» »

Problem z diskom

Problem z diskom

-stajerc- ::

Mam en problem z diskom.
Pred časom sem odklopo disk in ga nesel k priajtelju, kjer sma ga priklopla. Do takrat je potekalo vse normalno, težava pa je postala, ko si hotel prebrat podatke z diska. Takrat napiše: Disk ni formatiran, ali ga želite formatirat. Do podatkov pa se ne da prit. Pozna kdo kako rešitev, ker gor so pomebni podatki.

Za pomoč se vam že vnaprej zahvlajujem.

LP

xabre ::

Kere winse ima frend?

Trinitron ::

Lahko da je disk poškodovan. Ponavadi se podatke lahko reši s kakšnim programom za ta namen. Recimo Stellar Phoenix.

AvtoFun ::

To nebi smel biti problem! Poskusi še na kakem drugem računalniku priklopit, če pa ne gre drugače pa poskusi s kakšnim Recovery Tool-om, gre skoraj vedno, če ti najde stvari na disku in ne gre kopirat!

LP
Matej

-stajerc- ::

Kolega ma iste winse, tak da to nebi smel bit problem, ker pri meni zdaj tudi ne dela.

gruntfürmich ::

jst sem imel podoben problem z praznim diskom, nisem ga mogel v red spravit. pol pa sem ga samo na drug rač. dal in sem ga takoj zrihtal.
torej, probaj še drugje.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

sidd ::

>Takrat napiše: Disk ni formatiran, ali ga želite formatirat. Do podatkov pa se ne da prit.

odgovor je mogoče že nekje na slo-tesh, samo se mi ne da iskat.
Jaz sem imel popolnoma isto. Poglej, kako so nastavljene pravice. Greš nekako properties-->security, dalje pa se ne spomnem več. V glavnem, mel isti primer, pa mi je tole rešilo vse.

lp
no idea for signature
signed
I

mihapl ::

Meni se pa med delovanjem windowsov disk ugasne potem pa se spet prižge, če kdo ve kaj bi bilo narobe? imam pa dva diska enega maxtor 120Gb sata na temu imam windowse, ta drug, ki se mi ugaša pa je maxtor 250Gb sata. Ko se disk ugasne windowsi še zmeraj delajo samo vse zamrzne, ko pa se prižge pa spet dela vse normalno nekaj časa dekler se spet ne ugasne. Imam pa naloženo windows visto. Disk je star 9 mesecev. Mislim pa, da bo disk vsak čas crknil. To se mi je začelo dogajati danes, ko sem po dolgem času ugasnil računalnik in set prižgav.
Hvala za odgovore.

xabre ::

napajalni ali podatkovni kabel ima slab stik.

mihapl ::

Problem rešen. Res je bil kriv napajalni kabel. Sm zamenjal kabel in zdaj dela. HVALA


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem z nezaznavanjem diska (NUJNA POMOC)

Oddelek: Strojna oprema
271857 (1353) LeXani
»

Kako dobiti podatke iz podrtega diska

Oddelek: Strojna oprema
101593 (1397) Vanadium
»

TeŽava s trdim diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
231641 (1284) bluefish
»

WINDOWS XP - se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
61032 (914) vbohinc
»

Ni dostopa do podatkov na trdem disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
121043 (843) OmegaM

Več podobnih tem