» »

Blue screen takoj po Win loading...

Blue screen takoj po Win loading...

Primoz78 ::

Kolega ima nov racunalnik v naslednji sestavi:
- Asrock 775 plata
- Intel celeron 3,2ghz
- 512mb ram Teamgroup 5-5-5-X
- 350W LC Power
- GF7900GT 256mb

Po cca. 1 mesecu delovanja se je zacela pojavljat napaka, da vsakokrat se preden pride v windowse oz. po cca. 2 sekundah ko je WIndows loading screen vrze ven BS in takoj resetira, da ni videt kaj pise na BS-ju...poskusal sem zamenjat rame in je zadeva isto delovala...a se komu sanja kaj bi mogoce bilo narobe?

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

@LOL ::

WIndows loading screen vrze ven BS in takoj resetira, da ni videt kaj pise na BS-ju

Pojdi v varen način, pod System imaš nekje en checkbox kjer lahko klikneš da se ti ne resetira in lepo prebereš napako:D
ajde tam: advance->system failure >> automatic restart;)
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Fatboyslim ::

8-O Danes sem meu čist isti problem, po Boot screnu se mi je za sekundo pokazal nek blue screen in avtomatsko restartal.

Varni zagon ni pomagal, ker se je tudi restartalo. Meni je pomagal system recovery ki ga lahko zaženeš z Windows XP CDja. Tam sem v dos okence napisal help ter šel z funkcijami ki so se mi zdele uporabne kar po vrsti

No ko sem dal exit in ponovno zagnal je delalo, problem se mi je pa pojavil po tem ko sem pritisnil "reset" (nekajkrat :8) )

Zgodovina sprememb…

Primoz78 ::

@LOL...ne morem pridet niti pod varnim nacinom v Windowse, drugace bi to ze zdavnaj naredu...:\

@Fatboyslim...bom mogu se 1x nalozit winse pa bo mir...pa kolegu morem rect, naj si da mal mir ker to je ze v 2. ko mu nalagam sistem gor v 1 mesecu :|

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Fatboyslim ::

no ja, meni bi bilo kar težko formatirati ker nisem že pribl. 2 leti in bi izgubil ogromno ne-backupanih podatkov

V glavnem, da se rešiti ;)

Primoz78 ::

Jap sam sumljivo se mi je zdelo ker je kolega baje samo 1x resetiral in ko je cez 2 urce poskusil spet odpret ni bilo nic iz tega...to pa ze drugic...upam, da bom resil zadevo...thx for help!

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Rok Nemec ::

Pred zagonom Windowsev (še preden se prikaže Windows XP logo) pritiskaj tipko F8. V Windows Advanced Options Meniju izberi možnost "Disable automatic restart on system failure". Ko se bo pojavil blue screen, se sedaj računalnik ne bo takoj samodejno restartal. Tako boš lahko videl kodo napake, ki ti bo olajšala nadaljne reševanje težave.

Zgodovina sprememb…

Primoz78 ::

Rok thx za nasvet...sem ze porihtal zadevo...zgleda je kolega prestavil nastavitve SATA kontrolerja v BIOS-u...zdaj dela vse ok...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

@LOL ::

Tako boš lahko videl kodo napake, ki ti bo olajšala nadaljne reševanje težave.

Da, če ima človek še en računalnik pri roki:D
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Rok Nemec ::

Sklepam, da je nekje v bližini še drug računalnik saj je možakar postavil vprašanje na spletnem forumu. ;)

@LOL ::

Pisal sem na splošno in ne za njega saj vem da je napisal vprašanje ..;)
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem priti v Windows in rešiti podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
5985 (897) Jankolovski
»

Avtomatski ponovni zagon

Oddelek: Pomoč in nasveti
71539 (1023) ender
»

računalnik se mi resetira med delom

Oddelek: Pomoč in nasveti
412064 (1518) gpetrov
»

Problem z compom!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
201171 (961) All33xx
»

Resetiranje racunalnika.. nujno potrebujem pomoc

Oddelek: Pomoč in nasveti
111328 (1103) carota

Več podobnih tem