» »

čelada za atv 400ccm

čelada za atv 400ccm

sweeti007 ::

Se morda kdo tukaj spozna kake čelade so primerne za atvje.Ko sem gledal slike majo ali cross čelade ali zaprte(dirkalne).Vendar bi vseeno rad kako mnenje iz prve roke slišal kaj se bolje obnese na 4kolesnikih.Zaenkrat imam še staro čelado od mopeda ki je precej težka in neudobna tako da še nisem imel priložnost nosit kake bolše čelade


podvprašanje: kako se kej nolan n52(cross) in nolan n84 obnesejo

NiMH ::

Kupi si nek tak model kot imajo poštarji (torej da ti ne zakrije obraza) samo ne tiste stare da ne boš izpadel kot bedat dobesedno :D

p.S. ne poznam nobenega modela...Malo pogooglaj boš našel
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

sweeti007 ::

jap sej take sem meu v mislih ceprav ne vem kere bi ti popolno zakrile obraz?

verjetno je dilema zaradi tega ker ne vem v čem je poanta cross celad al je samo v aerodinamiki, če slučajno kdo lahk po domače razlož

NiMH ::

Prvo mi povej to če si vdarjen na hitrost?? Potem kje si doma?? šele pol se boma naprej menla... :D
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

sweeti007 ::

mam rad hitrost oz. kontrolirano hitrost doma sem pa iz savinjske doline(blizu velenja in mozirja).

Pr hitrosti je problem ko gre atv "le" 80km/h vendar ma to prednost da je 4wd

Zgodovina sprememb…

SleepLess ::

Predlagam cross ali supermoto celado. Kupi si taksno da ti bo prav in ti bo skoraj zagotovo tudi udobna. Pa ne kupi ravno najcenejse.

NiMH ::

Ahaa...Torej nisi nevem kak Extremist...Zdaj odločit se boš moral med temi Cross in čeladami ki ti ne pokrijejo obraza...

Torej med tem

in med tem

p.S.: to so samo TIPI čelad oz kakšni bi pasali na tvoj motor oz ATV...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

NiMH ::

Sicer pa imate verjetno v Velenju kakšno motoristično trgovino in si tam malo poglej...Oz povprašaj...Ziher ti bodo z veseljem pomagali :D

Pravilo

1.) Customer is allways right
2.) If customer isn't right then check rule nr. 1

Woops ta je bla pa že offtopic
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

xabre ::

V bližini imaš tole moto štarcuno in si mal poglej čelade, pa povej za kaj rabiš. Priporočam ti pa motokros čelado+motokros očala. Če se z uno poštarsko razlepiš boš imel ves obraz iznekažen. Pa cros čelada se super obnese na terenu, ker lažje dihaš in ne rosiš vizirja.

RookY ::

Nisi povedal KJE se boš vozil.
Če se boš večinoma po terenu, potem ti bo verjetno najbolj sedla cross.
Če si mahnjen na hitrost in se boš vozil po cesti, pa cestno. Odprta ti ne bo nudila najboljše zaščite pri padcu.
Sicer, če ti gre zadeva res amo 80Km/h, bi bila tudi odprta dobra
Juhu juhu spet bom bruhu

sweeti007 ::

sej vecina jih gre "le" 80kmh ter še manj razen modeli ko so za cesto nareti(manjsi profil gume,manjsa velikost gume, filter etc)


Po terenu se bom bolj, tk da sem se odlocu za cross čelado :D

baron21 ::

Živijo!
Jaz se atv vozim večinoma po cesti in uporabljam integral čelado - zaprto. Mi je boljša kot cross. Če se pa nameravaš voziti bolj po terenu, si pa kupi cross čelado in očala. Po gozdu ipd. se boš vozil počasneje in poleti ti ne bo tako vroče, pozimi se ti pa ne bo rosila šipa, če jo boš imel gor. Jaz uporabljam še podkapo, je rosenje še močnejše v zaprti čeladi v takem vremenu kot je sedaj, vendar samo na semaforju, drugača je ok. Hitrosti atv so pa pri cestnih kot je moj brez težav 110km/h pri nekaterih pa še več.
Srečno!
baron21


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kros motorji

Oddelek: Na cesti
3721813 (8291) Ray ban
»

Primeren kros za punco začetnico (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5911480 (9531) 111111111111
»

Barva irokeze za čelado

Oddelek: Loža
312474 (1551) Havq
»

Nakup motorja (cross)...???

Oddelek: Loža
229639 (9101) ;-)
»

Novo kolo: Giant ali Bergamont?

Oddelek: Loža
194687 (4374) ivanuscha

Več podobnih tem