» »

clone cd in dual layer

clone cd in dual layer

brabos ::

Nisem prav vešč v računalniku pa bi vas prosil za nasvet.Posneti moram DVD z 7.8GB podatkov.Imam sicer pekač z Dual Layer ampak s tem še nisem delal pa ne bi rad naredil napake,zato Vas prosim za nasvet.Aja DVD moram posneti z Clone CD vsaj tako piše v navodilih.Če mi kdo lahko pomaga se že vnaprej zahvaljujem.
Pa še ta navodila:
-CloneCD-Image-
1) use only DVD+R DL
2) Set Booktype on DVD-ROM before Burning

lp brabos

StratOS ::

Če imaš "navodila" potem ni problem, le slediš jim.
Če imaš sliko jo pač s pomočjo Clone-CD ja lepo zapečeš.
Vidi se pa da zaradi navodil omenjena stvar deluje tudi malo ilegalno.
Mogoče se gre tudi o kakšnem tipu CCD igre ?

Prispevaj malo več informacij o konkretni zadevi ( Data DVD DL, DigitalVideo DVD DL ,Audio DVD DL ...) in pomagali bomo, če nas bo to zadovoljilo.
Drugače pa je vse isto kot bi pekel navaden DVD
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

brabos ::

Ni stvar v igrah ampak o DVD za navigacijo. Sicer pa originala ne morem nikjer dobiti.
Pa tudi to ne vem kako lahko s CloneCD posnameš sliko...nikjer nisem zasledil opcije "zapiši sliko"
Z nerotom ne bi bil problem...

Sicer pa tudi ne vem kakšna vrsta datoteke je to ker mi napiše samo to;

Alps 004 1.073.714

Nisem neki računalniški frik in upam da mi boste pomagali

lp brabos

StratOS ::

Sigurno imaš skrito končnico v explorerju.

Po možnosti gre za sliko/image fajl.

Preglej končnico fajla tako :

V exporerju /Tools/Folder Options
Tab "View" odkljukaj "Hide extensions for known file types"

Takšno sliko lahko zapečeš se z drugimi programi, ki pač podpirajo prednosti in pomanjkljivosti usterzega tipa datoteke ( slike ).
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

bluefish ::

v CloneCD lahko image zapišeš. Stvar se imenuje Piši iz image datoteke.

trek@s ::

Ker je ravno ta tema: Kako v nerotu zapečeš podatkovni dvd+r DL? Sem vsatvil v pogon omenjeni medij (8,5GB), nametal notri nekaj datotek, ko sem hotel dati "zapiši", mi je ponudil max hitrost snemanja 8x 8-O; nemogoče, če pa na mediju piše 2,4x. Je potrebno kaj nastavit?

brabos ::

No glede na to da v "navodilih "piše da gre za sliko/image fajl bo to verjetno to ker ne najdem nobene končnice čeprav sem jo iskal po napotku StratOS-a.Me pa zanima še ali so potrebne kakšne nastavitve v CloneCD glede na to da gre za DVD in pa dual layer DVD

lp brabos

brabos ::

No pa sem probal posneti DVD.Uspelo mi je uničiti samo 2 DVD-ja in pa nič drugega...
Mogoče še kakšen nasvet.....

lp brabos

eales ::

Kolikot jaz vem je CloneCD samo za "peko" cd-jev. Za DVD-je pa je CloneDVD.

chucki ::

Kako v nerotu zapeces 8gb dvd? Gre pa za ISO file...... je isto kot ce bi bilo 4gb? zapisovalnik.....zapisi sliko.....izberes file pa record?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

StratOS ::

8GB "velik" DVD in 8 GB slika sta dva različna pojma.
Sliko lahko v zapečeš z programom ali emuliraš oz. vpneš v kakšen virtualni disk ki podira omenjen format slike in tvojim najljubšim programom za zapis, ki seveda podpira vstavljen DVD DL zapis ( DVD9 ) in vstavljen DVD9 medij.

Velikost in tip zapisa slike ter velikost dejanskih podatkov na mediju lahko tudi močno odstopajo.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

jackorsen88 ::

jaz bi pa rad speko igro kot bootable image z dl peko in me zanima če lahko spečem image kar z alcoholom ali nerotom isto ko to storiš z iamge navadne velikosti na navadni dvd
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

jackorsen88 ::

sploh mi noče dvdja zaznat, nekaj šrota in sumim da sploh ne podpira dual layer, čeprav je nalepka na laptopu, ki pravi:
DVD - DUAL (SUPPORTS DVD +R DOUBLE LAYER / DVD +- RW. Laptop pa je acer aspire 5020 . Pa pod strojno opremo ne piše kera znamka dvd roma je, piše samo da je slimtype dvdrw sosw 833s.8-O 8-O
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

OK.d ::

tudi jaz imam podobne težave sicer z acer-jem 2312, ko hočem dat zapečt backup podatke iz acerjevega programa se po 5% peke dvd ustavi ter javi error tako sem uničil že ene 3 dvd-je, drugače sem uporabil za peko kar prednaložen program iz notesnika, slike katere sem dal pečt na dvd je pa v redu zapekel - kakšna ideja?:\
LPOK.d

jackorsen88 ::

ja sem ugotovil v čem je problem. moj ta dvd dual layer podpira samo dvd "+"r jaz pa sem mel dvd "-"r in mi ga seveda ni zaznalo. kakšno stvar sem spregledal ......jao....samo kaj hočeš, na napakah se učimo :)) :)) sem mel vsaj tako srečo da nisem uničo kakšnega dvd-ja
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zapis datotek na DVD-R

Oddelek: Pomoč in nasveti
292639 (2306) ThomasSGS
»

Kopiranje Norton Ghost image CD

Oddelek: Programska oprema
101365 (1156) snoopy20
»

Kopiranje zaščitenih CD-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
469127 (7333) charly5650
»

Kloniranje CD-ja.

Oddelek: Programska oprema
61526 (1417) Mr.
»

Neenakomeren pretok podatkov v CloneCDju :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
321654 (1288) AnWar

Več podobnih tem