» »

FDV je nekoristen fax

FDV je nekoristen fax

Temo vidijo: vsi
««
2 / 27
»»

perci ::

Zakaj bi država morala to storiti? A smo na kitajskem?

Jst lahko zdele ustanovim še 5 FDV-jev z skupno 5000 vpisnimi mesti, pa nima država kej težit. Kolk mi bo pa laufalo in kolk bo potem laufalo mojim diplomantom je pa druga stvar.

Ampak na to mora misliti študent sam.

KandazaR ::

Dokaz?

Pa kak dokaz rabiš? Malo poglej po raznih oglasih za zaposlitev pa boš videl da je več povpraševanja po ekonomistih kot pa npr. kulturologih.

@perci študij v Sloveniji je zaenkrat zastonj, zato ima po mojem mnenju država pravico omejiti vpise kjer ni povpraševanja na trgu dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

kekz ::

Vsekakor bi država morala omejit vpis, to sigurno.


To ravno ne, ampak bi bilo pa prav, da fakulteti namenijo natančno toliko sredstev (ko že ravno država plačuje), kolikor se ve, da se bo kadrov rabilo. In da se tudi vnaprej javno pove, kakšno je predvideno povpraševanje po teh kadrih.
Potem pa naj se odloči vsak sam, če se mu zdi perspektivno študirati in fakulteta naj sama določi način financiranja takega študija.

Sem proti dekretom!

Daedalus ::

Pa kak dokaz rabiš? Malo poglej po raznih oglasih za zaposlitev pa boš videl da je več povpraševanja po ekonomistih kot pa npr. kulturologih.

Dokaz rabim. Tak, kjer bo lepo črno na belem pisalo, da je ekonomist lažje zaposljiv, kot FDV-jevec. Simple as that. Glede navedenega primera pa:

Družboslovni informatiki so zelo vroča roba. Jih je _res_ malo brezposelnih, v rangu par osebov/letno. Se pravi, ekonomija sux, ker je več dipl. ekon. na borzi.

Tolko o merodajnih primerjavah, he he.

Aja, dokaz.

Pa še malo date - brskanje po bazi nezaposlenih glede na izobrazbo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

@LOL ::

Družboslovno informatiko lahko mirno ukinejo in naredijo še eno smer na FRIju mimogrede
Novinarstvo priključijo filofaksu
Tudi kulutorlogijo lahko priključijo kaki smeri na FFju kot kaki dodatni predmeti
Ostalo je pa godno za "Cancel">:D

Fora je v tem da kakor so že povedali tu, šolstvo je zastonj in ga več ali manj podpiramo ravno tehniška stroka z industrijo na čelu kjer se celo ustvarja prihodek neposredno, in dokler bo tako (brezplačno) bomo lahko tudi kako rekli kako pa kaj. Zato je povsem samoumevno da naj razpišejo LE toliko mest kolikor je potreba v sloveniji - denimo za neko srednjeročno obdobje. Pa tut če bo kdaj pomanjkanje kulturologov lahko pa en ki to ni zraven vskoči - zaradi tega slovensko gospodarstvo ne bo utrpelo izgub>:D Da ne omenimo da potem evčina teh "družboslovcev" visi po zavodih za zaposlovanje - spet strošek vsakega zaposlenca, še posebej nas ki malce več zaslužimo in vsaj mene osebno potem to tudi precej jezi!
Ker folku nuditi študij po katerem se niti ne vedo za kaj so bili mišljeni - to pa je sick in ubogo
Če pa bi bilo v celoti za plačevati -> I don't give a shit>:D
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

@LOL ::

Če smo pošteni naj mi en levičar ki tako podpira FDV pove:
- kje v zasebnem sektorju se lahko zaposli kultorolog ali obramboslovec ali politolog? Kako korist imaš lahko od njega poleg mešanja zraka v pisarni? Zdej ne vem, bi mogu pogledat kok klima kuri Watov na uro, ker če preveč je morda ceneje da si potem namesto klim v pisarnah ubodejo kakega FDVjevca da jim hladi in meša zrak... Ne bi bilo neumno izračunat.>:D
Ker vsi taki ki se zaposlijo v javnem sektorju so IMO breme, od njih je pa učinek precej nikakav. Saj ne da so erkli da se bo administracija krčila -> še dodaten razlog za zmanjšanje vpisa na FDV.
Ampak oni imajo razne Miheljake in podobne , bog en daj da se kaj takega zgodi, bi bila koj državljanska nepokorščina (to da je pa Miheljak high in navadno tele je pa že dokazal). Skratka gre za preveč politično vplivne ljudi da bi bilo kaj takega mogoče. Do takrat se bo pač vse skupaj poznalo kot safr v državni blagajni
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

leinad ::

FDV financira država, državo financirajo davkoplačevalci. V interesu davkoplačevalcev je da država čimbolj optimizira porabo njihovega denarja, v njihovem interesu ni, da v ogromni meri financira ustanovo, ki masovno producira težko zaposljiv kader, ki se posledično znajde na zavodu za brezposelne, kar dodatno obremenjuje davkoplačevalce. Jaz temu pravim neumna poraba denarja- plačuješ za to, da boš potem lahko še dodatno plačeval. Zakaj enim to ni jasno in jim ni jasno zakaj je državni intervencionizem tukaj čisto upravičen?

@LOL ::

Tako je!

Vedno se nekaj povsod glasijo da bi morala biti država dober gospodar! .......:|

Poglejte dragi levičarji in ostali zakrneleži: za vsakega fakin' FDVjevca (ker je že debata o točno FDVju) gre tudi iz mojega žepa ko se jih par sto letno valja po zavodih za zaposlovanje. Poleg tega da s oto ljudje v najlepših letih (gledano iz vidika države>:D ) oni visijo na zavodih (čeprav so že prej vedeli da služb ni - ko so se vpisovali)...I don't get it:\
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

jype ::

@LOL> - kje v zasebnem sektorju se lahko zaposli kultorolog ali obramboslovec ali politolog?

V marketingu. Vsi po vrsti.

@LOL ::

Ravno tako kot dipl.ing.strojništva, srednješolski gimnazijec....

Nisi me ravno prepričal. Je že res da tudi profesorji na FDVju ne vedo ravno najbolje kam "podtakniti" take kadre>:D ki jih sproducirajo. Samo katere veščine pozna denimo kulturolog da ga lahko jaz zaposlim v denimo svoje privat podjetje? (razen airconditioninga)
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

edge540 ::

FDV financira država, državo financirajo davkoplačevalci. V interesu davkoplačevalcev je da država čimbolj optimizira porabo njihovega denarja, v njihovem interesu ni, da v ogromni meri financira ustanovo, ki masovno producira težko zaposljiv kader, ki se posledično znajde na zavodu za brezposelne, kar dodatno obremenjuje davkoplačevalce. Jaz temu pravim neumna poraba denarja- plačuješ za to, da boš potem lahko še dodatno plačeval. Zakaj enim to ni jasno in jim ni jasno zakaj je državni intervencionizem tukaj čisto upravičen?


Sej nekaterim nam je to jasno. Ampak naši dragi vladi pač nekatere stvari niso jasne, ne glede na to kako očitne so. Mislim se bolj trudijo spraviti verouk v šole kot pa naret iz tega šmorna, ki ga imamo zdaj nek spodoben šolski sistem.

leinad ::

jype je zaposljiv v marketingu, ker je kulturolog, politolog, ali kljub temu da je to kar je?

@LOL ::

Tako naj naredijo kot je na igralstvu ko je na leto za vpis nekje par mest - za režiserje recimo 5 (za kulturologe recimo 5 in NE 40:\ )
Vendar je jasno kam pes taco moli. Miheljak in podobni se seveda križajo zato ker vedo da pri taki populaciji njihova služba ni več varna>:D Znajo pa drugega pak ne kot neproduktivno vrtenje gobca

ajdi - sedaj se ravno odpravljam z enim FDVjevcem na pivo (pa ni šala), on je eden od redkih ki se mu jebe za marxistične ideje in težnje>:D
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

jype ::

@LOL> Samo katere veščine pozna denimo kulturolog da ga lahko jaz zaposlim v denimo svoje privat podjetje? (razen airconditioninga)

V kateri branži pa si? Ker jaz, na primer, za metalurško podjetje ne bi iskal kadra, ki diplomira na FDV, če se javi in zna delat tisto, kar jaz potrebujem, pa seveda ni problema.

Carnivore> jype je zaposljiv v marketingu, ker je kulturolog, politolog, ali kljub temu da je to kar je?

Manjka ti vejica. Jaz nisem zaposljiv v marketingu, ker se težko upiram glasnemu krohotu, ko ljudem lažem v obraz.

Gre za to da če so naredili FDV je jasno, da znajo vsaj malo blefirat (ker jih tam tudi tega učijo, saj tisti, ki obiskujejo fakulteto, že vedo), kar je temeljna kvalifikacija vsakega človeka, zaposlenega v marketingu.

Ampak, po drugi strani jaz v svojem podjetju, ki razvija programsko opremo, ne bi zaposlil nobenega zgolj zato, ker ima diplomo s FRI, pa se zato ne derem, da je treba ta nekoristen faks zapreti.

Tear_DR0P ::

mi je hecno ko se kar naprej pojavljajo teme, kako so v ITju prenizke plače, po drugi strani bi pa radi ljudje šolal več IT personela :) ker jih je kao premalo - spet vsi poznajo polno FDVjevcev, ki nimajo službe, jaz pa diplomiranih FDVjevcev brez službe poznam zelo malo

potem družboslovne informatike na FDV ne moreš kar ukinit in jo prestavit na FRI ali FF - kot prvo na FDVju uči anuška ferligoj, ki je svetovna eminenca na področju statistike, splicahl, ki je podobno pomemben tip kar se tiče metodologij, imamo še Mvarja, ki skupaj z prof. Batagelj z FMF razvijata softare za mrežno planiranje in obdelavo velikih mrež, to so kadri ki jih ne moreš kar tako za 30*6 ljudi prezaposlit

vsi ste prepričani, kako FDVjevci samo zrak mešajo in noben ne ve kam bi zaposlil obramboslovca v privatni sektor - mogoče pa v varovanje? samo zelo zelo ozkogledi ste, to vas jebe.

Kar pa se rdeče indoktrinacije tiče je pa tko - come and see - jaz sem rdeč samo pod kožo
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

delfinus ::

Nekaj izseckov o tem kako se zaposljujejo podiplomski studentje FDV sem ze navedel na prejsnji strani. Na kaksne nacine, kje, kako in po kaksnem casu se zaposljujejo dodiplomski studentje FDV pa si lahko preberete v studiji Antona Krambergerja TUKAJ..

lp, D.

leinad ::

Gre za to da če so naredili FDV je jasno, da znajo vsaj malo blefirat (ker jih tam tudi tega učijo, saj tisti, ki obiskujejo fakulteto, že vedo), kar je temeljna kvalifikacija vsakega človeka, zaposlenega v marketingu.

Zato, da bo on razvil svoje bleferske sposobnosti orenk in tako kot je treba je potrebnega 4 leta visokošolskega šolanja, ki ga povrhu financirajo državljani? Majke mi ej, tudi jaz se težko držim nazaj od smeha:D

No to je pa tvoja filozofija jype, očitno pa to ni filozofija večine firm, ki vabijo študente še preden diplomirajo, da prično delat za njih ZGOLJ za to, ker so na FRIju. Pa s tem ne hvalim, da je FRI ne vem kako super, ker ni, pač pa to dejstvo pove, da so vsi FRIjevci komot zaposljivi in to je to kar zanima davkoplačevalce- vložen denar, ne le da se bo vrnil, ampak celo obrestoval.
Da FRI nauči mnogo premalo, mogoče res- ne vem, ker sem še komaj prvi letnik, vendar to na "globalnem" nivoju ni važno, to je važno na "lokalnem" oz. je notranji problem stroke, ni problem države in davkoplačevalcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leinad ()

jype ::

Carnivore, Fizikalko, preberita link od delfincka, potem se pa naprej sprašujta, s kakšnimi zgubami se družita, da z dokončanim družboslovnim faksom ne najdejo službe...

Loki ::

fdv (v okrnjeni obliki) bi bil spodoben kot interesna dejavnost ali del predmetnika (po ZDA nacinu) za razne tehnicne poklice, da se jih malo izobrazi se v splosnih temah oz. da se razne tezavnejse primerke socializira (vzemimo tukaj stereotipnega frijevca).
seveda ob predpostavki, da predmeti nebi bili tako mesanje megle, da niti ne ves, kaj bi se ucil za izpit (berem ravno eno tako knjigo s fdvja).

ker povisajo (na sihtu) ne takega, ki obvlada delo tako, da se sanja o njem, programira z mezincem na nogi, ampak nima recimo pojma o (uspesni) komunikaciji ali vodenju teama.
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Daedalus ::

jype je zaposljiv v marketingu, ker je kulturolog, politolog, ali kljub temu da je to kar je?

Ker bullshit. Če nekdo ni zaposljiv, ker je pač butl, mu noben naziv ne pomeni nič. Tako je to. In govoriti, da butl-programer (po nazivu) je bolj zaposljiv ko butl-politolog je pa res višek neumnosti.

@LOL - industrija da prispeva največji delež k BDP-ju? Jojmene, jaz sem pa mislil, da je storitveni sektor največji po obsegu. Sam ti zgleda še živiš v enem drugem času...

No to je pa tvoja filozofija jype, očitno pa to ni filozofija večine firm, ki vabijo študente še preden diplomirajo, da prično delat za njih ZGOLJ za to, ker so na FRIju. Pa s tem ne hvalim, da je FRI ne vem kako super, ker ni, je pa dejstvo, da so vsi FRIjevci komot zaposljivi in to je to kar zanima davkoplačevalce- vložen denar, ne le da se bo vrnil, ampak celo obrestoval.

Ja, ko je povprašenje po neki delovni sili precej večje od ponudbe, pol lahko pa res vsak kekec dobi službo zaradi naziva. Če se bo pa to enkrat malo poštimalo - me pa zanima, kak bojo vsi s FRI-ja še meli službo pred diplomo. Pa tud slaba tolažba je to - mam službo, ker sem pač nekak spacal skup diplomo na FRI-ju. V bistvu si s to trditvijo samega sebe vstrelil direkt v nogo:D

Da povem nekoliko bolj domače - FRIjevci se šlepate na strukturni neskladnosti trga. Ne dobivate služb, ker bi bli tako prekleto ah in sploh, ampak jih dobivate, ker ste edini. Hvalit se, da si najboljši nekje, kjer maš monopol, je pa :D :D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

leinad ::

Sorry jype ampak pričakovat, da bom jemal FDVjevo lastno raziskavo za resno in merodajno pa je naivno. Verjetno ni v njihovem interesu, v lastno skledo pljuvajoč rezultat, da producirajo neuporaben kader? Pri reprezentativnem vzorcu ni noben problem izbrat kandidate, za katere veš kako bodo rezultirali. Sploh, če za tem stoji tvoj lasten interes. Kot pa sam ugotavljaš, FDVjevce odlikujejo blefiranje in mešanje megle, tako da ni dvakrat za reči...

Jaz hočem videti raziskavo, ki bo zaobjela VSE diplomante FDVja in na njej temelječ procent zaposlenosti. Ta pa je lahko zaradi mene, kar od FDVja- razen ponarejat, pri njej nimaš kaj štrikat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leinad ()

Fizikalko ::

Iz tistega pdf-ja:

"Študentje, da ne rečemo elita, na FDV so siplomanti študijske smeri "mednarodni odnosi" ki imajo dokaj zahteven prpgram študija..."

Da ne bom počil od smeha. Huda objektivnost, res. :(

leinad ::

@Daedalus:

Namen FRIja je, da producira kader, ki bo izkoristil pridobljeno znanje v gospodarstvu, ker gospodarstvo rabi tak kader.
Namen FDVja je da sproducira kader, ki nima pojma kje bo porabil svoje znanje(izvzemiva par programov, ki so izjema), ker gospodarstvo ne rabi takega kadra.

Povej mi kakšen vpliv ima znanje pridobljeno med študijem pri kulturologu(& company), če potem opravlja neko čisto x delo, ki nima veze z njegovo izobrazbo. Delo pri katerem, če bi bil po izobrazbi vodovodar, ne bi bilo nobene razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leinad ()

delfinus ::

Raziskava zaobjema vse diplomante fdv v obdobju 1990 - 2004 in spremlja trende njihove zaposljivosti oz. nezaposljivosti glede na podatke, ki jih je posredoval Zavod Republike Slovenije za Zaposlovanje. Raziskava ne kuje FDV v oblake. Pokaze svoje prednosti, svoje slabosti in opozori na razvojne dileme v prihodnje.

lp, D.

Daedalus ::

Jaz hočem videti raziskavo, ki bo zaobjela VSE diplomante FDVja in na njej temelječ procent zaposlenosti. Ta pa je lahko zaradi mene, kar od FDVja- razen ponarejat, pri njej nimaš kaj štrikat.

Gor maš link. Zberi podatke o nezaposlenih po študijskih programih na FDV-ju, pa primerjaj s podatki o številu diplomiranih na FDV-ju za tisto leto. Boš dobil približek, za okvirno sliko pa bo čisto dovolj.

Kar se pa tiče domnevne nezanesljivosti raziskave - dokaži, s kontraargumenti glede na uporabljeno metodologijo raziskovanja, da je prirejena. Še na prvi strani ti piše, da so komentarji in kritike - zaželjeni. Torej?


Namen FRIja je, da producira kader, ki bo izkoristil pridobljeno znanje v gospodarstvu, ker gospodarstvo rabi tak kader.
Namen FDVja je da sproducira kader, ki nima pojma kje bo porabil svoje znanje(izvzemiva par programov, ki so izjema), ker gospodarstvo ne rabi takega kadra.


Namen FRI-ja je, da izobražuje tiste, ki jih zanimajo študijski programi na FRI-ju. In ne boš verjel - namen FDV-ja je isti.

Kar pa rabi gospodarstvo, pa ni v tvoji ali moji presoji. Je v presoji Trga. A se razumemo? Al bi malo po centralnoplansko štrikal in določal, kaj bomo proizvajali v naslednji petletki?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

leinad ::

Ja, ko je povprašenje po neki delovni sili precej večje od ponudbe, pol lahko pa res vsak kekec dobi službo zaradi naziva. Če se bo pa to enkrat malo poštimalo - me pa zanima, kak bojo vsi s FRI-ja še meli službo pred diplomo. Pa tud slaba tolažba je to - mam službo, ker sem pač nekak spacal skup diplomo na FRI-ju. V bistvu si s to trditvijo samega sebe vstrelil direkt v nogo:D

Da povem nekoliko bolj domače - FRIjevci se šlepate na strukturni neskladnosti trga. Ne dobivate služb, ker bi bli tako prekleto ah in sploh, ampak jih dobivate, ker ste edini. Hvalit se, da si najboljši nekje, kjer maš monopol, je pa :D :D


Kot prvo, razčistiva da, govoriva na splošno, ne o meni, razumi to. Tvoje pripombe o tolažbi so odveč.

Veseli me pa, da kapiraš kje je bistvo- ne bremenimo proračuna, ker je povpraševanje ogromno. To je vse.

Kvaliteta FRIjevcev je problem računalništva, ne problem države. Brezposelnost FRIjevcev bi bil problem države. Razumi še to.

jype ::

Carnivore> Veseli me pa, da kapiraš kje je bistvo- ne bremenimo proračuna, ker je povpraševanje ogromno. To je vse.

Kako ga ne bremenite? Saj FRI sponzorira država! Takoj podret, mojega denarja se že ne bo zapravlalo za lenuhe, ki še seštevat ne znajo, pa se bodo šli neke računalničarje!

delfinus ::

Ce kdo dvomi strokovnost avtorja: dr. Anton Kramberger

SICRIS
COBISS
Tekoci raziskovalni program: Analiza dela, izobraževanja in zaposlovanja

leinad ::

Gor maš link. Zberi podatke o nezaposlenih po študijskih programih na FDV-ju, pa primerjaj s podatki o številu diplomiranih na FDV-ju za tisto leto. Boš dobil približek, za okvirno sliko pa bo čisto dovolj.

Kar se pa tiče domnevne nezanesljivosti raziskave - dokaži, s kontraargumenti glede na uporabljeno metodologijo raziskovanja, da je prirejena. Še na prvi strani ti piše, da so komentarji in kritike - zaželjeni. Torej?


Nimam ne volje, ne časa, da bi jaz zbiral te podatke. Imam pa upravičen dvom v verodostojnost raziskave. Kot ti na sodišču noben sodnik v obravnavi ne bo kot argumenta priznal lastne raziskave, ki bo govorila v tvoj prid.


Namen FRI-ja je, da izobražuje tiste, ki jih zanimajo študijski programi na FRI-ju. In ne boš verjel - namen FDV-ja je isti.

Kar pa rabi gospodarstvo, pa ni v tvoji ali moji presoji. Je v presoji Trga. A se razumemo? Al bi malo po centralnoplansko štrikal in določal, kaj bomo proizvajali v naslednji petletki?


Razumeva se super, le da je naloga države, da se ravna po presoji Trga. Kar Trg ne rabi ne podpira, kar Trg rabi podpira. Študije, ki se ne nameravajo ozirati na gospodarske potrebe pa naj kar veselo furajo na zasebnih faksih. OK?

leinad ::

Kako ga ne bremenite? Saj FRI sponzorira država! Takoj podret, mojega denarja se že ne bo zapravlalo za lenuhe, ki še seštevat ne znajo, pa se bodo šli neke računalničarje!


V mislih imam- input/output. FRIjevec bo s plačevanjem davkov ob zaposlitvi več kot vrnil investiran denar. Ne bo se redil na zavodu.

Z FRIja pa pridejo lahko slabi programerji, lenuhi pa zagotovo ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leinad ()

edge540 ::

"Študentje, da ne rečemo elita, na FDV so diplomanti študijske smeri "mednarodni odnosi" ki imajo dokaj zahteven program študija..."


lol?

Slišim jaz od ljudi na FDV-ju kak zahteven študij je ja. Včasih se po cel teden se učijo za izpit! Paše to ni vedno za desetko!

Pridite malo na kakšen tehnični faks. Če naredite kakšen predmet z tednom učenja, kapo dol. Ali pa sem jaz tak butast, da za izpit rabim 3 ali 4 tedne da se pošteno naučim?:\

Luka Percic ::

Jaz nebi ukinil faksa, le v zasebno sfero bi ga poslal.
Država nej financira tiste projekte(šole), ki se ji v blagajno vrnejo.
Drugi pa naj se sami. Pa naj povečajo število vpisnih mest za 100x zaradi mene potem.

leinad ::

Tudi to je dobra rešitev ja.

podbevna ::

Tista raziskava od Delfinčka ugotavlja:(prosto citiram)

Po diplomi takoj zaposli le 2/10 FDVjevcev. 4/10 jih gre na zavod. 4/10 jih najde priložnostna dela. 1/10 jih je po 7 mesecih še vedno na zavodu. Od 3/4, ki se odjavijo z zavoda v 7 mesecih, jih vse več "najde delo" prek javnih del, porodniške, dodatnega študija in zaposlitev na delovnih mestih z nižjo izobrazbo.

Izobrazba nudi "preozko zaposlitveno usmeritev". Čakalne dobe za "tipične zaposlitve" se podaljšujejo. Glavne veščine, ki jih študenti po lastnem mnenju pridobijo so: razgledanost, poslovnost, komunikativnost, pravo informatika in znanje tujih jezikov. Večina si jih torej najde mesto v stroki, ki je niso študirali...

Ravno vzpodbudna za FDV se mi ne zdi ta raziskava...

@LOL ::

FDV je crap, žal se samo še nekateri levičarji oklepajo njegovega dotrajanega obstoja in neprimernosti današnjim časov.

Prosim pa vas nekaj: ne enačiti FDV in FRI ali kero drugo tehnično smer prosim ker nima smisla... Investicija države v enega povprečnega FRIjaša se jim precej hitro obrestuje (konec kocev gre pri FRIjevcih za nadpovprečne plače -> se mi zdi da se povprečna plača za to panogo giblje nekako 200-250k sit). Odlično za državo.

Koliko pa državo stane en FDVjevec katerega je sponzorirala pri njegovem učenju 4 leta SAMO na faksu??? In da se potem valja po zavodu. To je IMO zguba in....

Država naj preusmeri razvojne dejavnosti na tehnične fakse, družboslovnim smerem pa naj malo odtegne mošnjiček. PA KOMU TO NI JASNO. Potrebe po kadrih so take in take, če nekoga ne rabiš ga nima smisla privzgajati ker bo to samo izguba za državo. Pa glede da imamo razne inštitute za proučevanje in analizo trga, tudi kar se kadrov tiče potem je nekaj hudo narobe.

Naj mi to en wannabe Miheljak pojasni tu gori: ZAKAJ JE RAZPISANIH TOLIKO IN TOLIKO MEST ZA KULTUROLOGE MEDTEM KO JIH ZAGOTOVO NE POTRBUJEMO VEČ KO ENIH 5?? Ter še pojasnite en argument za to zakaj NE ukiniti telih mest ki so očitno useless in izguba denarja (tudi mojega kot davkoplačevalca)?

Lahko da bomo podobno trosili čez 30 let pa za FRIjevce če bo pač tovrstnega kadra preveč, ali zdravnikov ali.... Samo stanje je tako kot je. Pa tudi čisto objektivno geldano je veliko FDV programov takih katere bi lahko ponudili v okviru druge fakultete v obliki izbirnih programov - in bi bilo čist kul...

še pozabil kar os zapisali že zgoraj: IMO bi bila najpametnejša odločitev da se tovrstni programi izvajajo v okviru privatnih fakultet, šol, whatever. Država pa naj zagotavlja tiste nujne, potrebne, ter seveda omeji vpis glede na potrebe

Mi lahko pove en podatek kolikšen je osip na FDVju iz perhoda iz 1 v 2i letnik?
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Fizikalko ::

Kot sem že rekel - če bi bil privat, me prav nič ne moti.

Double_J ::

Mi lahko pove en podatek kolikšen je osip na FDVju iz perhoda iz 1 v 2i letnik?


Tak kot je smrtnost...:)

@LOL ::

:D hehe

Aja pas še nekaj mi je hecno na FDVju. Letos so jim še razširili prostore Očitno so polni keša. Na FRIju nimajo pa tut za LCD monitorje>:D Res mačehovski odnos. Pa IMO je FDV res primerna stvarca za zasebno šolo -> ne rabjo druzga ko pa učilnice. Tko da vsa infrastruktura odpade (tut razlog da zasebne kemijske šole pr nas ne bomo videli nikoli).
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Double_J ::

Na tehniških faksih gre za razno tehnično opremo, pri FDV pa za arhitekturne inovacije.:D

@LOL ::

Pa da ne omenmo da so eden redkih ali celo edini slovenski ljubljanski faks s podzemnimi garažami da lahko Miheljak zaparkira svoje kolo ali avto (whatever) in se ne boji da bi mu ga kak študent kateremu je v indeks stisnil samo 9ko (čeprav se je revček učil cel teden) opraskal.>:D

NI FER DA SE TAKO POVELIČUJE TO JEBIVETRSKO USTANOVO HKRATI PA TAKO PONIŽUJE TEHNIČNE SMERI - ČEPRAV JE TEHNIČNI KADER VIR RAZVOJA:| Ker FDVjevci se lahko brez podpore tehničnih smerei samo žgejo med sabo, medtem ko izguba FDVjevcev za tehnični kader ni tako huda >:D
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Double_J ::

Miheljak ma na izpitu vprašanja DA/NE. Majke mi, cel test je tak.>:D

Verjetno zato, ker ne zna na stroju nastvavit opcije za preverjanje več možnih odgovorov.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

@LOL ::

Ok še zadnja o Miheljaku: on mi je eden najbolj antipatičnih ljudi iz javnega življenja, res če se pojavi na TVju pomaga samo še OFF ali preklop na drugi program. Pa on je tako vseved, vse zna.. Ni stvari ki jo ne bi vedel (of course NOT):\
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Double_J ::

Mislim, da se vseeno težko kosa s šampionom Gabrom.:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Daedalus ::



Naj mi to en wannabe Miheljak pojasni tu gori: ZAKAJ JE RAZPISANIH TOLIKO IN TOLIKO MEST ZA KULTUROLOGE MEDTEM KO JIH ZAGOTOVO NE POTRBUJEMO VEČ KO ENIH 5?? Ter še pojasnite en argument za to zakaj NE ukiniti telih mest ki so očitno useless in izguba denarja (tudi mojega kot davkoplačevalca)?



Vprašaj ministra za šolstvo.

Država nej financira tiste projekte(šole), ki se ji v blagajno vrnejo.

Res, super. Država ma torej čisto gospodarsko odgovornost in naj veselo umakne podporo vsemu, kar ne prinaša neposrednega $$?

OK, te bom vprašal isto vprašanje, ko bojo po Lj viseli plakati za koncert Turbo Angels v Operi.


FDV je crap, žal se samo še nekateri levičarji oklepajo njegovega dotrajanega obstoja in neprimernosti današnjim časov.

Tale je tudi zanimiva. Sodobna družba je vedno bolj kompleksna tvorba raznih (pod)sistemov, za katere je zaželjeno vedeti, kako delujejo. S pomočjo kupa statistike in družboslovnih raziskav se ustvarjajo javne politike. Eni pa bi nas vračali nazaj v srednji vek, kjer so eni živeli mimo drugih, pa se občasno malo uprli in poklali.

Da ne bom počil od smeha. Huda objektivnost, res.

Na podlagi enega citata izvajat diskraditacijo celotne raziskave je pa...bedno?

Kvaliteta FRIjevcev je problem računalništva, ne problem države.

Ni res. S slabokvalitenimi FRI-jevci so naše gospodarske panoge, ki se zanašajo na njihovo znanje, slabokvalitetne in kot take nekonkurenčne na svetovnem trgu. A to pa ni problem države - nekonkurenčnost gospodarstva?>:D

Pa da se razumemo. Nisem nek zagovornik FDV-ja, ker ga predobro poznam. Samo takle "nivo" debate je pa podn. Sklepati na celo populacijo na podlagi nereprezentativnega vzorca je pa še bolj podn (@LOL recimo na pogladi Miheljaka posplošuje na vse zaposlene na FDV-ju:\). Sam...tisti, ki ne poznajo osnovne metodologije, ki se uporablja v družboslovnem raziskovanju, tega ne vejo, pol pa stresajo gluposti tu naokoli. Čudovito, res.

Največji problem FDV-ja je lih v tem, da strokovno najbolj vprašljiv kader dobi največ medijske pozornosti. Vso resno raziskovalno delo pa se v širši javnosti lepo - ignorira.


Aja pas še nekaj mi je hecno na FDVju. Letos so jim še razširili prostore Očitno so polni keša. Na FRIju nimajo pa tut za LCD monitorje


Nesposobnost vodilnih na FRI-ju pridobiti sredstva za osnovne investicije ni problem FDV-ja. Se mi ves čas zdelo, da ma tud foušija tu kaj za opravit zraven. Sej, eni bi kr "jemali bogatim" (FDV-ju) in talali ta bogim (FF-ju). Kako ganljivo socialistična miselnost>:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

delfinus ::

Nimam podatkov za visoko solstvo imam pa za znanost. Ni pa to dvoje komplementarno, a je vseeno zanimivo: Delez sredstev drzave, ki jih le-ta namenja posameznim vedam:

Naravoslono-mat vede: 7.4%
Tehniske vede: 42,4%
Medicinske vede: 19,0%
Bitehniske vede: 12,4%
Druzboslovje: 7,2%
Humanistika: 11,6%

Usposabljanje mladih raziskovalcev:
Nar-mat: 26,4%
Tehnicne vede: 31,7%
Medicina: 13,7%
Biotehniske vede: 10,3
Druzboslovje: 8,4%
Humanistika: 9,4%

Vir: Porocilo o financiranju raziskovalne dejavnosti iz proracuna RS.

kopernik ::

Sam sem sicer hodil na tehnični faks, kljub temu pa ne razumem, zakaj ste nekateri tako proti faxu tipa FDV. Po mojem mnenju so družboslovne študije vedno bolj in ne manj pomembne. Ne v smislu, da so najpomembnejša stvar na tem svetu, temveč tako, da ima preučevanje družbe večji pomen, kot se mu ga je pripisovalo v preteklosti.

Dileme glede privat oz. javnega šolstva pa ni potrebno razčiščevati na "hrbtu" FDVja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Fizikalko ::

>>Na podlagi enega citata izvajat diskraditacijo celotne raziskave je pa...bedno?

Niti ne. Ker če objektivnost šepa, je cela raziskava le pesek v oči.

@LOL ::

Sam sem sicer hodil na tehnični faks, kljub temu pa ne razumem, zakaj ste nekateri tako proti faxu tipa FDV. Po mojem mnenju so družboslovne študije vedno bolj in ne manj pomembne. Ne v smislu, da so najpomembnejša stvar na tem svetu, temveč tako, da ima preučevanje družbe večji pomen, kot se mu ga je pripisovalo v preteklosti.

Že že, vprašljivo je PREDVSEM števil orazpisanih mest za to!

Glede tiste raziskave je pa tko: če bi to opravila neodivsna inštitucija in ne kar oni sami bi bilo še vredno branja. Tako ni. Pa tudi metodologije se da toliko prikrojiti da si ne bodo metali peska v oči.

Res, super. Država ma torej čisto gospodarsko odgovornost in naj veselo umakne podporo vsemu, kar ne prinaša neposrednega $$?

Ne. Omeji se naj pa definitivno vpisnih mest. Ali pa prestavi v zasebno šolstvo tole!

OK, te bom vprašal isto vprašanje, ko bojo po Lj viseli plakati za koncert Turbo Angels v Operi.

No pretiravati ni lepo pravijo... In to se ne bo zgodilo zaradi upada moči FDVja kar bodi prepričan

Ni res. S slabokvalitenimi FRI-jevci so naše gospodarske panoge, ki se zanašajo na njihovo znanje, slabokvalitetne in kot take nekonkurenčne na svetovnem trgu. A to pa ni problem države - nekonkurenčnost gospodarstva?

Spet prodajaš meglo. Glede na to da je povprečna plača FRIjevca 200-250k sit očitno le ni tako na nizkem nivoju...

@LOL recimo na pogladi Miheljaka posplošuje na vse zaposlene na FDV-ju

Ne.

Največji problem FDV-ja je lih v tem, da strokovno najbolj vprašljiv kader dobi največ medijske pozornosti. Vso resno raziskovalno delo pa se v širši javnosti lepo - ignorira.

Glede prvega stavka se strinjam.ostalo pa... Vendar pa te raziskave ne pritičejo neposredno dodiplomskim študentom v največji meri.

Kako ganljivo socialistična miselnost

0:) Daleč od ganljivega... se mi je pa utrnila solzica sreče prejšnji teden ko je dekanka FDVja mešala zrak v odmevih - brez vsakršnega argumenta0:) No argument je bil to da naj vsak študira kar ga veseli - bullshit (to je mogoče le do določene mere).
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Daedalus ::

Niti ne. Ker če objektivnost šepa, je cela raziskava le pesek v oči.

Aha, na podlagi enega citata si torej ugotovil, da avtor ni objektiven?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

@LOL ::

Deadalus: glede tistih raziskav je nekako tako kot da bi denimo Gorenje za naloge revizije ustanovil svojo revizijsko podjetje>:D
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!
««
2 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kontakt FDV-jevca/ke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10426354 (23071) bbbbbb2015
»

KAM na faks? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6814991 (12217) sandmat
»

Kronično pomanjkanje naravoslovno-tehničnega kadra v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19326970 (19117) CaqKa
»

Kateri faks (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7120780 (18927) romat
»

Ali je država res zafurana zaradi FDV-ja

Oddelek: Problemi človeštva
365099 (3572) PrimozR

Več podobnih tem