» »

Grafična kartica - Problem

Grafična kartica - Problem

sisoruen ::

pred kratkim sem zamenjal grafično kartico. In sicer ati readeon 9520 se z ati radeon 9600xt. takrat se je pojavila težava, ki si jo lahko ogledate tule slika 1 in tule slika 2

ta problem se ponavadi pojavi, ko zaženem pc. ne vedno, ampak v večini primerov. zanimivo pa je to, da če računalnik potem ugasnem in spet prižgem, se problem ne pojavi več. včasih ga moram ugasnit in spet prižgat 2x ali 3x, ampak problem vedno izgine. in ko se mi enkrat računalnik normalno zažene, torej brez tistih čudnih motenj na ekranu, stvar deluje brez nobenih težav. tudi če računalnik ponovno zaženem ali če ga uporabljam ves dan. tudi igre mi ne delajo nobenih težav, vse dela kot je treba. problem se pa spet ponovi, ko računalnik ugasnem.

a se komu kaj sanja, v čem je problem?
  • spremenilo: sisoruen ()

Tilen ::

Imam podoben problem z Leadtek 6800GT na polici. Ti artefakti nocejo zginit, tudi v biosu jih imam. Nic ni videt skurjeno, nikoli voltmoda na graficni itd... Vzel dol tisti ogromen hladilnik, pogledal spodaj, zgoraj, naokoli, nic. Sestavim nazaj, priklopim, isto.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

sisoruen ::

ja, ti artefakti se pojavljajo tudi preden se zaženejo windowsi.

Tilen ::

Mogoce se tvoja kartica pripravlja na pot v vecna lovisca, moja pa ze tam caka.
Treba pocakat, da se kdo oglasi, ki je morebiti ta problem imel in ga nekako resil. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

junKy ::

Probaj druge driverje?

sisoruen ::

če bi bili krivi driverji, potem bi se po moje problem pojavljal samo v windowsih in to pač konstantno.

Tilen ::

Tako je. Zadeva je hardwerske narave IMO. Katera komponenta bi pa tole lahko delala se mi pa sanja ne.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tr0n ::

Pri stari kartici se ti to ne pojavlja, pri novi pa?

Guess what's wrong. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Tilen ::

Tr0n, nimam se nove. Prav zato zdaj vse nabavljam. Zaenkrat imam od kolega eno predpotopno pci graficno :)

Mislil sem komponento na graficni. Kaksni kondic ipd...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tr0n ::

To pravim sisoruen-u. :)

ZLOky ::

Pri meni enak problem s sliko, sicer na AIW 9800SE z ZELOOOO težkim hladilnikom. Probal že marsikaj... Nazdanje se mi še najbolj dozdeva, da je zaradi teže hladilnika se deformirala kartica in nekje povzroča ali slabe kontakte ali karkoli podobnega. Potem sem pa med delovanjem pošlatal grafično (jo zamajal gor in dol in opazil da se ti artefakti spreminjajo). Rešitev je v mojem primeru sledeča: grafična je podprta tako da je sila na grafično nasprotno od sile teže in tudi nekaj milimetrov višje leži grafična, kot v "ohlapnem načinu". Takšen hladilnik je pa na (bolje rečeno okoli) grafični:

In še povezava: KLJIK!
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

Tilen ::

No na tej Leadtekovi je tudi nekako tako, da je hladilnik "okoli". Sicer so skozi vijaki ki spodnjo stran povezujejo z zgornjo in se da lepo vse zategnit itd... Je pa res, da se je tole pojavilo na moji graficni, ko sem jo malo resneje "zamajal" >:D. Kasneje pa nisem niti probal vec majat kaj... kr je vse skupaj zgledlo bol bogo, brez ucinka. Probal isto graficno tudi v drugi masini, isto.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

sisoruen ::

tron, ja. pri stari atijevi 9250 se teh problemom ni. samo pri 9600xt se mi pojavljajo.

sisoruen ::

pa še to, moja kartica je na mašini v kateri je bila prej, delovala. razmišljam, ali imam prešvoh napajalnik.

Tilen ::

Mmm, jaz pa ko sem mojo testiral v drugem racunalu je le to imelo sibkejsi napajalnik. Tko da mogoce je se upanje...

To, da ti pa prodajalec rece, da je nekaj prej delalo je bolj tako-tako. Razen ce si res sam videl, da je zadeva prej delovala.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

sisoruen ::

ja, ampak zanimivo pri meni je to, da mi ta kartica v bistvu deluje. tudi sedaj, ko to pišem, jo imam inštalirano in vse dela kot je treba in brez problemov. ko pa enkrat ugasnem računalnik, potem se pa lahko problem ponovi. ne vedno. včasih mi pc že iz prve zažene kot je treba. včasih ga pa moram malo ugašat pa spet prižigat.

Tilen ::

To mi bolj kot ne slici na ZLOky-ev problem oziroma njegovo resitev. Jaz lahko ugasam ure in ne bo nic bolje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

sisoruen ::

hm... sicer ne vem ali ima to kaj veze ali ne. ampak sem šel v bios in nastavil vse na "default" vrednosti. in od takrat se težava ni več pojavila. je pa res, da sem v tem času ugasnil računalnik le dvakrat. torej, prav tolikokrat sem ga spet prižgal, brez da bi se problem pojavil. torej, bomo videli kako se bo to obneslo....

Tilen ::

Imas kr sreco, men tut clear cmos ne pomaga.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mura55 ::

Enaka kartica, podoben problem. Po nekaj urah (4-6) delovanja računalnika se zgodi SLIKA1. Sledi restart in vse je ok.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728764 (6163) Vuli
»

Kako izvesti pasivno hlajenje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
62583 (2583) Keyser Soze
»

menjava chipset ventilatorja na Asus A8N-E

Oddelek: Pomoč in nasveti
5921 (813) StricGeZza
»

CYCLO za hlajenje ram modulov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61397 (1229) dfi
»

DFI LP UT NF4 ULTRA D - glasnost ventilatorja ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221399 (928) tiborrr

Več podobnih tem