» »

Ugašanje prenosnika

Ugašanje prenosnika

1309976 ::

Zdravo!

zadnje čase sem opazil, da se mi prenosnik pregreva (ob igranju iger npr. Obliviona) in se potem izklopi, predvidevam da zaradi pregretosti, ker sem opazil da je res vroč na dotik. Prenosnik je razmeroma nov (Toshiba A100: Centriono duo 1,66 in pa Ati X1600 256, 1GB...). Kaj je lahko vzrok (pod CPU je sicer nastavljeno na dinamičen takt in ne na minimum). Gre za mehansko napako oziroma naj ga nesem nazaj?..., ker je star 4 mesece in je do zdaj delal vredu, zdaj pa v parih dneh kar dvakrat izklop zaradi pregretosti (obakrat ob Oblivionu). V bistvu bi stvar lahko rešeil le z lažjim delom ampak poanta je ta, da je bil prenosnik kupljen tudi za igranje iger in se torej ob večji zahtevnosti ne bi smel pregrevati (kak mesec nazaj je poganjal Titan Quest brez problemov). Torej kako odpraviti pregrevanje oziroma ali ga je treba menjati (nezaželjeno, ker ogromno dela opravim na njem)?

LP

p.s.
Sem opazil par topicov na podobno temo, pa me zanima kak bolj konkreten odgovor od tega naj ga podložim, ker to sem že poruntal sam (knjiga na vsaki strani - videl da ima ventilator spodaj dovod zraka). Torej poanta je v tem, da bi rad da laptop dela brez pregrevanja, pri večjih obremenitvah...kako naj ga naštimam oz. se sploh da?
  • spremenilo: 1309976 ()

ne_kdo ::

kje si prenosnik kupil?
jaz sem mel enak problem kot ga imas ti in sem prenosnik odnesel nazaj in zahteval novega, saj je v garanciji.

ALTbla ::

js mam isti problem kot ti, in sicer v world of warcraft se tolko segreje da kar crkne.. sicer mam tronote prenosnik, konfiguracija je pa ista kot na tvojem.. ocitno so prevec spacali v presvoh prezraceno ohisje ;(
torej kaj nardit?
a je kaksna zakonsko predpisana podlaga po kateri bi lahko zahteval novega? sicer pa dvomim da bi to odpravilo tezave s pregrevanjem.. je pa res da se mi procesor nenormalno greje, po tem ko se ugasne je cez 80, pri idlanju je pa na 70 8-O stopinj..

Čmrlj ::

Pi.... teli notebook-i se vam pa res grejejo.Zdaj lahko nesete notebook nazaj in menjate( verjetno boste morali notebook vzeti sabo v trgovino in pred serviserjem zagnati tisto zadevo, ki vam pregreje in posledično resetira notebook). Sam verjetno tud tisti nebo kaj dosti boljši:D in bo glih na meji do previsokih temperatur.Jaz vam predlagam, da kupite močnejše oz.kvalitetnejše ventilatorje ali pa zahtevate na servisu, da vam jih montirajo, saj teli očitno ne opravljajo svojega dela kot bi treba.Pa nabavi si kaj takega klik in zadeva bo rešena.Je pa res da je neki stroška.Res nemorem verjet koliko folka zadnje čase jamra zaradi pregrevanja laptopov( zgleda da so to res ene "pečice":D ).

orescek ::

Sam immam podoben problem, tole sem napisal na enem od ostalih forumih:

Leptop je: HP nx8220, 1,8 Centrino, 1,5GB rama , ATi grafična(pozabil kera), 60GB,... Win XP

V bistvu se grej k pri norcih že od samega začetka, sedaj pa se greje že tko da komej roko držiš na njemu.
Greje se nodvisno kaj delam, ali je samo prižgan ali pišem v wordu, poganjam VMware itd.
Procesor se spušča na smešno niske frekvence, čeprav mu sam v Biosu povem da naj ne spušča frekvence.

Evo en tipičen primer:
Prižgem leptop in ga recimo pustim prižganega kake 4 ure čist primeru, ne dela pač nič pametnega. Potem odprem recimo Firefoxa in začne mleti k zmešan, vse se upočasni na polžjo hitrost, frekvenca se spusti na 233MHz čeprav v uporbniški knjižici piše da se lahko spusti samo na okoli 350MHz. Task Manager ne pokaže da bi kak resur zelo zabasal CPU ali rame. Odločim se da ga bom resetiral. Računalnik se noče več vžgati. Prižge se šele ko ga odstranim iz elektrike in vzamem vn baterijo, ter počakam med 5 do 10 minut. Nato deluje vse normalno. Lahko uporabljam tudi VMware pod polno obremenitvijo ni se računalnik ne upočasni.

To je recimo le en primer. Dogajajo se tudi take da je računalnik čisto mrzel in se noče prižgat. Prašen ni, ker je bil skozi na mizah. Na kolenih ga itak nisem mogel met ker je bil prevroč že od začetka.
No včasih se pa ugasne tudi kar tako. Ugasnil se je pa tudi že če sem prižgal Wlan ali BlueTooth. Vendar ne zmeraj.

Kot sem rekel sem ga nesel tuidi na servis samo tam niso ugotovili nič. Tako da čakam klic serviserja.

Naj omenim še da sem nanovo dvakrat že inštalira sistem.(vmes se je tudi kdaj ugasnil kar tako malo od sebe)
Na zadnje sem naložil najnujneše kar sem rabil, tako da programsko vse štima.
Bios sem tudi že nadgradil, ter vse najnovejše popravke.

V glavnem napaka je sitna ker sem že zgubil podatke na računalniku im me je kratkomalo strah uporabe računalnika, zaradi ponovične izgube podatkov.

ALTbla ::

sj mocnejsi vent in podobno bi resilo zadevo, samo zadeva naj bi delovala taksna kot si jo kupil.. zato me zanima ce mamo kot kupci kaksne pravice? moj je trenutno na servisu in bi blo fino ce bi lahk poklicu jih pa se za tisto zateziu..
drgace pa speedstep je dobra zadeva, ne vem zakaj bi ti to rad ugasal? ce bi ti vedno laufal na max hitrosti bi se ti ze stopil ce pravis da se pri 300mhz zako greje.. :\ sprobaj speedswitch programcek, meni se zelo dopade in odlicno opravlja svojo funkcijo.. pa ne obremenjuj se z izjavami windowsov glede frekvence, ker lazejo.. meni so pisali da tudi na 90mhz tece :D dejansko ima pa samo 600 ali 1500mhz moznost..

ne_kdo ::

@ALTbla ce z izdelkom nisi zadovoljen ga lahko vrnes zahtevas denar nazaj ali novi izdelek ali nadomesten izdelek ce das racunalnik popravlat.
danes je en lep clanek v financah na to temo. mislim da je vredno si ga prebrat.

ALTbla ::

hm, a ni to mozno samo 8 dni od datuma nakupa? lahko to zahtevas v celem garancijskem roku? nekako se mi zdi prevec dobro da bi bilo res :)
a se da ta clanek najti kje na internetu? nebi ravno rad kupoval celega casopisa za en clanek :D

orescek ::

So rešili problem.
Zamenjali so plato in zaenkrat deluje odlično.
V bistvu deluje bolje kot je delovalo kot sem kupil računalnik.

ALTbla ::

a res? in ne pregreva se vec? potem moram pa tut js zatezit naj pogledajo to.. ko je ze na servisu.. kako pa so prisli do tega da treba menjat osnovno plosco? si povedal samo to da se pregreva? al se kj drugega?

Preseren ::

Meni se dogaja podobna stvar na HP nc6220.
Pregreva se, in se ugaša, nato pa se ne pusti prižgat.
Problem je v tem, da stvar ni več v garanciji in kot prekleto se mi je to začelo dogajati 1 mesec potem ko je bil ven iz garancije.
Moram poiskati kake navodile, kako ga razstavim in ga spucam in to.

Kako bi pa zgeldalo, če bi dajal močnejši ventilator noter? Je to zakomplicirano? (nisem še nič na hardwareju delal na laptopih, kr nekaj pa že na desktopih)

P.
SEO na https://www.seos.si

gfighter ::

Razdri ga (pa previdno, nič na silo), spucaj prah, odstrani hladilnike in na novo namaži hladilno pasto. Isto kot na desktop mašinah. To bi moralo pomagat...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Preseren ::

ok o teh hladilnih pastah sem marsikaj že bral, nikoli pa še nisem mel potrebe, tega uporabit. Tj, kje to dobim?
Moram prejšnjo pasto odstranit? Kakšna so še opozorila, preden se spravim to delat?
(računalnika RES nebi nosil na servis, to mi ne sede.. različni razlogi)

P.
SEO na https://www.seos.si

amigo_no1 ::

https://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop...

Hladilnik od cpu ter cpu odstraniš iz matične pl (prej izštekaj kabel za napajanje).

Prejšnjo pasto moraš odstraniti.
Uporabi 75% alkohol, ki ga kupiš v lekarni (+vata ali palčke za ušesa za čiščenje).

Termalna pasta ni marmelada, zato naj ne bo predebelo namazana (za eno bucikino glavo paste na sredino bo dovolj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

zee ::

naj dodam še, da imajo Toshibe obupno izvedeno hlajenje prenosnikov - v primerjavi s Sony-jem, Dell-om.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

1309976 ::

Zdravo,

torej je pregrevanje in posledično ugašanje računalnika med delovanjem legitimen razlog za odhod na servis?

Se mi res zdi malo neumno, da morem imeti par mesecev star računalnik podložen z dvem knjigama, da mi zadeva dela BP, ker je na ta način omogočen dovod zraka, saj je dovodni ventilator na spodnjem delu...in pa še najpomembneje, glede na to da mi bodo stvar zamenjali z istim modelom (najverjetneje) ali kaj podobnega...se sploh splača na servis, če bo imela naslednja verzija modela isto napako?

LP
Leon

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

nana ::

Pozdravljeni

Zadnje čase imam tud sama težave z nenadnim ugašanjem prenosnika. Imam hp-ja. Prenosnik deluje 5 min in se kr ugasne in se hoče na novo zagnat,ampak je sam tema na monitorju. Včasih pa dela normalno. Včasih se prikaže tole:


A lahka kaj sama nardim al je nujno,da nesem na servis?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nana ()

slassi ::

Edino kar lahko sama narediš je da pogledaš če nimaš kakega "virusa" ki bi ugašal nb in poglej da ni ravno hudo zaprašen.
Seveda upama da veš da se prenosnika ne uporablja na postelji,prtu, itd

Vse ostalo ti lahko pomaga samo servis.
Eni mamo,druge pa baše, a ne?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP Probook 4730s

Oddelek: Pomoč in nasveti
253894 (2686) maestroarte
»

Visoka temperatura prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
336991 (6267) Stupo
»

MacBook Pro uporaben za kuhanje kave (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9417120 (14391) Stark
»

Laptopu občasno pada frekvenca procesorja ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575571 (4297) venetu
»

Prenosnik - kupjen iz druge roke se izklaplja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171635 (1301) CCfly

Več podobnih tem