» »

Server ali močnejši PC?

Server ali močnejši PC?

«
1
2

mamomu ::

Rabim nasvet.

Ker naše podjetje gradi novo poslovno stavbo smo se odločili tudi za nakup novega serverja. Ta ki ga imamo sedaj je naredil svoje! Je pa res ena predpotopna mašina ( Pentium 533mhz, 1GB, 1x scsi 60gb disk,.. Win Server 2003 ).

Server poganja 10 lokalnih pc-jev in dva oddaljena dostopa ( preko VPN cisco ). Program ki ga poganja je comtronov TIC.

Ker naložba v samo stavbo presega 750 tisoč euro je treba pač nekje zategnit pas.

Ali bi bil en res dober pc ( i7, 16GB, 2x SAS disk, močen napajalnik, večjo ohišje,.. ) dovolj dober ali je res potrebno dajat par tisoč euro za server zadeve. Neke virtializacije res ne rabimo ampak le poganjanje programa TIC in dostop do njega iz lokalnih mašin.
mamomu j....!

opeter ::

Po mojem je več kot dovolj. Če vam je do sedaj stari Pentium deloval OK, ne vidim razloga, zakaj bi bilo potrebno investirat v neko novo hudo zadevo. Samo zaradi tega, ker se selite v novo zgradbo? Saj program ostaja isti, ne?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ABX ::

Če je trenutni strežnik dovolj hiter, v čemu je problem?

Če te muči design, menjaj ohišje.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

SigmaProg ::

Ja če gre res samo za to da dvanajst odjemalcev dostopa zagotovo ne potrebuješ strežnika (vsaj glede na razmerje cena/zmogljivost). Mogoče preveri koliko operacij se izvaja na sekundo (npr dostopov do baze - TIC mislim da ima sql server vzadaj), upoštevaj rast podjetja/zaposlenih v naslednjih x letih (x = pričakovana življenska doba kupljenega pc-ja), dobiš kolko operacij se bo delalo čez x let ter dodaj 20% rezerve
pa dobiš kaj je minimalna konfiguracija.

Edino kjer boš opazil razliko med strežnikom in navadnim pc-jem je upravljanje RAID polj (strežniki majo to dosti lepše urejeno).
Če tega ne rabiš/si pripravljen kako uro več vložit v testiranje scenarija odpovedi opreme... potem ni več nobenega razloga za strežnik

69charger ::

Splača se vzeti šibkejše in kvalitetnejše komponente da server ne bo odpovedal tako hitro.

mamomu ::

To ko sem napisal da sedanji strežnik še deluje ne pomeni da deluje ok. Malo se mu že kolca :)
Torej bi načeloma en i5 ali q8400 moral biti dovolj. Zraven ena res dobra plata ( kaj priporočate? Asus? ... )
8 ali 16GB ram?
2 SAS diska v raid in en dodaten sata za backup?
850W napajalnik in en thermaltake ohišje?
mamomu j....!

ABX ::

Naredi analizo hitrosti in preveri kaj ti povzroča zakasnitve.

Načeloma je vedno problem hitrost diska ni pa zdaj to absolutna resnica.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Spock83 ::

Kakšen Supermicro server, z redudančnim napajalnikom, SAS mislim, da ne rabiš, ampak SATA Enterprise diske. Recimo vsaj štiri za RAID5. Seveda kot so drugi rekli. Potrebno je najti ozko grlo.

ABX ::

Da ti ne kompliciram preveč. Tehnologija je od takrat zelo napredovala, tako da ne potrebuješ kaj preveč.

Software RAID, 4 SATA diski (Raid 10 ali 5), dual core CPU in 4GB rama so več kot dovolj. Mrežna je itak 1Gbps integrirana.
Antec 300 + UPS je OK. Če najdeš kaj poceni z dvojnim napajanjem pa še boljše.

P.S: virutalzacija je se super v primeru da potrebuješ več kot en server, ter migracija na drugi sistem. Zdaj verjetno boš moral vse na novo naložit, ker boš zamenjal hardware.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

mamomu ::

Bi bila ta kombinacija ok?
- PROCESOR INTEL CORE I7 - 950
- MAINBOARD S - 1366 ASUS P6T DELUXE V2
- RAM 16GB ( DDR3 4x4GB )
- 4x HDD WD 1TB 7200 32MB SATA2 BLACK ( RAID 10 )
- OHIšJE THERMALTAKE TOWER TAI - CHI VB5000SNA SREBRNO
- NAPAJALNIK ATX 850 WATT, CORSAIR 850TX, 80PLUS
- grafična navadna pasivna
- DVD čist navaden

Cena okoli 1200 z DDV
mamomu j....!

69charger ::

Ne pretiravaj,če vzameš i5 750 in kakšne 8gb rama bo več kot dovolj za prenose podatkov itd. Grafične pa sploh ne rabiš za server,vzameš plato z integrirano in imaš rešeno.

mamomu ::

Katera MB se priporoča ki ima podporo za raid, ima vdelan vga in je vzdržljiva 24/7? Za i5 procesor.
mamomu j....!

69charger ::

Pomojem bo TALE zmagala.

SigmaProg ::

Jaz bi za RAID raje vzel Intelovo matično...

janezek67 ::

mamomu je izjavil:

Rabim nasvet.

Ker naše podjetje gradi novo poslovno stavbo smo se odločili tudi za nakup novega serverja. Ta ki ga imamo sedaj je naredil svoje! Je pa res ena predpotopna mašina ( Pentium 533mhz, 1GB, 1x scsi 60gb disk,.. Win Server 2003 ).

Server poganja 10 lokalnih pc-jev in dva oddaljena dostopa ( preko VPN cisco ). Program ki ga poganja je comtronov TIC.

Ker naložba v samo stavbo presega 750 tisoč euro je treba pač nekje zategnit pas.

Ali bi bil en res dober pc ( i7, 16GB, 2x SAS disk, močen napajalnik, večjo ohišje,.. ) dovolj dober ali je res potrebno dajat par tisoč euro za server zadeve. Neke virtializacije res ne rabimo ampak le poganjanje programa TIC in dostop do njega iz lokalnih mašin.


Prvo kot prvo - šparate pri osnovnih sredstvih, ki vam nosijo denar in brez katerih ne bi bilo poslovanja. Denar je za stavbo, če bo direktor potreboval nov avto, se tudi ne bo šparalo, pri računalniškem serverju pa ....

Vsekakor bi osebno pogledal tudi kakšen HP Proliant server. Vsaj kar se zanesljivosti tiče. bi moral biti boljši od vsakega PC-ja. Se pa da tudi s sestavljenim PC-jem zagotoviti poslovanje. V nakup boš verjetno moral vključiti tudi kakšen nov OS za Win server.

SasoS ::

Točno tako...osnovni model serverja (kak Dell T310 ali HP) dobiš za nekaj čez jurja, obvezno pa naj ima hardwareski raid kontroler (PERC..) z baterijo drugače ti bo čez pol leta žal. Ne pozabi še na kak pripadajoči UPS, da ga ne bo vsak nihaj štroma ubil.

mamomu ::

Zraven se itak mora vzet tudi original programska oprema! Win 2008 server + 3 dodatne licence ( po 5 uporabnikov ). Že to znese 2 jurja.
janez : glej, pri vseh zadevah je potrebno racionalno razmislit kaj je dovolj dobro! Zakaj bi nabavljal server za 6 jurjov? Ker v vsakem primeru imam še dodatnih 5 jurejev stroškov za programsko opremo + prenos podatkov.
Še zadnja ponujena konfiguracija:
- ASUS Sabertooth 55i MB
- Intel Core i5-760
- 4x4GB DDR3 ram
- Adaptec RAID 3405 hardware kontroler
- 4x 1GB SATA II disk ( v raid 10 polju )
- en navaden DVD brener
- Corsair HX 750W napajalnik
- eno big tower dobro ohišje
- čist obična pasivna grafična kartica
- 2 dodatna ventilatorja za hlajenje notranjosti rač.
- MS server 2008 premium
- dodatne licence za 15 uporabnikov

To konfiguracija stane cca. max. 3500 euro.

Ker delamo preko comtron TIC-a in ne deloamo preko virtualizacije je po moje ta server ok za kar par let.

mnenje?
mamomu j....!

_Dejan_ ::

mnenje? Če poslovanje podjetja ni odvisno od strežnika, potem se ti ni treba obremenjevati kakšen strežnik/pc boš kupil in bo zgornja konfiguracija ali celo kaj cenejšega čisto ok...
Če praviš da je prej delalo na starem Pentiumu zakaj potem sedaj potrebuješ tako zmogljiv pc? Jaz osebno bi raje kupil kak cenejši in malo manj zmogljiv strežnik...

V vsakem primeru pa pazi pri izbiri diskov!!! Kupi serverske variante ki so namenjeni 24/7 uporabi drugače boš lahko imel veliko problemov z odpovedjo diskov ...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

mamomu ::

SAS diske?
mamomu j....!

misek ::

Tudi SATA so server edition verzije.

Tomas 33 ::

Kot so že nekateri rekli je poanta v zanesljivosti in ne v zmogljivosti.

Kot drugo pa boš pri brand name strežnikih čez 7 let še vedno dobil nadomestne dele.
Razlike v ceni pa tudi niso tako velike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomas 33 ()

_Dejan_ ::

mamomu je izjavil:

SAS diske?


Ni nujno. Milsim da ne potrebuješ SAS diskov, pa tudi cenovno niso ravno najbolj ugodni. Recimo en takšnih SATA diskov je Seagate Barracuda ES.2 ...

P.S. Če prav vidim ste pripravljeni odšteti cca. 1200EUR za strežnik(Brez softwarea)?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

Looooooka ::

Software raid?...ja to ful pomaga pri performanci.
Hardware raid kartice te dni niso tok drage.Se posebi ce govorimo o strezniku.
Za kksn small business je ze vredu ampak ne se potem cuditi ce bo cez cas performanca padla.Se posebi ce bo kdo dodajal diske.

Zgodovina sprememb…

mamomu ::

ma kakšen soft. raid! Kot vidiš sem napisal v konf. Adaptec RAID 3405 hardware kontroler
Ja, do 1500 euro brez softw.
mamomu j....!

neo ::

Več ko 750kilo evrov za stavbo, za informatiko pa je 1% od te vsote problem???
Če računamo na hitro: povprečna urna postavka je recimo 10EUR bruto, dela vas 12, kar je 120EUR na uro, kar znese 960 EUR na dan (cifre so teoretične) + vsi ostali stroški + nezadovoljstvo strank zaradi nezmožnosti vašega poslovanja + minus ki ga imate zaradi nezmožnosti poslovanja + izguba celotne baze v primeru da server rikne. In povsem takem vam je problem dat več kot 1500EUR za nek pošten server in pošten back up? V tem primeru je boljše da firmo zaprete. Za cca. 5 kilo evrov dobite za vas več ko dober server + back up,ampak, bože nedaj, potem šef verjetno ne bo mel marmorja v pisarni....
Neo's

flashroyal ::

neo@ - se 100% strinjam

Tisti, ki se mu v korist poslovanja zdi škoda dati ustrezno vsoto € za pravi strežnik + SW, ne pa neke igračke, naj vse računalnike vrže v smeti in za to vsoto nabavi ustrezno količino papirja in svinčnikov. Bo denar bolje porabljen.

Ravno zato pa se razvija in proizvaja PC za domačo uporabo, PC za pisarniško uporabo, PC za igranje iger (bolje imeti xbox, play station ali kaj podobnega...), notesnik za domačo uporabo, notesnik za poslovno uporabo, vhodne strežnike, strežnike srednjega ranga in enterprise strežnike, pa še kaj bi se našlo zraven. Pri nas pa je prvi cilj image avtomobila, potem image stavbe, potem image čim slabše plačanih delavcev, šele na koncu pa image modernih, učinkovitih in zanesljivih nosilcev poslovnih procesov, kamor ne sodi samo 1kos kvazi-strežnika, ampak tudi ustrezna sistemska in aplikativna integracija v samo poslovanje družbe. Teh pa je nažalost pri nas izredno malo.

mamomu ::

me prav zanima kaj bi vidva rekla, če bi se šlo za vajin denar!
In NE, direktor nima v pisarni marmora, zlatih kljuk,...
Ampak, najlepše je bit pameten ko se pometa pred drugim pragom.
Lepo sem vprašal ali je dovolj dobro če se vzame sestavljena kombinacija. Odgovor je očitno ne.
mamomu j....!

_Dejan_ ::

mamomu je izjavil:

me prav zanima kaj bi vidva rekla, če bi se šlo za vajin denar!
In NE, direktor nima v pisarni marmora, zlatih kljuk,...
Ampak, najlepše je bit pameten ko se pometa pred drugim pragom.
Lepo sem vprašal ali je dovolj dobro če se vzame sestavljena kombinacija. Odgovor je očitno ne.


Če to leti name sem ti povedal svoje.
1.) Če poslovanje podjetja NI odvisno od delovanja strežnika je vseeno kaj vzameš
2.) Če je poslovanje odvisno od delovanja in ti recimo 1-2 dnevni izpad strežnika(Nedelovanje, izguba podatkov za 1 dan v primeru da je backup urejen ali celo izguba vseh podatkov) ne povzroči večje izgube kot je razlika v ceni med pc-jem in strežnikom potem vzami pc.

Odločitev je vaša in za posledice ob odpovedi kakšnega dela si boste sami krivi oz. bo kriva vaša škrtost :) ...
Poglej če najdeš tukaj kaj novega ali mogoče starega par mesecev z garancijo: LINK
V vsakem primeru boljši nakup kot pa nakup pc-ja...

P.S. Če je denar res takšen problem potem bi jaz pustil tako kot je bilo do sedaj(stari strežnik) in pač ko bi crknil(ko bo več denarja na voljo) kupil nekaj kar bo ponovno dolgo služilo...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

neo ::

mamomu je izjavil:

me prav zanima kaj bi vidva rekla, če bi se šlo za vajin denar!
In NE, direktor nima v pisarni marmora, zlatih kljuk,...
Ampak, najlepše je bit pameten ko se pometa pred drugim pragom.
Lepo sem vprašal ali je dovolj dobro če se vzame sestavljena kombinacija. Odgovor je očitno ne.


Glej, očitno nisi zastopil poante. Nisem rekel da ima direktor marmor v pisarni in zlate kljuke itd. itd., hotel sem samo povedat, da ima v SLO prednost vse drugo pred informatiko. Zaradi mene vzamite najbolj običen PC, vam bo TIC ziher vredu laufal, lahko da bo laufalo vse skup 5 let, lahko 1 leto, lahko pa samo par mesecev. Ampak, problem se bo pojavil ko bo vse skup crknilo, vam odletela baza, pa ne boste mogli delat par dni. Če vam to nič ne pomeni, potem vzemi običen PC, če vam izpad poslovanja nekaj pomeni, pa bo žal potrebno več kot samo 1000€. In če imate pametnega direktorja, pa če mu boš ti stvar pravilno razložil, mu ne bo problem izkašljat dodatnih cekinov.
Neo's

janezek67 ::

Direktor vilo si je naredil,
in avto novi je dobil,
dobiček v žep si razdelil,
in delavcem božičnico odtegnil.

In zdaj "mamomu" sever nov potrebuje,
kaj si ta fant le izmišljuje,
moral on bo varčevati,
nettop za evrov 300 v te namene dati.

Namesto windows Linux naj si instalira,
in kakšno free trgovino naj še sprogramira,
rešitev tako dobro naj deluje,
da se še SAP po rešitvi tej zgleduje.

Ko tako v firmi tej "mamomu" je garal,
čas prosti in energijo zato je dal,
žena njegova ljubimca je dobila,
da nebi od lakote hin naredila.


No, tole je janezev komentar. Malce hodmušen a še kako resničen. Žal.

Se p pridružujem nekatreim tule gor, ki enako mislijo kot sam. Menim, da je poslovanje vaše firme pomembnejše od šparanja pri strojni opremi.

mamomu ::

U mater, en bolj pameten od drugega!
Kje vi samozvani pametnjakoviči ne razumete dejstva da imam proračuna le okoli 1500 euro za hardware in cca. 2000 za win server. In NIČ več!
Kaj naj zdaj - se na zobe vržem? Tako pač je in ne moralizirate če niste pozvani zato!
Bilo je zastavljeni čist obično vprašanje ob predpostavki, da je do sedaj laufal en navaden pc ( sicer z scsi ) diskom že 10 let in da se mu bliža njegov konec.
mamomu j....!

jest10 ::

Ti ne razumeš nooo. Golf ni dober. Za do trgovine moreš imeti minimalno Patrijo.

BadB0y ::

Jah tud ce bo imel nevem kaki server in bo crknil in nebo imel nadomestnega nebo zadeva delala v par urah. :)


_Dejan_ ::

BadB0y je izjavil:

Jah tud ce bo imel nevem kaki server in bo crknil in nebo imel nadomestnega nebo zadeva delala v par urah. :)


Ni poanta v tem. Če rabi 24/7 potem bo šel na virtualizacijo in HA in tako če mu odpove hardware ne bo imel izpada...
Problem bo nastal čez 1 ali 2 leti ko bo crknila plata in nove ne bo mogel dobiti. Takrat se bodo zadeve zelo zakomplicirale... Druga opcija pa je, da kupi dva enaka PC-ja in dnevno dela image celotnega sistema in ma tudi rezervo če en crkne :D
Fora je v tem da za serverje bo dobil identične dele tudi čez 5let ali več kar pa za desktop ne moreš reči. Če ste takšnega mnenja mi prosim povejte kje lahko danes kupim AMD Athlon 64 3200+ socket 939 ali recimo DFI LanParty UT nF4 Ultra-D seveda mora biti novo(lahko rabljeno z garancijo) in račun na moje podjetje...

Kot sem že ene 3x rekel raje vzami server ki je malce manj zmogljiv kot npr. :
2x dual core xeon 3GHz ali 1x Quad xeon 2,4GHz
8GB ECC rama
...
Ki te bo stal cca. 1500€ pa boš lahko bolj mirno spal in tudi nadomestne dele boš enostavno dobil...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

BadB0y ::

_Dejan_

Tudi ce ima virtualne masine ? a tam ce crkne plata racunalnik dela se naprej ?


_Dejan_ ::

BadB0y je izjavil:

_Dejan_

Tudi ce ima virtualne masine ? a tam ce crkne plata racunalnik dela se naprej ?


Če bi prebral kaj sem napisal bi vedel odgovor. Odgovor je ja Virtualna mašina bo še vedno delovala ampak ne na tem PC-ju kjer je crknila plata ampak na drugem.
Zato sem napisal da če rabi 27/7 da rabi virtualizacijo IN HA(High Availability)

V takem njegovem primeru da bi bile finance omogočene in potreba po tem bi pač imel 2 hosta na katerem bi laufala ena VM za managment, druga VM pa bi bila njihov windows sistem. V primeru da en host crkne se obe VM avtomatsko zaženejo na drugem hostu, podatki pa se itak online prenašajo med hosti. To je laično povedano...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

jest10 ::

Virtualizacije se pa ne moreš špilati na običnem PCju ane?

_Dejan_ ::

jest10 je izjavil:

Virtualizacije se pa ne moreš špilati na običnem PCju ane?


Seveda se lahko. Pri vmware ESXi vem da dela na navadnem PC-ju le intel mrežno kartico moraš imeti. Za storage adapter pa ne vem če dela na ICH ker sem uporabljal LSI 9260-8i ko sem testiral...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

bluefish ::

Lahko se jo, odvisno seveda od zahtev.

mamomu ::

Kot server bi verjetno ta bil ok? http://www.sestavi.si/index.php/item/di...
mamomu j....!

bedak ::

kaj pa tale?

http://www.mlacom.si/artikel/50111/Stre...

+ 2x samsung f3 1tb

_Dejan_ ::

mamomu je izjavil:

Kot server bi verjetno ta bil ok? http://www.sestavi.si/index.php/item/di...


Mislim da je tak server več kot dober za vas. Ima vse kar potrebujeteoz še več. Garancijo pa ima 4 leta karje tudi ok.

bedak je izjavil:

kaj pa tale?

http://www.mlacom.si/artikel/50111/Stre...

+ 2x samsung f3 1tb


Hm če primerjam z zgornjo ponudbo je ta HP več denarja za manj stvari... Recimo nima ILO, ima samo 1 Giga LAN, nima DVD pekača(za kakšen manjši backup), garancija samo 1 leto, če dodaš še 2 x 1TB disk(vsak cca. 140€) si že preko cene delovega ...

Samsung diska jaz nebi tlačil v server na RAID kontroler. Sam sem imel na začasnem strežniku 4xSamsung F1 1TB v RAID5(1 disk je bil spare), in je po 1 mesecu uporabe odpovedal 1 disk, nato je med rebuildanjem RAID-a odpovedal še drugi in tudi tretji je v SMART-u pričel kazati probleme... Seveda se je RAID polje podrlo in zadeva je vzela ogromno časa da sem dobil podatke nazaj ...

Tako da raje dat 30€ več in kupiti namenske diske ki so namenjeni 24/7 uporabi in je manj možnosti da bodo hitro odpovedali...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

alfa_amon ::

mi lahko poveš kako pridem do skrivnega menuja(tht)pk350?

noraguta ::

mah pr novi bajti se pa špara, za par jurjev pr serverju, traparija. ampak vžn da je fikus.še plače znižita, da siu dala raceptorka silikone nardit.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

mamomu ::

Ti si en kojn! So tvoji dnari? Si jih ti zaslužil? Če nisi pol ne moraliziraj in ne piši traparij!
mamomu j....!

bedak ::

kaj težite človeku, pač toliko ima na voljo, j.... ga; očitno je dell-ov res pravi

_Dejan_ ::

bedak je izjavil:

kaj težite človeku, pač toliko ima na voljo, j.... ga; očitno je dell-ov res pravi


Težili smo zato ker je hotel kupiti navaden PC in ne raje bolj robustne server variante, pa čeprav za isti denar(1500€) dobi malo švohnejši server, ki bo vseeno dovolj zmogljiv če so sedaj imeli zadevo na celerončku ki je imel pod 1GHz :)

alfa_amon je izjavil:

mi lahko poveš kako pridem do skrivnega menuja(tht)pk350?


Si ti malo zgrešil temo?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

noraguta ::

mamomu je izjavil:

Ti si en kojn! So tvoji dnari? Si jih ti zaslužil? Če nisi pol ne moraliziraj in ne piši traparij!

moji so moji dnarji , tvoji so pa tvoji. če plačam tolk za on site garancijo kot ti za cel backend je to očitno "potrata". ampak glede nato , da si komaj kaj dovzeten za nasvete, kaj je sploh namen tvojega posta? koliko boš prihranil? veselje nad novo bajto? ali si hotel zgolj aktualizirat demoklejev meč, in gre zgolj še zaeno neuspešno literarno delo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

bedak ::

_Dejan_ je izjavil:


Težili smo zato ker je hotel kupiti navaden PC in ne raje bolj robustne server variante, pa čeprav za isti denar(1500€) dobi malo švohnejši server, ki bo vseeno dovolj zmogljiv če so sedaj imeli zadevo na celerončku ki je imel pod 1GHz :)



no in si je človek že premislil, s teženjem ni letelo nate ampak na recimo na noraguta, ...

mamomu ::

Def. se bo kupil SERVER za okoli 1500 in ne močnejši pc. Zato sem tudi odprl temo da se posvetujem - neprimerne pa so izjave o silikonih, marmorju, nižanju plač,...!
mamomu j....!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD vs HDD v strežniku

Oddelek: Kaj kupiti
162547 (1885) Ishmael
»

Server v podjetju (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
547703 (5236) Malajlo
»

Nov strežnik za malo podjetje

Oddelek: Kaj kupiti
366120 (4424) woow
»

Mocnejsi streznik za virtualizacijo

Oddelek: Strojna oprema
396351 (5477) Isotropic
»

Strežnik za mini firmo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10515665 (12760) ta-mau

Več podobnih tem