» »

Arhivski CD Delkin

Arhivski CD Delkin

buick ::

Pri trgovini Meditrade ponujajo arhivski CD Delkin (predvsem za shranjevanje fotografij)z deklarirano življensko dobo 300 let!?
Kaj si vi mislite o tem oziroma ima kdo že kakšne izkušnje? Mislite, da je zadeva res toliko boljša od "normalnih" CD - jev, da bi se jo splačalo kupiti za shranjevanje fotografij?

StratOS ::

Deklarirano na ta način, da ga imaš zaprtega, da ga nič ne uporabljaš ( skoraj ).

Drugače pa je max. življenska doba CD/DVD medijev cca 10 let, da ne govorimo o kompatibilnostjo sedajšnih CD/DVD driveov z mediji pred 10 leti.

300 let se mi zdi veliko preveč, že čez 10 let je vprašanje če boš našel kak drive ali program/simulator oz. kakršno koli napravo, da ti bo "prebrala" vsebino medija, seveda če bo vsebina medija še nedotaknjena.

Zato pravim, izdelujte backupe pomembnih podatkov vsake 2-3 leti, ne do vam žal.
Backupe lahko imate tudi na HD-jih, jaz jih imam celo na serverju.

Drugo vprašanje je seveda cena, rekel bi da je zaradi tistih "300 let" malce večja, kajne ?
Po tehtnem razmisleku bi moral za to dobo shraniti še drive,potem konektorje, matično ... no, da ne naštevam naprej - kar cel računalnik.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

buick ::

Hvala, zelo pameten odgovor :)

bastadu ::

Vsake (recimo) 10 let, ko se tehnologija optičnih - or whatever - pogonov konkretno zamenja, si prekopiraš celoten backup na medije trenutnih tehnologij, stare pa še vedno za vsak slučaj prišparaš... Tako lahko delaš v nedogled in 1x na tako dolgo obdobke pa ni tako težko si vzeti kak dan ali dva in vse prekopirati na nove medije...

opeter ::

Tako lahko delaš v nedogled in 1x na tako dolgo obdobke pa ni tako težko si vzeti kak dan ali dva in vse prekopirati na nove medije...

Ja to je res, a kaj, ko imaš recimo 300 DVD ploščkov?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

R33D3M33R ::

Maš pa nove medije, ki razdelijo to število na precej manjše.
Tudi jaz si delam backupe na tak način. Pričel sem s CD-ROM backupom - ki jih še vedno hranim in včasih pridejo zelo zelo prav, nato pa se je količina podatkov povečala in sedaj delam backup na DVD - me pride precej ceneje. Ko bodo pa na voljo pekači za HD-DVD oz. Blue Ray po spodobnih cenah bom pa delal varnostne kopije na te ploščke.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk za življenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
789368 (6556) Jst
»

Uporaba USB ključev ali SD kartic kot backup?

Oddelek: Pomoč in nasveti
326137 (5387) energetik
»

Nova anketa: je DVD/Blu ray enota (že) odveč? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostalo
10026668 (24140) kuglvinkl
»

Kako do podatkov čez 20-40 let? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
7510139 (7616) Pyr0Beast
»

Kaj kupiti za arhiviranje podatkov

Oddelek: Kaj kupiti
121977 (1792) Caligula

Več podobnih tem