrežna je "zaznana", vpišem IP, subnet mask in gateway in se ne poveže.

LP

bosstjann ::

kaj pa dns a to tut vpišeš?

Roadkill ::

Prilepi izpis, ki ti ga vrže ifconfig eth0
Ü

jype ::

|Luka|> Če zaženem pppoeconf

A na Windows imaš vsak box posebej na internetu z lastnim IPjem?

|Luka| ::

jype
če prov razumem, hočeš vprašat če imam na Win "mašini" vsak comp na svojmu IPju? Ja, vsaka kišta ima svoj IP. Identičen tistemu v Linux okolju.
V ifconfig eth0 mi pa lepo izpiše network address oz IP in ostale zadeve. Na net pa ne morem...

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: |Luka| ()

Bagr ::

poglej kaj imas v /etc/resolve.conf
najverjetneje ti mankajo pravi nameserverji
The beauty of open source is that somebody will eventually make it all work

Gwanaroth ::

Si naredil tako:

ifconfig eth0 192.168.x.x netmask 255.255.255.0 up
route add default gw 192.168.x.1

in v /etc/resolv.conf imaš:

nameserver 193.2.1.66
nameserver 193.2.1.72



V mojem primeru sta Arnesova DNSja, sicer lahko popraviš na tvoje.
Lights often keep secret hypnosis..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gwanaroth ()

tony1 ::

Imam eno vprašanje glede Ubunta :))

Mi lahko kdo pomaga pri temle vprašanju: ali Ubuntu pri privzeti inštalaciji podpira Start gumb? Torej, zanima me, če bi se dalo z Ubuntu live cdjem stestirati hardversko delovanje START knofa?

(Štos je namreč v tem, da mi je Start gumb w Winsih nehal delovati... Sumim kak spyware, ampak zaenkrat nisem še nič našel...:\ )


Hvala za pomoč,
tony

Gwanaroth ::

Misliš Start gumb na ekranu, v levem spodnjem kotu?

> Torej, zanima me, če bi se dalo z Ubuntu live cdjem stestirati hardversko delovanje START knofa?

Ta gumb Start nima popolnoma nobene veze s strojno opremo. Zaradi strojne opreme ti lahko (ne)delujejo celotni Windowsi, ne pa samo Start meni ;>
Lights often keep secret hypnosis..

Roadkill ::

Verjetno misle "Power button".

Ja, Ubuntu zazna, če pritisneš start button. Tudi pri live verziji bi ti to moralo shutdownat mašino.
Ü

tony1 ::

Hvala! :))

Kar se pa starta tiče: sem mislil, da je spyware, pa ne NOD32 ne xSoftspy nič ne najdeta... Bom probal še z Ad-awareom... Pa še to: windowsi se kar naenkrat ful počasi prižigajo, START pa ne dela niti z drugo tipkovnico niti z winsi v varnem načinu... ;(

|Luka| ::

No zadeva dela, hvala...verjetno so pa manjkal dnsji v resolv.conf

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Debian] pppoeconf problem

Oddelek: Operacijski sistemi
101393 (1279) 'FireSTORM'
»

T-2 in Linux

Oddelek: Omrežja in internet
143504 (2714) roscha
»

Gentoo in download KDE

Oddelek: Operacijski sistemi
201359 (1100) mauzer
»

Problem z dostop do neta z linux boxa preko winXP boxa - gateway

Oddelek: Pomoč in nasveti
91584 (1479) Skrat
»

adsl+debian

Oddelek: Omrežja in internet
391446 (1058) Gandalfar

Več podobnih tem