» »

Pregrevanje prenosnika

Pregrevanje prenosnika

croco ::

Imam HPja nx8220 (centrino 2.0) in ko je računalnik več časa obremenjen 100% se mu temperatura dvigne na 100° kar povzroči avtomatko znižanje frekvence in upočasnitev delovanja. Ima kdo podobne težave oz. kako to zadevo rešit??

Ena možnost, ki jo poznam je hladilnik za prenosnika ampak tisto je vse skupaj preveliko in malo nepraktično...tako da bi raje kašno drugo opcijo.

Gwanaroth ::

Pomojem se ti je nabral prah in svinjarija na rebrih hladilnika.

Razdri ga in dobro spihaj in očisti. Po možnosti še zamenjaj termalno pasto med hladilnikom in procesorjem.
Lights often keep secret hypnosis..

ant ::

če je laptop v garanciji naj to raje naredijo v servisu. reci, da se pregreva in naj pogledajo kaj je narobe, pa malo omeni, da lahko malo spihajopoti do procesorja.

LP

zk_eu ::

100°C a se nebi že pr taki temperaturi skuril, popravte me če se motim :O

croco ::

mobilni procesorji zdržijo več °

Dark Angel ::

Imam enako težavo...

Imam nx8220 z 1.73 GHz procesorjem. Če je dal časa obremenjen se dvigne temperatura jedra tudi kakšno stopinjo čez 100 stopinj C. Ugaša se mi ne, če ga pa reštartam se pa noče par bootat (dokler ne pade pod 90 stopinj).

Kolega ima tudi nx8220 z 1.6 GHz procesorjem ima pa težave v linuxu in tudi biosu, ker se mu kar izklaplja. Bil 2x na servisu in obakrat so mu "Strokovno prepihali hladilni sistem". Seveda je to pomagalo natanko kakšen dan ali dva.

Tako da je očitno problem pri tej seriji sama zasnova, ker ima premalo hlajenja. Tako da upaj da ti bo mašina zdržala take temperature, če ti pa crkne, naj ti pa v garanciji. Drugega ne moreš.

croco ::

pomojem ni panike da nebi zdržala...itak centrino sam zniža frekvenco --> manj segrevanja --> pade °. sem dobil delno rešitev z programom omejit frekvenco na 1.8 tako da se posledično tudi U zmanjša kar zadošča da deluje na 90-95 °. prekleti HP kako sestavlja račualnike....kaj pa a se mu bi dalo ventilator zamenjat z močnejšim in kolko € bi me to stalo (približno) ?

zee ::

ni toliko problem denar kot prostor v prenosniku.

100 °C je odločno preveč za procesor. po mojem je napaka v pomanjkljivo namazani/odsotni termalni pasti.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

croco ::

aham....torej je to problem. hišni računalnik sem si vse šraufau sam....kaj pa prenosniki kolko so komplicirani? da nebi jaz še kaj pokvaru po nepotrebnem?

zee ::

po mojih izkušnjah precej. Poskusil sem razstaviti svojega starega prenosnika pa sem kaj kmalu obupal, ker se je izkazalo, da so nekateri deli dani skupaj z nekimi zatiči.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ant ::

najbolje da na internetu poiščeš kakšna navodila kako se razstavi tvoj laptop. ponavadi gre najprej dol tipkovnica, pod njo pa so vse vitalne stvari prenosnika(ponavadi).

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ugašanje prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
173573 (2835) slassi
»

Ker prenosnik od teh dveh naj izberem

Oddelek: Kaj kupiti
103120 (2870) kmhslo
»

Se en nakup prenosnika - tokrat do 400.000SIT

Oddelek: Kaj kupiti
362444 (1777) rokleb
»

prenosnik do 280k (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
956601 (5308) gamaman22
»

Kupujem prenosnik cca. 400kSIt (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1018407 (6364) nurmaln

Več podobnih tem