» »

Napajalni del matične plošče - nadgradnja

Napajalni del matične plošče - nadgradnja

VASkO ::

Zanima me, če bi lahko kak poznavalec pogledal, kaj sem spisal tukaj in povedal, ali je moje razmišljanje pravilno. Ali bi se dalo nadgraditi napajalni del matične plošče, ki ima sedaj 3 fazno napajanje na 4 fazno napajanje, če je PCB plošče narejen tako, da se na dražji verziji uporablja 4 fazno napajanje, na tej pa pač manjkajo komponente na enem od 4 mest.

Phoebus ::

ne, ne bo šlo.

VASkO ::

samo iz zanimanja, cetudi imam vse potrebne identicne komponente na voljo, zakaj pa ne?

Azrael ::

Moje mnenje.

Najprej bi se moral pozanimati s pomočjo osciloskopa ali so na vhodnih pinih manjkajočega krmilnega IC-ja sploh prisotni ustrezni krmilni signali in jasno tudi napajanje le tega. Tudi na mestih manjkajočih MOS-Fet-ov, morajo biti prisotne napajalne in izhodne napetosti (ne pozabi, da manjka dušilka, da ne bo lažnega alarma). Če tega ni, manjka še nekaj in bi vgradnja teh dodatnih komponent pomenila vsaj brco v temo, če ne še kaj hujšega.

Če so krmilni signali in napetosti prisotne, potem mogoče, vendar jasno, modifikacija vseeno predstavlja riziko. Problem je, ker nimaš sheme obeh plošč in lahko manjka še kakšna drobnarija in bo vse skupaj delovalo slabo ali pa pomenilo katastrofo za ploščo in komponente na njej.

Za 3110 se nantančno pozanimaj kaj ta element sploh je, saj jih pod to cifro obstaja množica zelo različnih.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

VASkO ::

jap to me zanima, za ta element, mogoce je komu znan logo na elementu?

VASkO ::

kaj pa drugi del modifikacije?
dodajanje elektrolitskih kondenzatorjev na napajalni del RAMa? ne morm nic zbrkat, ce se tega lotim, ane? kvecjemu bodo napetosti bolj stabilne, se mi zdi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VASkO ()

Azrael ::

Ne bom dal roke v ogenj, ampak lahko je tale.

Priporočam pa, da še malo pobrskaš po www.datasheetcatalog.com (in sorodnih straneh), zadetkov je ćez 100, vendar 3 fazni usmerniški mostič, merilnik pospeška in charge pump zadeva vsekakor ni.

Glede dodatnih kondijev, ni nujno, da bo vse OK, zelo majhna možnost sicer, lahko se zgodi, da bodo prazni kondiji pri vklopu za regulacijski del prehudo breme in se plošča ne bo hotela pobrati pravilno.

Samo ob dejstvu, da se pogosto dogaja (sploh pri poceni proizvajalcih), da so na različnih ploščah iste serije kondiji različni (npr. ena plošča ima 1000uF, druga pa na istem mestu 2200uF) menim, da je možnost za težave zelo majhna.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

Karkoli boš že delal; priskrbi si dovolj močan spajkalnik in pazi, da ti ne zdrsne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ena faza v tri faze (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6230695 (25992) int47
»

asus P5KC ali P5K PRO

Oddelek: Kaj kupiti
211827 (1393) GrimReaper
»

Upgrade PCja na C2D

Oddelek: Kaj kupiti
111070 (865) Volta
»

Napajalnik za TEC element

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
453777 (3035) Pyr0Beast
»

Dodajanje kondenzatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
596260 (5384) OwcA

Več podobnih tem