» »

pc za server

pc za server

DejaVu ::

kupujem novi pc za server, imam ze disk. kupil bom neko MSIjevo plato (za 20k) in procesor AMD barton 2500+. problem pa nastane pri hlajenju. kaj kupiti? kaksno ohishe? in pa katere RAMe naj kupim. ali bi blo fajn, ce si omislim CORSAIR rame, ker so zelo hitri. server bo namenjen hostanju iger in zato rabim zelo mocno masino, ki bo imela nizke temp in visoko stabilnost in hitrost. svetujte mi kaj naj kupim za 40k. mora bit ohishe+cooler+rami. ramov je dovolj 256m se mi zdi.

frenk ::

al mislš ohišje+napajalnik??

DejaVu ::

ja, no pravzaprav sem nasel eno ohisje, ki sem ga mel za pentiuma 800, pa 250W napajalnik. ceprav je ohisje bolj malo, bom pac napajalnik mel posebej izven ohisja. razmisljam za kaksno vodno hlajenje, da mi ohladi procesor na kaksno sobno temp. to bi blo kul. se da dobit za kakih 20k?

pa glede ramov. se mi sploh splaca vzet corsair? kaksna je razlika v delovanju pcja, ker bo obremenjenost cpuja na kakih 80%, in pa server po sprejemal kakih 30kb/s, oddajal do 50kb/s (server za igro). ali ram igra pomembno vlogo pri tem?

frenk ::

raj vzam twinmos...loh tud 3700 če maš preveč dnarja:)

vodno hlajenje za 20k...hm

rabljena črpalka za 5k
rabljen blok za 5k
radiator za 5k
cevi in objemke 2k-3k
12cm vent za 2,5k

jah da se:)

Dami ::

Ti rabiš server ne pa neko OC mašino ne? Ramov mej min 512, če maš keš dej 1024mb. Ker ti ne priporočam da navijaš, bojo 333mhz rami čist ok. Bolš met 1gb 2700 kot pa 512mb 3200. Za cooler pa SK7 al pa SLK900u če maš dnar bo čist dost. Sam ne mi devat vodnega v server.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

DejaVu ::

ok, torej cim vec rama? ceprav igra pozere maksimalno 100Mb.

povejte mi se zakaj ne bi kupil corsair rama? kaj niso nic kaj bolj hitri? glede na to, da mora pri hostanju server kar naprej jemat in posiljat podatke v ram?

DejaVu ::

aja pa se to. nek prodajalec mi je rekel, da je za dober igralni server pomembna tudi ethernet kartica, katera se prikljuci na modem (za boljse pinge pri visjih obremenitvah in manj laga). treba bi bilo kupit posebno kartico, ki ne obremenjuje cpuja. ali je to res?

Jux ::

SLO COPPER:

1. Če delaš server, si zapomn. TO NI COMP KI GA HOČEŠ OC, KER MORA BIT MAXIMALNO STABILEN. Tko da kup en čist navaden cooler, ki je dost tih in je narjen za hlajenje ratinga 2500+. Pozabi DIY vodno, to je povsem neuporabno za server.
2. Za server je najbolj pomeben ram. vsaj 512MB, pa ni treba nevem kakšnih ramov, neki kar dela pr PC2700 (DDR333). ****reklama: jst glih prodajam PC3200 Samsung modul 256mb, pa ga prodam za cca. 10k sit:konec reklame****
3. Glede mrežne kartice pa sprobaj, vendar mislim da bo v vašem primeru povsem nepomembno, ker vas bo itak limitral ADSL al pa KABEL, karkoli že mate.
4. Predvsem pa mislim, da že s procom delate totalen overkill, rečmo za ene server na katermu bo igral 10 ljudi, je pomojem dost že p3 1000, 1GB rama in to je to. Razni 2500+ so totalen overkill, vi ste se pomojem čist narobe lotil te stvari, ker ste delal računalnik za igrat igrce ne pa za hostat igre.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

frenk ::

če maš sam za hostat igre je res da ni treba tolk hitre mašine
jest mam server navit pa dela brez problemov:D...poleg tega tud ni nč narobe če se 1x na let sesuje

DejaVu ::

ok, ocitno moram vse povedat. poznate igro deusex? ceprav je zelo malo dx igralcev ampak jaz sem si omislis se en pc, da bom lahko gostil in igral. problem te igre je, da je MP dodatek zelo slabo kodiran in pri cca. 16 igralcih (to kar gre na ADSL 2048/768) je moj trenutni procesor (amd xp 2200+) obremenjen na neboste verjeli okoli 95%. nic ni narobe z mojo masino. vsi drugi ki gostijo dobivajo taksne vrednosti. in zato rabim zelo mocn procesor! pa se nekaj je. zaradi slabe kode (spet) pogosto prihaja do t. i. GPF (general protection fault - error). reducirajo se lahko s hitrejsim CPUjem oz. s hladnejsim (ocitno manj napak). in tu je point mojega serverja. zakaj ne bi kupil corsair rame? imajo veliko boljse dostopne case in bi celo mogoce pohitrile server (boljsi pingi in manj laga). lahko kdo obrazlozi ce ni res?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zmogljiva delovna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
717286 (4752) špela113
»

Pc for Gaming

Oddelek: Kaj kupiti
364722 (4085) 3628812423
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716768 (8807) Vlad Tepeš
»

Nakup pomnilnika za 40k

Oddelek: Kaj kupiti
241941 (1582) mloncar
»

corsair? da ali ne?

Oddelek: Kaj kupiti
171206 (790) DjTonic

Več podobnih tem