» »

SIOL in T2 na istem omrezju

SIOL in T2 na istem omrezju

ElNuncio ::

Pozdravljeni,
informativno me zanima...
Torej jaz imam SIOL ADSL vezan na router, kateri potem deli internetno/mrezno povezavo do racunalnikov. Imam pa za dobit T-2, ampak ne bom izklopil SIOLa. Torej se da naredit na oba in SIOL in T-2 delujeta na isti mrezi, nekako da je T-2 povezava kot nadgradnja SIOLa? Je imel kdo izkusnje s temali cim podobnim?

Hvala.

Opkow ::

Ce bos imel T2 dostop na VDSL povezavi, potem pozabi. Edino, ce nimas fizicno 2 tel. prikljucka v bajti.
Ce pa bos imel T2 preko optike, pol je pa mozno.

Senitel ::

Ne bo šlo, pa ne zaradi tvoje lokalne mreže doma, ampak zato ker ne moreš imet večih širokopasovnih priključkov na eni bakreni parici (razen če dobiš optiko).

ElNuncio ::

Mam fizicno na razpolago vec telefonskih prikljuckov, ni problem v tem. Malo sem raziskoval po internetu pa ugotovil, da obstajo ti. Load Balancing Routerji, ki naj omogocajo vec internetnih priključkov hkrati. Kaj to deluje na principu, če imam 10Mbps ADSL in 10Mbps T-2, torej skupaj 20Mbps? Ali verjetneje na principu vsake internetne povezave posebej, torej ne morem npr. downlodat en file z 20Mbps, ampak lahko bi 2 fila po 10Mbps?

Sicer sem nasu celo en clanek v Monitorju - Usmerjevalnik z rezervo (klik), vendar me zanimajo tudi vasa mnenja,ce ima kdo kaksne izkusnje še s tem.
Hvala.

trnvpeti ::

prav razmisljas
lahko 2x po 10m uporabljas
torej, nabavi load balancing router
ali pa uporabi linux za to

Yacksy ::

Load Balancing usmerjevalniki delajo tako kot jih nastaviš. Druga linija je lahko kot backup, lahko pa se nastavlja load balancing. Opcij je precej.

Kar se tiče izbire load balancing usmerjevalnika, pa je odvisno od tvojega omrežja. Koliko računalnikov planiraš imeti v mreži?

Za srednje veliko mrežo bi ti predlagal tale usmerjevalnik
Shit happens

ElNuncio ::

Tole zadevo bi potreboval za mrezo priblizno 15 racunalnikov.

Torej se da to tako preprosto resit:D . Kako pa v praksi to deluje, je zadeva stabilna? To sprasujem ker sem prebral clanek v Monitorju(link sem podal v prejsnjem postu), kjer pravijo, da se jim je usmerjevalnik večkrat in v različnih primerih "obesil.

ToniT ::

Za to je idealen pfSense in kak star računalnik ali pa recimo ta router, ki se boota iz CF kartice in lahko na njega namestiš Monowall oz. pfSense.

trnvpeti ::

15 racunalnikov?
ce ne bos imel nic torrentov in mule, potem ti bo kaksen low cost dual wan router sfolgal
drugace pa en racunalnik, nad 500Mhz

AndrejS ::

lahko uporabiš 2 navadna routerja in računalnike nastaviš kateri dostopa preko katerega ponudnika - torej routerja.
Samo pri tem moreš vsaj na enem izklopit DHCP .

Yacksy ::

Če je imel Level One probleme s stabilnostjo je to problem tistega usmerjevalnika, ne pa Load balancinga na splošno.
Vigor po mojih izkušnjah nima problemov s kakšnim obešanjem. Če pa bi rad imel linux ruter, je pa to tudi dobra opcija kar ti fantje predlagajo.
Shit happens

trnvpeti ::

ce prodajas omenjeni izdelek, ne smes nic cez reci a ne :)

Yacksy ::

Poglej, za kaj se bo odločil je meni popolnoma vseeno. Jaz človeku poizkušam pomagat, ne pa prodat opremo. Po mojem mnenju so izkušnje iz prve roke zelo dobrodošle.
Shit happens

bartmatej ::

Tudi tule imaš enega z dvojnim WANom

LP Matej

trnvpeti ::

tale netgear ima spec:
* Processor: 200 MHz 32-bit RISC
* Memory: 4MB Flash, 16MB DRAM
* Power requirements: 12V DC, 1.2A – plug is localized to country of sale
* Dimensions: 7.45 x 4.85 x 1.26 in. (18.92 x 12.31 x 3.19cm)
* Weight: 1.37 lbs. (0.62 kg)


yacky lahko napises se za tistega predlaganega?

kulSMS ::

kaj pfSense nima podpore za qos?

Yacksy ::

Hardverskih specifikacij nimam drugih, razen da ima 16M memorya. Kar se pa tiče stvari, ki jih podpira pa je na linku vse lepo razloženo.
Shit happens

ElNuncio ::

Hvala vsem za pomoc.

Torej si bom omislu enega od teh usmerjevalnikov z dvemi WAN porti. Sej bi se igral tudi z pfSense, linuxom in kakim slabsim računalnikom, ampak ker se ne gre za domaco rabo ampak rabim v sluzbi bom raje porabu vec denarja in manj casa. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IPS / IDS performance

Oddelek: Omrežja in internet
131733 (1453) harmony
»

kombinacija "dveh internetov"

Oddelek: Omrežja in internet
182545 (1489) Voluharr
»

Kateri Dual WAN router

Oddelek: Kaj kupiti
9893 (592) igorpec
»

Na internet hkrati preko dveh ISPjev

Oddelek: Omrežja in internet
51336 (1021) Tomay
»

Optika 20/20 ft. linksys wrt54g (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
789165 (5394) Pyr0Beast

Več podobnih tem