» »

Kako "narediti" arhiv video posnetkov?

Kako "narediti" arhiv video posnetkov?

BlackHole ::

Torej, nabralo se mi je nekaj kratkih video posnetkov z digitalnim fotoapartom, ki pa shranjuje video v MJPEG format in zasede kar precej prostora. Velikost videa je 640x480. Rad pa bi izvedel en enostaven način, kako pretvoriti oz. zakodirati vse te posnetke v en format (divx, xvid, mpeg,..), ki bo posnetke stisnil, kvalitete pa ne preveč pokvaril. Katere formate priporočate in katere programe oz. postopke uporabit?

Pa še podvrašanje: ne vem, zakaj mi zadnje čase Windows explorer javlja napako (se zapira), kadar odprem oz. izberem kakšno MJPEG datoteko. Se da kako popravit (brez ponovne inštalacije XP-jev)?
LP Marko

laguna ::

Najlažje oz. najceneje z brezplačnim virtualdubom, odpreš virtual dub, odpreš tvoj video, ga uvoziš, izbereš video kodek (XVID, divx), se poigraš z nastavitvami glede kvalitete/dolžine, mogoče izbereš še kodek za stiskanje audia recimo mp3 ali divxaudio (daš na full proces mod) ter zadevo shraniš. Preprosto.

LP
lagunaaaa

BlackHole ::

No, saj s tem sem se včeraj nekaj igral, vendar pa me zanima, če obstaja kak način, da bi recimo več datotek izbral in bi vse po enem postopku zakodiral. Ker včeraj sem moral vseh 50 in več datotek odpret in jih shranit pod JOBs, to je pa kar zamudno. Se da to hitreje?

Pa še tole. V izvornem videu je zvok PCM, mislim da 8 bit (in nekaj malega kHz) in če ta zvok pretvorim v kak drug (mp3 recimo) format, se potem zvok ne sliši, če pa zvok pustim na "dircet stream copy", pa se, jasno. Pa me zanima, zakaj ni zvoka pri pretvorbi v mp3 (mogoče bi še kak MB profitiral).
LP Marko

Caligula ::

Probaj z Windows Moviemakerjem 2. Je ze v XPjih po defaultu.

BlackHole ::

Na tega sem čisto pozabil. Sem pa poskusil uvozit nekaj datotek in je vse kar sem dobil od njega, tole:
Windows Movie Maker je naletel na težavo in se mora zapreti. :\
LP Marko

pivmik ::

Če hočeš ohraniti kvaliteto se ti ne splača uporabljat Win Movie MAker.
Mislim, da virtualDub dela tudi v commandline načinu,
oz. po moje se da paketno obdelovat video datoteke. Poglej malo v Help oz Documentation.
LP, Gregor GRE^

BlackHole ::

Zdaj sem vse video posnetke pretvoril v xvid format, vendar me zanima s katerim programom, studiom se da zdaj tole editirat, uredit prehode med posameznimi posnetki, dodat glasbo, itd. Sem mislil, da bo šlo s Pinnacle Studio, pa se ne da odpret xvid datotek. Je kak tak program? :(
LP Marko

#000000 ::

Ja ne vem, ker nimam trenutno gor, ampak se mi zdi da se z Vegasom da.

Še tole, če boš zdej monteru tele (Xvid) filmčke in pol kompresiral se ti bo zelo poznalo na kvaliteti, tko da rajš monteraj tisti video kerga si dobu iz aparata ga izvozi kot nestisnjen AVI in z Virtual dub zapreši v določen kodek (Xvid) LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

pivmik ::

Najprej bi mogu film obdla, zmontirat in dodat efekte ter prehode, pol pa ko imaš narejen končni izdelek stvar skrčiš v XviD format.

Sony Vegas 6 meni ne odpre XviD filmčkov(samo zvok), čeprav imam kodeke uštimane kot je treba (ffdshow in orginal XviD kodek).

Puskusi s programomoma:
Ulead® VideoStudio™ 9
ali
Adobe® Premiere® Pro 1.5.

(Pa poročaj, če ti je uspelo).
LP, Gregor GRE^

marS ::

mpeg4 kodeki niso ravno primerni za obdelavo in montažo, najboljš je urejat nestisnjene avije ali pa direktno iz kamere dv format. z vsem ostalim boš imel samo težave. sicer pa bi blo bolje da na koncu izvoziš v dvd oz mpeg2 format.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

BlackHole ::

Še tole, če boš zdej monteru tele (Xvid) filmčke in pol kompresiral se ti bo zelo poznalo na kvaliteti

To vem, amapak ne bi jaz na koncu nič več kompresiral, ampak sem si zamislil nakaj takega kotje "direct stream copy" pri Virtual Dub. Jaz torej rabim samo za prehode in glasbo en progi. Če se to da sploh, čeprav ne vidim neke ovire.
LP Marko

#000000 ::

Sony Vegas 6 meni ne odpre XviD filmčkov(samo zvok),


Ja men se je zdelo da men jih je Vegas 4, ampak nism pa sigurn.

In kot sem že takoj povedal, montiraj (nestisnjen) video in pri izvozu ga šele stisni v (Xvid & Divx) še boljš pa da ga izvoziš kot nestisnjen AVI in ga kasneje z V dub stisneš. LP

#000000 ::

Glej za V dub si poglej tale članek Povezava lahko pa uporabiš tud Virtual Dub MOD keri omogoča čaranje tudi pa MPEG fajlih (česar navadaen V dub ne, in zdi se mi da lahko vanj uvoziš tud Xvid) googlaj pod Virtual dub MOD

Drugač pa ne vem ve čem je problem, monteri tisto kar si dobu iz kamere oz. aparata, in ko je zmontiran izvozi v tist kodek kerga pač imaš. Da pa to nebi vzelo tolk cajta jest izvozim v nestisnjen avi in tega naknadno z V dub sprešam v Xvid, čeprav dvakrat rendiram isti film je narejeno hitrejš kot, če bi stiskal med izvozom iz npr. Vegasa. LP

BlackHole ::

Izvorni kodek je MJPEG, tako da dvomim, da je kakšna razlika, če delam z xvid ali mjpeg. Bom probal z Vegasom.
LP Marko

pivmik ::

Razlika je, tako v hitrosti obdelave kot v kvaliteti slike. PA še MJPEG mislim da celo deluje normalno v Vegasu.
LP, Gregor GRE^

BlackHole ::

Ok, pustmo zdaj hitrost in to, jaz rabim en "studio", ki bo z divx-i znal delat enako ali podobno kot z nestisnjenim videom. Problem je že v tem, da enostavno nimam več original posnetkov. ;)
LP Marko

#000000 ::

Ajoj kuku lele, dobr nam nakladu več,z vegasom 4 se da to zrejat sm ravnokar sprobu (divx nisem) in verjetno če se da v 4-ki se da tud v verziji 6 tko da ni problema. LP

edit dela tud divx, ampak taprve mi jih ni pokazal v knijžnici, je treba spremenit na all files pol pa dela, in verjetno je tud pr ostalih verzijah tako. Velik uspeha LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

pivmik ::

Eko dragi hex črnec, samo zate sm naredu skrinšot :) :

Pa zdej kolkor sem spounem meni je tudi nekatere xvid-e in divx-e v štirici res uspelo uvozit, samo ne vseh, kot je pač se Vegasu zapašalo. Se mi pa res čudno zdi, da jih 6-ka noče odpirat, na uradnem forumu nisem našel nič uporabnega glede tega.
LP, Gregor GRE^

#000000 ::

Ja kur. ne vem zakaj, ampak ponavad so novejše verzije programov boljše oz. naj bi to bile. Aja dej ga probi kr v timeline potegnt mogoče bo šlo ? In v dokaz sem nardu še en :D šot he he LP

pivmik ::

Ne ne dela. če potegnem filem na timeline se doda samo avdio.
Tudi meni je delal XviD v Vegasu 4, ampak še to ne vsak.

#000000, kakšne kodeke imaš za XviD in DivX?

Jaz imam FFDShow, pa imam nastavljeno, da dekodira XviD in DivX, tako v DirectShow načinu kot tudi v VFW načinu. Vegas enostavno ne spolno občuje žive sile. A ima morda kdo drugi kakšen predlog/idejo?
LP, Gregor GRE^

#000000 ::

Ja tole imam gor in ffd naštiman po defaultu, men se zdi da se mi še ni zgodl odkar vegasa uporabljam da mi kazga fajla ni odprlo. LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VirtualDub za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5814669 (8075) Revenant
»

kako narediti soliden film (sony/pinacle/.MPEG/.AVI)

Oddelek: Zvok in slika
113253 (2955) pivmik
»

Pretvorba DV v DivX

Oddelek: Zvok in slika
323250 (2153) teoo
»

*.ogm Format

Oddelek: Zvok in slika
342196 (1761) trpo
»

Adobe Premiere DivX plug-in

Oddelek: Programska oprema
121644 (1494) CaqKa

Več podobnih tem