» »

[nForce 4 Ultra, integrirana zvočna]Problemi z zvokom

[nForce 4 Ultra, integrirana zvočna]Problemi z zvokom

W3by ::

LP!

Preden sem šel pisat tole, sem prebrskal toliko strani da se mi je že skoraj zmešalo. Torej problem je sledeč:
Prej sem imel naložen WinXP sp1 in je vse delovalo normalno. Potem sem kupil Webcam od Logitecha in ker so driverji zahtevali SP2 sem ga bil prisiljen inštalirat. Delovalo je še kar vredu, pojavil pa se je problem z zvokom. Če sem odprl kak program ali kaj, kar je le malo obremenilo zvok, je ta zaštekal. V igrah npr. CS 1.6 je framerate padel pod 30 fps, če sem imel vžgan winamp. Zvok je tudi velikokrat hreščal, se predvajal prepočasi,...

Danes sem komp formatiral in gor na novo naložil winse z sp2. Naložim driverje za zvok (AC97 od realteka z original cdja od plate) in se pojavi isti problem. Poizkusil sem tudi z driverji od nVidie in je isto sranje. V Winampu mi pod DirectSound output in Status piše mixing: software, kar pomeni da Hardware acceleration ne dela in to je verjetno tudi vzrok. Če odprem dxdiag in pod Sound testiram DirectSound mi testira samo Software, Hardwarskega pospeševanja pa ni. Slider hardware acceleration mi nastavi na Basic.

Specs:
Gigabyte K8NF-9 ultra
Amd athlon 64 3200+
1 gb rama

Prosim če mi lahko kdo pomaga, drugače grem naravnost v Idrijo :O
  • spremenil: W3by ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem s 5.1 zvokom

Oddelek: Pomoč in nasveti
91124 (992) neoto
»

Novi nForce driverji 4.24

Oddelek: Programska oprema
302075 (1174) ERGY
»

nForce2 in zvok.....

Oddelek: Zvok in slika
181125 (941) Tilen
»

Winamp 5 ne deluje tako kot winamp 3

Oddelek: Programska oprema
71477 (1140) m_z
»

Program, ki zkorišča zvočo kartico.

Oddelek: Programiranje
341935 (1300) Microsoft

Več podobnih tem