» »

konfiguracija za server

konfiguracija za server

DejaVu ::

ker scene ze dlje casa ne spremljam bi potreboval vaso pomoc.

odlocil sem se, da nabavim server, ki bo poganjal online igre. povezava bo 100mbit, tako da glede tega ne rabite skrbet. kar mora bit: kista, napajalnik, plata, rami, cpu, cpu cooler, disk in mrezna.

disk naj bo cimmanjsi in zato tudi nizja cena. ne bom uporabljal za kakrsnikoli storage. ze disk z 10gb je dovolj (fajn bi blo ce bi se dalo dobit kak hiter poceni disk s tako kapaciteto). mrezna je naceloma lahko integrirana (ce to ni razlike v performansah ?). zdaj kaj pa resnicno nucam dobro je brute power cpu. al je navit al ne, surova moc je tista ki steje (gledal sem nekaj overclocking teh core 2 duo, se posebej model E6300, samo verjetno tak dobre razlicice ne dobim nikjer vec). pa seveda, vodno hlajenje verjetno ne pride v postev za server, tako da bi blo fajn dobit nekaj kar se dobro navija tudi na zracnem hlajenju (+ ustrezno zmogljiv zracni cooler). ramov je 512 dovolj (game server ne porabi vec kot 100 mega nikoli), tak da raje vrzem se par jurjov v boljsi cpu, kot pa 1gb rama. ohisje naj bo zracno, pa napajalnik dovolj mocan.

budget: 600 €

na dan z idejami :)

thx

Tilen ::

mrezna je naceloma lahko integrirana (ce to ni razlike v performansah ?)

Ne ga lomit. Ce mislis za tole tudi zaracunavat potem si umisli nekaj od 3coma ali Intel-a za zmerno ceno seveda. Gre se za to, da lahko s tem zbijes pinge tko da na mrezni ne sparat.

Ram pod 1GB je totalno brezveze glede na to da je en ploscek ze 33 eur v pelugi recimo. 66 eur za 1 GB? ;)

air cooler

Server masin se naceloma ne navija. Lahko pa gres s kaksno P5B[135eur mimovrste] in E4300 [175eur funtech] na en zelo stable overclock.

Rabis DOBER napajalc, se posebej ce se ta tvoj server ne misli vsak dan rebootat. tule
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

DejaVu ::

hvala za odgovor.

zdaj gledam tole peluga trgovino, ki je v gradcu baje. sem z mbja in mi nebi bilo problem skocit gor po robo. a se mi splaca, da kr vse zadeve nabavim tam? ali je vecja verjetnost da dobim dober primerek proca v slo?

aja pa 120 € ne mislim dajat za napajalnik, se mi zdi malo pretirano. tudi ce server kdaj crashne ni panike :) ni to tak hudo delikatna zadeva da bi moralo met 99,9% uptima :)

Tilen ::

Tile c2d proci so vsi dobri. Sploh pa jih ne smes navijat do meje ce mislis imet za server. Glede Peluge pa mislim da se splaca, ce bi kar vse tam nabavil.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

DejaVu ::

ja navil bom do meje stabilnosti :) fajn bi blo uporabljat ga tam prek 3ghz, to bi blo super :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi gaming PC (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17833420 (27790) Siddh
»

Server ali močnejši PC? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509520 (8279) _Dejan_
»

komponente za navit server

Oddelek: Strojna oprema
6894 (746) DejaVu
»

Iščem namizni računalnik z majhnim ohišjem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13312635 (9942) krneki0001
»

pc za server

Oddelek: Kaj kupiti
9912 (758) DejaVu

Več podobnih tem