» »

Vprašanje za pravnike - je legalno?

Vprašanje za pravnike - je legalno?

@LOL ::

Evo že prej sem misliv postat pa sem pozabu kasneje.
Danes je bil pri meni prijatelj pa smo se nekaj pogovarjali pa tudi nekaj vprašal. Jaz mislim da je legalno.
PROBLEM:
akterji:
-Oseba A je stara 25 let (fant)
-Oseba B je stara 17 let (dekle)

Oseba A spozna osebo B v lokalu, sta si všeč. Osebi A in B preživita preostanek noči v lokalu skupaj. Ter se kasneje še 2x dobita v lokalu.
Imata se rada. Žgala se še nista, ker ima oseba A majhne moralne pomisleke!
So ti pomisleki upravičeni? jaz pravim da NE.
A ni tako da je oseba ko dopolni 15 let lahko sama odloča o svoji seksualnosti tudi s "precej" starejšo osebo in obratno?
Lahko kakšen pravnik poda mnenje kako je s tem?
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

@LOL ::

Aha pa prestavite v Ložo ker sem malo izbo falil.;)
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

jackorsen88 ::

kake moralne pomisleke, saj nismo v ameriki. ljubrzen ne pozna pomislekov, če je vse v mejah normale. tak da reči ti tvojemu kolegu naj se ne sekira in se naj lepo zabavata s to punco. sem jaz že osebno videl hujše primere pa ni niben mel nobenih pomislekov, pa so ble vigri punce mlajše od 17 let ;) ;). sem po TV gledal enkrat, da so v ameriki, nevem v keri zvezni državi, sodili tipu, ki je bil star 18 let punca pa 17 let in ga obsodili na dosmrtno ječo. mislim da so mu dali 300 let . če je kdo gledal film idiocracy. mislim da amerika kar suvereno šiba v to smer;) ;)
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

Zgodovina sprememb…

@LOL ::

Morda sem se malce slabo izrazil.ne zanimajo me le moralni pomisleki ampak, bom povedal po domače -> je to pravno strogo dovoljeno?

Aja pa zmotil sem se, dekle nima 17 ampak 16 let, sem se zatipkal. bom popravil. Aha ne morem več popravit0:) .
Torej bom kar tule napisal
-Oseba B je stara 16 let (punca)
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

MasterS ::

Moj kolega ma tut bejbo staro 16 let on je pa 27. Samo v mojem primeru me bolj skrbi zanga, ker se lahko punca čes čas malo "zgoni"...

Legend(SLO) ::

Moralne zadržke sicer lahko ma. kar se mene tiče so tut nekolko upravičeni. Samo je pa starejša od 15 let in je pravno gledan vse ql in sta lahko merno skupi, če jima sede.
krneki

jackorsen88 ::

Moj kolega ma tut bejbo staro 16 let on je pa 27. Samo v mojem primeru me bolj skrbi zanga, ker se lahko punca čes čas malo "zgoni"...


lol pomoje ga še lahko to najbolj skrbi
Drugače pa si to preberi:

Spolni napad na osebo, mlajšo od petnajst let

183. člen

(1) Kdor spolno občuje ali stori kakšno drugo spolno dejanje z osebo drugega ali istega spola, ki še ni stara petnajst let, pri čemer obstaja očitno nesorazmerje med zrelostjo storilca in žrtve, se kaznuje z zaporom od enega do osmih let.
(2) Kdor stori dejanje iz prejšnjega odstavka z osebo, ki še ni stara deset let ali s slabotno osebo, ki še ni stara petnajst let ali tako, da uporabi silo ali zagrozi z neposrednim napadom na življenje ali telo, se kaznuje z zaporom najmanj treh let.
(3) Učitelj, vzgojitelj, skrbnik, posvojitelj, roditelj, duhovnik, zdravnik ali druga oseba, ki z zlorabo svojega položaja spolno občuje ali stori kakšno drugo spolno dejanje z osebo, ki še ni stara petnajst let in mu je zaupana v učenje, vzgojo, varstvo in oskrbo, se kaznuje z zaporom od enega do desetih let.
(4) Kdor v okoliščinah iz prvega, drugega in tretjega odstavka tega člena kako drugače prizadene spolno nedotakljivost osebe, ki še ni stara petnajst let, se kaznuje z zaporom do petih let.

Kršitev spolne nedotakljivost z zlorabo položaja

184. člen

(1) Kdor zlorabi svoj položaj in tako pripravi osebo drugega ali istega spola, ki mu je podrejena ali od njega odvisna, k spolnemu občevanju, ali da stori oziroma trpi kakšno drugo spolno dejanje, se kaznuje z zaporom do petih let.
(2) Učitelj, vzgojitelj, skrbnik, posvojitelj, roditelj ali druga oseba, ki z zlorabo svojega položaja spolno občuje ali stori kakšno drugo spolno dejanje z osebo, staro nad petnajst let, ki mu je zaupana v učenje, vzgojo, varstvo in oskrbo, se kaznuje z zaporom od enega do osmih let.
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

@LOL ::

Torej je res to s 15imi leti, kakor sem misliv;)
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

jackorsen88 ::

drugače pa tu marsikaj piše KLIK
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

Tear_DR0P ::

heh zakonsko ni panike :)
je pa tko, kot so že pisal tu - punca se lahko pozneje, ko bo on hotel met otroke odloči da bi raje mal okol seksala :D

lahk pa da mu sploh ne bo tko slabo, dva prjatla se zdej iz take štorije že selita v skupno druinsko hišo, kjer bosta živela happily ever after (mogoče)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

@nny ::

Starost se je pred nekaj leti dvignila s 15 na 16,...tako da...teoretično bi lahko nastal shit.

perci ::

Starost se je pred nekaj leti dvignila s 15 na 16
Njena starost se je, ja. Vsako leto se dvigne za eno leto :D. Ob rojstnem dnevu.

jackorsen88 ::

v najbolj skrajnem primeu, ga lahko starši grejo tožit,če so starši zategnjeni. Samo kot sem že zgoraj omenil nismo v ameriki, tam se tožarijo za vsako p... Sicer pa je isto, če je on star 18 let ali pa 25. Polnoleten je. Samo vsakemu pade v oko ta razlika v letih .
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

@LOL ::

Ja ma kakor jaz razumem te ne morejo iti tožiti če je stara več ko 15 let ali pač? Po 15 vsak sam odloča o svoji spolni dejavnosti kajne?
Torej se lahko mirno žgeta kjerkoli in kadarkoli
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Gr0unD Zer0 ::

na javnem mestu se smatra kot prekršek, drugače pa si zadel žebljiček na glavico...

@LOL ::

Ja sej...
Torej nikol ne veš kaki starši se dobijo ter kaki zaščitniški starši (sploh dedje) pa jim morda ni všeč da njihova hčerka hodi skor z 10 let starejšim pa lahko delajo komplikacije. Zato je dobro vedet kajne? Ok to je razčiščeno (15+ in je ok)
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Doman ::

Jaz sem bil star 16, punca 25, pa je bilo vse ok. Je pa pri takih zvezah problem, ker se veliko ljudi zgraža nad tako zvezo. Prvo leto je vse lepo in prav, ko si zaljubljen do ušeš, takrat tudi pretrpiš marsikatero negativno celo žaljivo mnenje. Po enem letu (saj veste, kako je v resni zvezi po nekem daljšem obdobju), pa ne moreš ignorirati vsega. Takrat se je pri nama začel sesuvati sistem. Dokončno pa se je sesulo, ko je dobila službo v o.š katero sem tudi sam obiskoval in sem jim bil dobro znan. Svetovalna delavka je rekla, da ima dve opcije - jaz ali služba, posledično tudi kariera. Odločitev ni bila lahka, a sva se oba odločila, da bi bilo bolje da prekineva, saj sem jaz še mlad in imam še ogromno pred sabo - ona žal ne.

stock ::

Doman kolk si pa plačeval...:D

Men se osebno zdi to zelo nemoralno... osebno menim da je starejši v paru malo zaostau, mlajši pa je razvajen in še nedorasel.

Sicer pa kolkr jst vem... Je u temu primeru sex nezakonit!
U zakonu piše ko si nad 15 lahko le z osebo ki ima več kot 15 in manj kot 18. Torej ali oba pounoletna ali ona mladoletna.. usi nad 15. !!!

Doman ::

Zaradi takih kot si ti nekateri trpijo/smo trpeli.

Gr0unD Zer0 ::

če je fovš:D

'FireSTORM' ::

jaz sem slišal pri 16
ampak tu to ne igra vloge, 15 ali 16 torej je "oseba B" dovolj stara da se odloča sama o teh stvareh
in "osebe A" nikakor ne morejo obtožit pedofilije ali česarkoli drugega

posilstvo je pa druga stvar to te pa lahko 80 letna ženska obsodi:D :\
Those penguins.... They sure aint normal....

miko 55 ::

a ne berete dnevnih novic. je legalno
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

Sayer ::

Se bolj nemoralno je da socialna delavka grozi in ponuja izbiro ali ti ali sluzba. Ce je to zakonsko dovoljeno, je ona izvajala diskriminacijo in jaz osebno bi jih prijavil ter nato se tozil z odvetnikom.
Ne mores ti cloveku na javnem mestu kot uradna oseba v obraz govoriti diskriminatorne obtozbe. Pa se ko gre za sluzbeni razgovor. Lahko sicer to delas, ce so ljudje naivni in navajeni kimat, kar je dost pogost pojav.

Privzel sem, da je po zakonu dovoljeno imeti razmerje, kot so nekateri napisali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sayer ()

Nejc Pintar ::

Razlika v letih zna biti problem, sploh če je dekle starejše. Čeprav se to spreminja, poznam primer ko je tip pri 18ih se odločil da bo krušni oče otroku dekleta, ki je bilo staro okrog 23 let. Sedaj je od tega že kakih 5 let, nekaj dni nazaj se jima je rodila punčka.:)
Lahko je biti prvi, če si edini!

steev ::

Ql. To pa cenim. Imam kolega (17), ki hodi z eno zensko, ki je 29 let stara. Pravi, da se imata dober.
:|

Doman ::

Žal je malo takih....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mayer (Planet TV) "lovi pedofile" po TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7611211 (8827) vostok_1
»

Pedofilija- definirajmo! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12527502 (17249) Oldi
»

Župnik za spolne napade dobil pogojno kazen (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9418964 (17350) atubbuta
»

United nations

Oddelek: Problemi človeštva
292466 (2007) Barakuda1

Več podobnih tem