» »

Neslišen računalnik

Neslišen računalnik

MiKi ::

A ma kdo kako idejo kako bi naredu da bi mi P200mmx laufal brez ventilatorjev....imam ga namreč v spalnici, inme moti ponoči...ker ga uporabljam kot server....ven iz spalnice pa nemorem dat, ker imam tu priključek za kabelski modem, itd...itd... pa ne neumnih odgovorov prosim...8-O

OZZY ::

KAj pa vodno hlajenje in pa zvočna izolacija ohišje.

Kaiser ::

Poizkusi ce ti rac. lahko dela brez ventilatorjev. Za ventilator v napajalniku si pa lahko vgradis eno stikalo pa ga za cez noc ugasnes. Kar se tice diskov pa ne vem, sicer se sami ugasnejo...

Alec999 ::

Zamenjej ventilator za tisjega ali pa mu nali notri malo "olja" (tist olje k se uporabla za brivne strojcke etc.) ce to ne zaleze ...
mu zmansaj voltazo iz 12V na 7V ... pa ce bo procesor se vedno zadovoljen .. pol gut ane .. ce je pa ventilator se vedno glsen pa probaj s 5V .. pa probi ce se ti procesor pregreva

G[e]c ::

Sej miki tebe ne muc ventilator na procesorju, tebe gre na zivce un an napjalniku, un pa pomoje sploh ni obvezen za p200 mogoce se motm, a je ze kdo probu brez?

rooster ::

Na napajalniku raje samo znizaj napajanje venta na 5v, izklopu pa ga nebi, jaz sm probau, pa se je skoraj zazgal...
A s ti tut not padu?

McHregec ::

če maš ti v tisti sobi kjer spiš ponoči celo noč vklopljen računalnik je pa mal škodljivo za zdravje

Pretorijanec ::

Underclockaj proca. Tko da ti bo namest na 200 delu na 166MHz naprimr. Pol pa naus rabu venta.

Yohan del Sud ::

Jest sem rešu problem tako, da sem ga zadelu z umazanimi cunami (velek kup robe sm stresu gor). Tudi čiste bi po mojem delale ok.

sasox ::

če maš ti v tisti sobi kjer spiš ponoči celo noč vklopljen računalnik je pa mal škodljivo za zdravje

RAZLOG?:D

Milko ::

Kaj pa ce bi nabavu daljsi kabel in bi tako lahko prestavu racunalnik iz spalnice. Bi blo bolj spancu in zdravju prijazno.

Caboose ::

sicer ne najboljša, ampak dokaj dobra rešitev.... Nabavi večjo škateljo...in ohišje prelepi z VATO! potem zadegaj škateljo na ohišje, ki je polepljeno z vato in voilá! tisti majhe vent na napajalniku pa naolji!:D:D:D
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

birdy ::

cist resno
najprej a je at al atx?
ker ce je at ti lohka pomagam pr napajalniku...

glede proce ti pa svetujem da das gor OGROMNA rebra...in ce to ni dost ga se undercloakas(men je delal)

pol mas pa se en sistemski vent zadi cim vecji za 12V in ga das na 5V da je neslisen celo ohisje zatesnis razen venta in pa lukne spredi tako da prisilis zrak da mora mimo reber od hladilnika...

men je delal sem mel 200@166 brez venta
glede napajalnika ce je at mam resitev ce je atx pa na zalost ne:(
lp
birdy

sasox ::

birdy dej povej resitev za at napajalnik (ga mam jst na svojmu serverju) pa bi tud rad da dela cim tiho!8-)

MRB0rYS ::

Na tem pentiumom nimaš nevem kak ventič zato ti nebi smel nevem kako ropotat, nevem mal ga probaj rezdret pa namazat alpa pošpricat po (ležejih) bo zihr bolš.
b0rys

luni ::

hm na mojem kompu je najglasnejsi disk :(
Artificial Intelligentia

sasox ::

hehe pr mojmu je pa najglasnejsi ventilator na napajalniku :( tud na 7V je se vedno za preglasen......

Opkow ::

Vi mate pa full bleme z neslisnostjo kalka ... Jst sm ga vrgu pod mizo, mi laufa non-stop, pa mam mir z njim ... diske dam po 1 uri spat pa je ... :))

birdy ::

doma imam 200W power suply ki ima not dovolj velika rebra dadela brez ventilatorja........tko da ce ces bi se dalo zmenit sam je u iber velik(bil je v serverju)

tko da ce ces....in ce mas dovolj placa-povej pa se zmeniva:)
lp
birdy

EASYdoor ::

najbolje bi bilo, da si nabavis daljsi kabel in tako prestavis racunalo v drugo sobo. ker ce spis v isti sobi, kot racunalnik laufa 24h potem to ni gud! verjemi, 1 teden mi je racunalniknon-stop laufov pa ko sem se zjutraj zbudil sem bil tak, kot da bi ze joint skadil! Tako da ti tole spanje toplo priporocam.
...svet ni eden, svetova sta dva - PA JA :)))...

sasox ::

birdy kok velka je ta zadeva? mere...

McHregec ::

Nabere se preveč slabega zraka in ti to vdihavaš celo noč. Za računalnikom pa vejetno ne čepiš cel dan in vdihuješ a ne.

sasox ::

mam ionizator in ponavadi imam vedno postrani okno odprto tko da ni problema s slabim zrakom :))problem je s hrupom:(

McHregec ::

za zdravje si dober poskrbel

mmisv ::

ej mam eno idejo. Kaj pa če bi kkšno omaro spraznu al pa nabavu pol ga pa notr zapreš, vrata od omare zadelaš z izolacijo pa notr si daš tut moniotor pa vse. za kable pa itak eno lukno uzadi


Matej

Mate ::

Hum.. comp slab za zdravje...
No to me zanima ce ma kdo kasne tehtne razloge. Jest ga mam skoz przganga, pa me niti ne mot k mam itak skoz musko...

Rott-von-weiler ::

te pa je tak najbolše da preseliš v drugo sobo pa boš mirno spal:O

ali ::

A ma ker kako idejo, kako izolirati ohišje. Kako je s tisto vato? (KAJ PA DRUGI MATERIALI)

:\:|

Caboose ::

Ja jaz nisem nevem kak spezialist...samo če maš kakega v bližin ga pa kojci vprašaj...oni bodo najbolje vedeli. Mislim (NE ZAGOTAvLJAM) da bi tudi steklena volna s kombinacijo alu-folije bla vredu a ne? (A NE?) Ne nebo ti treba dajati in lepiti nadležne alu-folije na volno...simpl..kupi jo... Če se pa kdo ne strinja...pol pa je itak najboljše da greš v štacuno in rečeš da bi rad nekaj zvočno izoliral..... :\
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

asteroidk ::

vrjetn ste ze zasledil u novicah ... tuki mate clank ;>
Vse se da, le potruditi se je potrebno!

pramarko ::

Pomagalo bi, de odrezes stran zascitno mrezico za ventilator na napajalniku. Pol je ful bolj tiho (res, sam si nisem mislil dokler mi kovax u lajf ni demonstriru), sam mors ahtat, de kakega kabelcka ne prtisnes tja.:O

sasox ::

imam ze odrezano pa je se vseeno preglasen:(

sasox ::

pa se to sem pozabil oment -> ventilator mam ze na 6V in ne vec na 12V k je po defultu........

birdy ::

kaj mam u sobi:
stvar kok casa je przgana(ur na dan/dni na teden)
comp 24/7
monitor 10/7
'zvocni sistem
600W2x 24/7(sam vecino casa miruje)
telefon 24/7
gsm 24/7
printer 24/7
2x monitor
1xprinter
3x masine(486) 0/0
pol je tu se EN KUP elektronske krame(ala vezja plate pac nc vklopljenega)
in na koncu
FM oddajnik ki dela k se mi da oddajat(antena v sobi)


pa najbrz sem se kaj spustu...

pa se vedno zivim


AJA NAPAJALNIK JE ENE 3X VECJI OD NAVADNEGA SAJ SEM REKEL DA JE BIL V SERVERJU:)
lp
birdy

EASYdoor ::

birdy: in ti v tej sobi spis?
...svet ni eden, svetova sta dva - PA JA :)))...

Loki ::

Birdy a si das ti v usesa cepke, ko gres spat?
A mas vsaj porihtan vodno hlajenje?

Zakaj mas printer przgan 24/7?

A si ze kdaj kej meril, koliko dB hrupa je v sobi?
I left my wallet in El Segundo

Mate ::

Uhh, pa sm mislu da sm jest NORC.. no ja izjeme potrjujejo pravilo...

sasox ::

hehe

jst se enga venta ne morm poslusal:D oz. se zjutri zbudim z mau prevelko glavo>:D

birdy ::

no ja glava mi je se vedno prov.....

dergac printer se da ugasnt sam ce dam strom vem(cheap canon bjc 2000-ni stikala)

hlajenje chrom orb+vent na plati+vent zadi+vent spredi(izklopljen)

vodno hlajenje v izdelavi(bi blo ze en let nazaj sam sem len...

aja edina glasna stvar v sobi je chrom orb... ostalo je zanemarljivo....

pac vse hocem met blizu in pripravljeno na delovanje(sam ne pricakovat da je moja soba pretirano urejena-dalec od tega......)

lp
birdy

KamikazA ::

No jaz mam tudi marsikaj v sobi. Ko pri sosedu trešči strela, morm pa pol sobe zamenjat.
Sej se selim v drugo sobo pa bom zadeve malce zreduciral.
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vodno hlajena grafika

Oddelek: Strojna oprema
473486 (2924) cebelar123
»

Popolnoma tiho računalo

Oddelek: Novice / Modifikacije
284584 (3083) abstinent
»

Kako vroč je vaš CPU ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
411839 (1339) abcde7
»

kaksen nasvet za boljse hlajenje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
301965 (1501) Binji
»

Hladni procesorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
301884 (1505) S-T-M

Več podobnih tem