» »

FTP kablovje - omarica

FTP kablovje - omarica

MTm2H37rqt7B ::

Pozdravljeni,

na Vas se obracam z sledecim problemom.

Od telefonske omarice (na zunannji strani hise) zelim potegniti na podstreho nov kabel (za uporabo VDSL).

Zarad taksnih in drugacnih motenj, bi uporabil FTP kabel. Vem, da je treba folijo na obeh straneh ozemljiti (to je izvedljivo). Zanima me, ali je uredu resitev ce:

uporabim samo 1 parico (od 4ih) ostale so v luftu in da folijo enostavno 'zrolam' in ozemljim? Brez kaksnih posebnih RJ45 konektorjev? Oz. na eni strani bi sla parica direkt na krone v omarici + folija na ozemljitev, na drugi strani pa parica na RJ11 konektor in v VDSL modem ter folija spet na ozemljitev. Bi to slo?

Pa se to: gredo navadni RJ11 kontekorji na trdozilni kabel?

iNN ::

Kabel se ozemlji samo na eni strani!
==

MTm2H37rqt7B ::

Samo na eni? Men pa ljudje pravijo, da ce samo na eni, da se potem obnasa kot antena....

Kaj je zdej res?

KandazaR ::

Zadostuje ozemljitev na eni strani. Kabel bi se obnašal kot antena če ne bi bil ozemljen.

Tomay ::

Imel sem primer, ko je bil ftp kabel ozemljen na obeh straneh in ravno zato ni delalo. Problem je, če imata stavbi različen potencial potem ti po ftp-ju teče tok, ki moti mrežno komunikacijo.
Voodoo 4Ever

MTm2H37rqt7B ::

Se tole da dodam (hvala za vse do-zdajsnje informacije): Ce bom uporabil samo 1 parico od 4-ih, bi bilo pametno ostale 3 parice tudi ozemljiti (ker ne bodo nikamor priklopljene) ?

Tomay ::

Po defaultu neuporabljene parice pri ethernetu niso priklopljene nikamor, nekatere mrežne imajo samo 4 kontakte v konektorju.
Po moje bi z ozemljevanjem prej škodil povezavi, kot koristil.
Voodoo 4Ever

MTm2H37rqt7B ::

Najlepsa hvala za odgovore:)

Zanima me se tole: ker gre FTP kabel v krone na eni strani, na drugi pa v RJ11 (navadni telefonski kontektor).

Najbrz gre v krone samo trdozilni kabel? In ce gre samo trdi, rabim posebne RJ11 kontektorje za trdo zilo ali bodo navadni dovolj?

Tomay ::

Konektorji so enako za oboje trde in finožične kable.
Voodoo 4Ever

murphyboy11 ::

saj v kroni boš zaključil vse parice na konektorju bojo pač ne glede ozemlitve je pa tako če ozemliš na eni strani je vredu v primeru indukcije posebaj pri velkih dolžinah vodnika ... Če pa ozemljiš vodnik na obeh koncih lahko narediš dobro lahko pa tudi slabo ker motnje recimo potem ne morejo ven recimo inducirana napetost se inducira povečuje in na koncu skuri komponento ker pač nima kam iti ker shild na obeh straneh deluje kot nekakšna Faradayeva kletka če je pa samo na eni strani pa inducirana napetost steče proti zemlji.....:S


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena telekomunikacijske inštalacije

Oddelek: Omrežja in internet
224043 (3099) d4vid
»

Nakup LAN kablov kat. 5 ali 6 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6615849 (14266) Invictus
»

EMP zaščita omrežja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
141556 (1141) Anteus
»

Povezava iz omarice do modema

Oddelek: Omrežja in internet
345534 (4670) ZGI
»

UTP poleg koaksialne antene

Oddelek: Omrežja in internet
293898 (3564) Pyr0Beast

Več podobnih tem