» »

Ruter!!!

Ruter!!!

kiki13 ::

Zdravo!
Mene pa zanima kako bi jst usmeru hitrost downloadda in uploadda??
Imam ruter na ruter so privezani 4 računalniki, jaz bi pa zdaj rad naredil da bi npr. da bi moj računalnik dobiwal pol mb downloadda ustali trije pa pou mb...Da bi moj računalnik imeu wečjo hitrost.

Se zahvaljujem za odgovore!
kiikii

Klemenn ::

1. software namestit na druge računalnike in jim tako omejit
2. na router neoriginalni firmware ki MOGOČE podpira tako funkcijo (original firmware tega ne..skor zihr)
3. nakup dragega routerja ki to omogoča :)

kiki13 ::

Še vedno me zanima kako bi razdeliu hitrost po računalnikih da npr. jaz ko špilam cod2 prek neta ko rabim dost hitrosti in da sestra ki je na msnju malo.. npr mam 1mb povezavo... in bi jo razdeliu njej 250 meni 750 KB/s Kako bi to naredil?
kiikii

Senitel ::

Lahko namestiš sestri gor netlimiter, lahko pa se spustiš v QoS vode na routerju (če to podpira). Samo to se ne omejuje tako da direkt razdeliš. :)

amigo_no1 ::

Kateri router imaš ?

kiki13 ::

Ja evo imam ruter Edimax Wireless Router, kot si rekel senitel ke bi pa dobil ta program netlimiter mi daš lahko prosim kašn link ali vsaj naslov kašnega takega programa??
kiikii

overlord_tm ::

Shinobi170 ::

Sicer ne vem, če ti router podpira tak QoS, da bi loh razdelil povezavo po dejanski hitrosto linije, ker so takšni routerji v manjšini, drugače pa si loh z NetLimiterjem zelo dobro pomagaš. Pobrskaj po Muli: NetLimiter (priporočam verzijo 1.30, ker deluje lepo). Če boš pa dol dal verzije 2.x, pa le pazi, da ne boš aktiviral firewall, ki ga te verzije imajo vgrajenega, ker bo pol vse skupaj bolj zanič.

#000000 ::

Da si sposodim temo. Mene pa zanima, če lahko s tem netlimiterjem limitiraš promet recimo za vsako kartico posebej.

Gre za to, da imam eno mašino za download, in bi vanjo vtaknil wifi kartico, da bi v bistvu mašina postala AP, vendar ker sem tej mašini dodelil veliko bandwitha, bi verjetno ta pretok veljal tudi za wifi kartico. Aja še tole kako najlažje narest AP na xp-jih. LP

BlazP ::

Vecja hitrost ti pri igranju online spila najbrz ne bo pomagala tako kot bi ti hotel. Vklop QoS bo najverjetneje stvar se poslabsal zaradi dodatnega procesiranja na routerju.

Shinobi170 ::

Z NetLimiterjem lahko omejuješ pretok podatkov compa, na kateremu imaš NL. Torej, če hočeš to storiti na npr. 3 računalnikih, moraš nastavit NL na vsakem posebej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako omejiti download pri routerju.

Oddelek: Omrežja in internet
6630 (577) Nejc1994
»

Omejitev računalnika v mrezi

Oddelek: Omrežja in internet
261789 (1386) amigo_no1
»

Omejitev dl/ul

Oddelek: Omrežja in internet
61296 (1181) MTm2H37rqt7B
»

Program za omejevanje hitrosti interneta ???

Oddelek: Programska oprema
51096 (1025) darkolord
»

Omejitev pretoka v LAN-u

Oddelek: Strojna oprema
71247 (1090) imott3791

Več podobnih tem