» »

Kopiranje Norton Ghost image CD

Kopiranje Norton Ghost image CD

civava23 ::

Imam CD na katerem je narejen posnetek diska z Norton Ghost. Rad ga bi skopiral na drug CD, vendar ga Nero ne zna prebrati, saj že pri ustvarjanju slike za zapisovanje napiše "Neveljavna oblika posnetka". Tudi če datoteko iz CD presnamem na HD in pomtem nazaj na CD CD ne dela. Ne dela niti z CloneCD

CD je sigurno OK, saj iz njega naredim delujoč sistem na HD.

S katerim programom je mogoče kopirati Image Cd narejen z Norton Ghost ?

MihaFirst ::

ker svet ne pozna boljšega od CloneCD (ki je tudi moja najljubša ovčka), ti bo težko kej takega uspel... zakaj bi pa to sploh kopiral?
www.gamma.si

civava23 ::

Imamo nekaj tipov enakih računalnikov (vsakih kar precej) z enako programsko opremo na veliko lokacijah, precej oddaljenih. Uporabniki jih občasno onesposobijo in hitrejše način kot brisanje virusov in popravljanje "boljših nastavitev" je enostavno naložiti nov image.
Ker nimam pri roki več takih računalnikov, da bi direktno iz njih naredil par komadov imagov, sem mislil naredit par kopij ene in edine verzije za vsak tip računalnika, ki jo imam, da bi imel vsak ki gre na teren svoj set ghost imagov.

Zato pa rabim program, ki je sposoben kopirati Ghost image CD. Mislim, da je problem v obliki datoteke, ki jo običajni programi ne znajo pravilno prebrati, ali pa so na CD še kakšne nevidne datoteke, ki jih z win orodji ne moreš videti in kopirati.

Han ::

Hmm, a "Windows Product key" potem ročno popraviš na vsaki ghostani mašini s tega CD-ja?

Spajky ::

Mislim, da ima vsak sodobnejši pekač program (tudi nero) možnost v nastavitvah ali pri peki, kadar javi, da je nekaj narobe s filesistemom, da vseeno zapečeš z nastavitvijo RAW (bit po bit) ...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

civava23 ::

Tudi RAW ne pomaga :

Illegal mode for this track
Error reading data

jan01 ::

Če alcohol 120 tega ne zmore....

civava23 ::

Hmm, a "Windows Product key" potem ročno popraviš na vsaki ghostani mašini s tega CD-ja?


Windows product key ni potrebno nič popravljati, ker je za vsak tip mašine en ghost image in je tako, kot bi image nasmemaval nazaj na isto mašino, nalepka od XP je pa itak prilepljena na mašini.

Blisk ::

zanima s katerim programom lahko naredis image diska LINUXa.
Namrec probal sem z norton ghost, dvema razlicnima verzijama, pa ne deluje, CDja se ne da restavrirati.

jan01 ::

Ghost najbrž ne podpira datotečnega sitema, ki ga uporabljaš z linuxi. Morda dela kak acronisov produkt.

snoopy20 ::

hy!

jaz nebi rad odpiral nove teme pa bi kr tukaj nekaj vprašal!
na novo sem naložo winse in vse osnovne programe (drivere, office,...), sedaj bi pa rad naredil sliko diska (boot DVD), da nebi rabo vedno vsega posebaj inštalirat pa nastavljat?

malo sem se igral z acronis true image 8, pa sem si naredo tisti rescue CD, kak je pa pol z imagemom diska? tam naredim popolno sliko diska C pa za cilj izberem DVD al kako naj naredim? pa če se da, da bi mel kar vse v enem, da bi bil boot DVD, da nebi rabo prvo zaganjat boot cd pol pa še menjavat medij pa not davat DVD, al kak bi blo najlažje to naredit?
pa še to me zanima, kaki je postopek potem, če se odločiš na novo naložit?enako kot če bi nalagal winse al kako gre?pa lahko v tem ostopku tudi formatiram C pa pol naložim to sliko?

če kje obstaja podobna tema al pa odgovor na moje vprašanje bi prosil za link!
najlepša hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehod iz Win2000 na Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
362107 (1432) chrush
»

kloniranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
354529 (3659) solatko
»

Ghost image in SATA disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
121665 (1418) alex32
»

Ghostanje NTFS particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
131802 (1489) zee
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452261 (1632) BlackHole

Več podobnih tem