» »

Ročna nastavitev varnosti v registru za wivXP HE

Ročna nastavitev varnosti v registru za wivXP HE

Rokomah ::

Še vedno imam nerešen problem v omrežju, kjer računalnik z winXP HomeEdition ne dovoli pristop (zahteva geslo) ostalim, ki imajo win98.
Poskušal sem že vse možno in se ne da rešiti, zato mi verjetno ostane še samo rešitev, da ročno v registru izključim zahtevano geslo za pristop do računalnika z winXP.
Kje in kako se to naredi, prosim za postopek.

Najlepša hvala za pomoč.

amigo_no1 ::

Rokomah ::

Ne zaleže!!!
Sledim vsakemu postopku, pa ni uspeha.
Mislim, da bo potrebno pobrskati po registrum, da izključim zahtevano geslo.

Duhec ::

Poizkusi:
Na računalniku XP Home administratorju določi geslo.
Restartaj XPH računalo in se iz Win98 prijavi kot administrator z admin geslom.
Če še zavrača potem v Explorerju (raziskovalcu) pod zavihkom "View" spodaj pod "Advanced Settings" izklopi "Use Simple File Sharing". Po restartu še enkrat test dostopa.

Rokomah ::

Na računalniku XP Home administratorju določi geslo. Restartaj XPH računalo in se iz Win98 prijavi kot administrator z admin geslom.


Na vseh računalnikih v omrežju sem že poskušal z gesli tako in drugače.
Trenutno imajo vsi računalniki enako uporabniško ime in geslo in vsi so v isti delovni skupini, pa ne pomaga!!!

Če še zavrača potem v Explorerju (raziskovalcu) pod zavihkom "View" spodaj pod "Advanced Settings" izklopi "Use Simple File Sharing". Po restartu še enkrat test dostopa


winXW Home, nima možnosti preklopa "Simple File Sharing" (vsaj jest ga ne najdem), baje zato, ker je v Home že po defoultu narejeno na Simple File Sharing.

Iskal sem tudi že po internetu razne rešitve in vsepovsot mi navajajo, da je to relativno lahko rešljivi problem, vendar sem poskušal na desetine raznih načinov in rešitev, pa nič ne zaleže!
Ali je možno, da je pri inštalaciji servis pack 2 (ta program namreč nastavi višjo stopno zaščite in gesla za pristop), prišlo do napake pri nštalaciji in, da zato ne morem uveljavlajti vse te rešitve?????????
Ali se da varno reinštalirati Servis Pack 2???

amigo_no1 ::

start/run/regedit:

disable Simple File Sharing

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa]
"forceguest"=dword:00000000

Rokomah ::

@jeje997
tvoja navedena sprememba v registru ni prinesla spremembe!
Še zna kdo pomagati, da odpravim problem z zahtevanim geslom pri winXP HE.

Hvala

Duhec ::

Izklopi Windows firewall (ali ZoneAlarm, Sygate ...) pa po restartu ponovno poizkusi.
Lahko pingaš vse PCje med seboj ?
Je administratorju (ne uporabniku z admin pravicami !) na XP Home dodeljeno geslo ?

Rokomah ::

Vsi računalniki v omrežju se vidijo in vsi lahko komunicirajo med seboj, samo winXP zahteva geslo, če hočeš pristopat do njega, s strani win98. Sem imel že izklopljen požarni zid, delal sem že po gornjih navodili, reinštaliral SP2, pa nikakor ne gre !!!!
Programsko opremo ne morem menjati, format ne morem narediti, NUJNO pa morem vspostaviti delujočo mrežno povezavo.

Mi še zna kdo pomagati, ne vem, mogoče da se v registru ročno odstrani zahtevano geslo.
Tisto, kar je že bilo goraj predlagano, ni zaleglo.

Prosim za pomoč!

HVALA


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sheranje preko routerja

Oddelek: Omrežja in internet
91313 (1220) amigo_no1
»

Domače omrežje ne DELA - prosim za pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
171607 (1429) hruske
»

Zaklep map.

Oddelek: Pomoč in nasveti
81810 (1629) Nevron
»

Windows XP mreza error

Oddelek: Pomoč in nasveti
231784 (1517) aliado
»

WinXP - zaklenjena mapa

Oddelek: Pomoč in nasveti
101175 (997) andrej

Več podobnih tem