» »

Windows ME in wireless povezava

Windows ME in wireless povezava

Alkoman ::

Pozdravljeni,

rad bi povezal PC z Windowsi ME s pomočjo brezžične povezave z routerjem. Mislim, da model routerja ni pomemben, sicer pa je ASUS.

Vgradil sem brezžično kartico, zdaj pa ne vem kakšen software je potreben. Naložil sem RASPPPOE, oz. najprej dodal protokol Netpppoe. Nato sem zagnal klienta Raspppoe in ko dam Query available services se ne pokaže, da bi se povezal. Ne najde nobenega koncetratorja. Povezavo z lan kablom na ta način sem že prakticiral, za wireless pa ne vem če sploh dela na takšen način. Ne vem, če je brezžična povezava sploh vzpostavljena. Zelena lučka na mrežni sicer nekaj utripa. Vpisal sem tudi IP številko in prehod, ki pa je IP številka routerja. Moram nastaviti še kaj drugega, ali obstaja drug software za takšno vrsto povezave.


Lp
/// --- I Am What I Am --- \ \ \

zee ::

nobene zadeve, povezane z PPPOE ne potrebuješ, ker pppoe povezavo vzpostavlja router.

osebno bi ti priporočil kakšno drugo različico Windowsov (2000 ali XP), čeprav se zavedam, da to verjetno ni mogoče.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Alkoman ::

ja, z drugim OS bi šlo... samo je računalnik preslab, da bi naložil takšen sistem. A potem sploh ni varijante, da bi vzpostavil povezavo z WinME?

lp
/// --- I Am What I Am --- \ \ \

amigo_no1 ::

Če te prav razumem:
računalnik z brezžično (wifi) mrežno kartico bi rad povezal na wifi asus router ?
Si naložil softver za wifi mrežno kartico ? Potemtakem ne potrebuješ nobenega RASPPPOE odjemalca an tem računalniku.


win98se/tiny xp si daj gor še imaš bolj švoh računalnik.
Pošlji mi ZS če jih nimaš.

Win ME je največji podn od vseh windowsov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

zee ::

"Win ME je največji podn od vseh windowsov."

AMEN.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Alkoman ::

ja, problem je v tem, da nimam nobenega CD-ja... Driver sem pobral z DriverGuide in kartico instalira OK.
Nato sem software iskal na proizvajalčevi spletni strani, pa nič najdo...

Če mi kdo lahko pomaga, mrežna je:

Accton WN4201B(EU) 802.11g Wireless PCI Card


Aja, glede mnenja za ME... se strinjam z vama. Ampak računalnik je od frenda tak da mu lahko samo svetujem... pa mi ne verjame... :\


lp
/// --- I Am What I Am --- \ \ \


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1776550318 (1149) d4vid
»

Prenosnik povezan s spletom prek Wifi, strani se ne naložijo

Oddelek: Omrežja in internet
365891 (5283) TAA66
»

problem z brezžičnim internetom

Oddelek: Omrežja in internet
101864 (1643) stleoric
»

Brezžični ruter - doseg?

Oddelek: Omrežja in internet
92461 (2241) pivmik
»

Windows 2000 server

Oddelek: Operacijski sistemi
251569 (1168) _Dejan_

Več podobnih tem